475
crafty mighty

Porównanie Crafty+ i Mighty. Który waporyzator wybrać?

Pytania dotyczące waporyzatorów Crafty i Mighty często zadawane są w internecie. Konsumenci chcą wiedzieć, który z nich jest lepszy, jakie mają właściwości i w końcu – który mają kupić? Nic dziwnego, że takie pytania padają.

Oba vaporizery produkowane są przez Storz & Bickel, oba zostały wydane w tym samym czasie, a także mają podobne akcesoria i zapewniają podobne doświadczenia konsumentowi. Pomiędzy Crafty i Mighty istnieją nie tylko podobieństwa, ale także różnice, chociaż po wypuszczeniu modelu Crafty+ różnice te są znacznie mniejsze. Model ten jest ulepszeniem oryginalnego Crafty. Który z tych waporizerów zatem wybrać? Dla ułatwienia wyboru przedstawiamy porównanie Crafty+ i Mighty.

Porównanie Crafty+ i Mighty zaczniemy od ukazania podobieństw między tymi modelami

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA

Crafty + i Mighty to bardzo łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu waporyzatory. Ich elementy grzewcze można łatwo czyścić chusteczkami lub szczoteczką i wystarczy to robić co dwadzieścia do czterdziestu użyć. Warto wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się użyć kapsułek zamiast wkładać zioła bezpośrednio do elementu grzewczego, czyszczenie odchodzi na dalszy plan.

JAKOŚĆ WYKONANIA

Crafty + i Mighty są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego klasy medycznej zwanego PEEK (polieteroeteroketon). Jest on używany w  przemyśle medycznym, motoryzacyjnym i lotniczym. Wszystkie te branże potrzebują materiałów, które są trwałe. Możesz więc być pewien, że waporyzatory mogą znieść wiele. Oczywiście nie zalecamy testów wytrzymałościowych, ale wiedz, że jeśli upuścisz którekolwiek z tych urządzeń najpewniej nic im się nie stanie. Być może obudowy obu waporyzatorów nie są tak efektowne jak błyszczące, metalowe ich konkurentów, ale z całą pewnością są doskonałej jakości.

ELEMENT GRZEWCZY

Oba waporyzatory wykorzystują hybrydową metodę grzania, czyli konwekcyjno – kondukcyjną. Taka metoda daje bogatszy smak w porównaniu do innych. Mighty nagrzewa się w około 45 sekund, a Crafty+ około minuty. Pomimo tego, że Mighty jest większy od Crafty+ ma taką samą pojemność – około 0,25 g.


Waporyzator Crafty+ kupisz w sklepie BioHempCrafty+ Storz & Bickel

 • Sposób nagrzewania: hybrydowy,
 • Komora grzewcza: stalowa,
 • Zakres temperatur: 40 – 210 °C
 • Regulacja temperatury: 3 zapisane ustawienia oraz pełna kontrola za pomocą aplikacji,
 • Sposób zasilania: akumulator jonowo-litowy
 • Automatyczne wyłączanie: 2 minuty,
 • Sygnał gotowości do pracy: wibracja + dioda Led
 • Wyświetlacz LCD: nie,
 • Producent: Storz & Bickel,
 • Gwarancja: 2 lata,

>>> KLIKNIJ PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW I KUP TERAZ <<<


Przejdźmy do różnic pomiędzy tymi dwoma waporyzatorami

ROZMIAR

To jedna z najbardziej widocznych zewnętrznie różnic pomiędzy tymi dwoma modelami. Mighty jest nieco wyższy i szerszy od Crafty+. To oczywiście sprawia, że Crafty+ stanowi lepszą opcję przenośnego waporizera, gdyż jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w kieszeni. Migty też jest przenośny, ale do kieszeni mieścić się będzie raczej z trudem. Prędzej do torebki lub plecaka. Z tego powodu większość konsumentów preferuje używanie go w warunkach domowych. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę metodę ładowania.

BATERIA I ŁADOWANIE

Do ładowania Mighty używa się tradycyjnej ładowarki, co jednak nie jest dużym problemem biorąc pod uwagę, że większość konsumentów korzysta z tego waporyzatora w domu. Samo ładowanie trwa około 1,5 godziny, a pełna bateria pozwala na funkcjonowanie urządzenia przez około 2,5 godziny.

Z kolei waporyzator Crafty+ ładowany jest za pomocą kabla USB. Proces ładowania trwa 2 godziny, co jest dużym postępem w porównaniu do wcześniejszego modelu Crafty. W pełni naładowana bateria pomaga korzystać z urządzenia nawet 90 minut. To ulepszenie w stosunku do modelu Crafty, którego użytkownicy narzekali na krótką żywotność baterii. Miał także długi czas ładowania baterii – 2,5 godziny.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


crafty+ vs mighty

JAKOŚĆ WAPORYZACJI

Dzięki technologii ogrzewania hybrydowego jakość pary Crafty + i Mighty jest doskonała. Para jest bogata, gęsta, mocna i aromatyczna. Innymi słowy, to wszystko, czego oczekujesz od waporyzatora. Nie ma żadnej różnicy w jakości pary między tymi dwoma waporyzatorami, więc to kwestia, której zdecydowanie nie trzeba brać pod uwagę wybierając jeden z modeli.

ELEMENTY STERUJĄCE

Mighty ma elementy sterujące i cyfrowy wyświetlacz bezpośrednio na urządzeniu, który umożliwia precyzyjny wybór temperatury w zakresie od 40°C do 210°C. Crafty + ma dwa podstawowe ustawienia temperatury, do których można uzyskać dostęp z poziomu urządzenia, 180°C i 195°C. Jednak gdy sesja jest aktywna, można uzyskać dostęp do trybu, który zwiększa temperaturę o dodatkowe stopnie. To jednak nie wszystko. Kolejny dodatkowy tryb podnosi temperaturę do maksymalnie 210°C.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Nowy model Crafty+ wygląda zdecydowanie lepiej niż Mighty. Ułożone ukośnie żebra chłodzące wyraźnie odróżniają go od Mighty, w którym te elementy są ułożone poziomo, i nadają mu opływowy kształt. Poza tym – choć może to tylko niewielka zmiana kosmetyczna, na górze urządzenia zamiast słowa Crafty znajduje się logo producenta, a nazwa modelu na dole wzbogacona oczywiście o +, czyli Crafty+.

Generalnie, wszystkie akcesoria, które działały z poprzednim Crafty nadal działają z Crafty +. Mighty niestety nie doczekał się nowej wersji. Nadal jest dość duży i ma charakterystyczne poziome żebra chłodzące. Niezmiennie ma także zakrzywioną podstawę, która sprawia, że postawienie go w pozycji pionowej jest raczej trudne. Ma także analogowe regulatory temperatury i cyfrowy wyświetlacz.


Waporyzator Mighty kupisz w sklepie BioHemp

 • Mighty Storz & BickelSposób nagrzewania: hybrydowy,
 • Komora grzewcza: stalowa,
 • Zakres temperatur: 40 – 210 ° C
 • Regulacja temperatury: dokładność do 1 °C,
 • Sposób zasilania: podwójny akumulator jonowo-litowy 18650s
 • Automatyczne wyłączanie: 2 minuty,
 • Sygnał gotowości do pracy: wibracja,
 • Wyświetlacz LCD: tak,
 • Producent: Storz & Bickel,
 • Gwarancja: 2 lata,

>>> KLIKNIJ PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW I KUP TERAZ <<<


Podsumujmy

Dla wielu konsumentów przenośność waporyzatora stanowi ważną kwestię. Crafty+ jest w tej kwestii lepszy od Mighty bo łatwo mieści się w kieszeni, a ładowanie USB to dodatkowy atut. W kwestii obsługi Crafty+ wykorzystuje aplikację na smartfona do sterowania podstawowymi funkcjami, takimi jak precyzyjny wybór temperatury. Bez aplikacji możesz wybrać jedną z trzech domyślnych temperatur za pomocą samego urządzenia. Crafty+ ma także tryb, który stopniowo zwiększa temperaturę podczas waporyzacji, co jest doceniane. Mighty daje taką możliwość bezpośrednio na urządzeniu, więc aplikacja na smartfona nie jest potrzebna. Cyfrowy wyświetlacz może być trochę przestarzały, ale nadal się sprawdza.

Crafty+ jest lepszym wyborem dla osób, którym zależy na trzymaniu waporyzatora w kieszeni. Jego jakość pary jest taka sama jak w Mighty. Z kolei zaletą Mighty jest to, że ma dłuższą żywotność baterii i nie potrzebuje aplikacji na smartfony. Ostateczny wybór należy jednak wyłącznie do Ciebie. Mamy nadzieję, że przedstawione porównanie Crafty+ i Mighty pomoże Ci podjąć decyzję.


Przeczytaj także:


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności