524 0

Polska spółka podpisała kontrakt na sprzedaż 50 ton medycznej marihuany

Spółka PharmaCann Polska poinformowała na swoim profilu linkedin.com, że nastąpił wielki krok w jej rozwoju. Podpisana przez nią umowa z niemiecką firmą Farmako dotyczy dostawy 50 ton medycznej marihuany w przeciągu 4 lat.

Spółka za pośrednictwem portalu przekazała optymistyczną wiadomość:

To największa tego typu transakcja na świecie, która zapewni milionom pacjentów w Europie dostęp do nowoczesnego leczenia z wykorzystaniem konopi innych niż włókniste.

Farmako w ciągu najbliższych czterech lat będzie importować na rynek europejski 50 ton konopi farmaceutycznych z PharmaCann Polska. Dzięki temu milionom pacjentów zapewnione zostaną terminowe i niezawodne dostawy konopi. Firma spodziewa się łącznych przychodów w wysokości kilkuset milionów euro z tytułu uzgodnionego na wyłączność partnerstwa. Spółka Farmako została założona we wrześniu 2018 r. i w tym momencie zatrudnia już 40 pracowników. Od marca 2019 r. dystrybuuje wysokiej jakości konopie farmaceutyczne do niemieckich aptek. Jest to największy jak dotąd kontrakt dotyczący konopi.

 – To duży krok naprzód dla milionów pacjentów w Europie. Rynek konopi farmaceutycznych jest najszybciej rozwijającym się rynkiem na świecie. W Kanadzie przemysł wzrósł ze 170 milionów do 30 miliardów dolarów w ciągu trzech lat. Naszym celem jest zapewnienie efektywnych kosztowo i dostosowanych do indywidualnych potrzeb terapii kannabinoidowych w celu odtworzenia podobnej historii sukcesu na rynku europejskim. Kiedy przyszli historycy będą pisać historię przedsiębiorczości, liberalizacja rynku konopi farmaceutycznych otrzyma osobny rozdział. Dziesiątki inwestorów czekają w kolejce, aby stać się częścią tej historii – mówi Sebastian Diemer, założyciel i prezes Farmako.

Farmako i PharmaCann Polska zdecydowały się na ścisłe partnerstwo w dziedzinie badań i rozwoju. Firmy mają skoncentrować się na wspólnym opracowywaniu nowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb szczepów konopi.

– Będziemy produkować medyczną marihuanę wyższej jakości i po niższej cenie niż nasi kanadyjscy konkurenci. Pierwsza farmaceutyczna przesyłka konopi ma trafić do niemieckich aptek do czerwca 2019 r. – Niklas Kouparanis – zapewnia założyciel i dyrektor generalny Farmako

Przez następne cztery lata PharmaCann Polska dostarczy konopie farmaceutyczne wyłącznie dla Farmako. To ostatecznie rozwiąże problem stabilnych dostaw dla niemieckich pacjentów, ponieważ kanadyjscy dostawcy nie mogli zagwarantować ich w ciągu ostatniego roku.

Niemcy nie będą jedynym krajem, który skorzysta z wysokiej jakości terapii za pomocą konopi farmaceutycznych.

– Będziemy aktywni w każdej jurysdykcji europejskiej, która tworzy podstawę prawną. W Wielkiej Brytanii, Danii i Luksemburgu zatwierdzono również konopie farmaceutyczne. Wkrótce pojawi się wiele innych krajów europejskich. Planujemy zostać wiodącą firmą farmaceutyczną w Europie i aby zapewnić bezpieczeństwo dostaw w tych krajach (…) – powiedział Niklas Kouparanis

Duże zainteresowanie rynkiem konopi medycznych może przynieść znaczne korzyści pacjentom. Liczymy, że wzrost konkurencji wśród dostawców medycznej marihuany wpłynie również pozytywnie na dostępność i ceny tego leku także w Polsce!

źródło: linkedin.com, globenewswire.com


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland