158
Polska Izba Konopi w odpowiedzi na potrzeby branży konopnej

Polska Izba Konopi działa „Razem dla rozwoju” [WYWIAD]

Polscy rolnicy są coraz bardziej chętni do uprawy konopi, a konsumenci otwarci na korzystanie z konopnych produktów, sięgając najczęściej np. po olej CBD. Z tego powodu branża konopna w Polsce dynamicznie się rozwija, a w odpowiedzi na jej potrzeby, z inicjatywy Stowarzyszenia Wolne Konopie, powstała Polska Izba Konopi. Jakie ma cele i czym się zajmuje? Na te i inne pytania w wywiadzie dla naszego portalu odpowiedział Jakub Gajewski, wiceprezes Stowarzyszenia Wolne Konopie.

Polska Izba Konopi to instytucja zrzeszająca i reprezentująca polskich przedsiębiorców działających w branży konopnej

Są to firmy prowadzące działalność handlową, produkcyjną, a także świadczące usługi związane z przetwórstwem, wytwarzaniem i zastosowaniem produktów konopnych.

„Jeżeli jesteśmy jednostkami to nie znaczymy nic. Instytucje państwowe są silniejsze niż poszczególne firmy. Jednak jeżeli jesteśmy w grupie, skupieni pod szyldem, działamy prężniej, mocniej i mamy dużo większe przełożenie na urzędników, polityków i być może na prawo, które powstaje.” – wyjaśnia Jakub Gajewski, podkreślając istotę powołania Polskiej Izby Konopi

Polska Izba Konopi będzie chronić i reprezentować interesy swoich członków

Głównie wobec organów władzy publicznej i innych instytucji państwowych, organizacji krajowych i zagranicznych. Do zadań PIK należeć będzie także opiniowanie projektów aktów prawnych odnoszących się do funkcjonowania gospodarki, zwłaszcza dotyczących uprawy, przetwórstwa handlu lub zastosowania produktów z konopi. Izba będzie także podejmować działania mające na celu ochronę krajowej produkcji i własności.

Tworząc warunki gospodarcze i kulturowe Polska Izba Konopi sprzyjać będzie podejmowaniu działalności w zakresie przemysłowej uprawy i przetwórstwa konopi oraz wymiany gospodarczej opartej na tym przemyśle. Jednocześnie wpływać będzie na rozwój i unowocześnianie gałęzi przemysłu, w którym wykorzystywane są konopie. Dotyczy to także inicjowania i prowadzenia badań.

Działalność Polskiej Izby Konopi polegać będzie także na ścisłej współpracy z istniejącą od ponad 20 lat Polską Izbą Lnu i Konopi, która zajmuje się głównie sektorem konopi siewnych.

W ostatnich dniach, w ramach działalności statutowej Polska Izba Konopi – na prośbę urzędnika z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – zaopiniowała już projekt ustawy dotyczący konopi włóknistych. Zachęcamy do zapoznania się z opinią Polskiej Izby Konopi na temat m.in. podniesienia poziomu THC w wiechach konopi, czy ograniczenia możliwości uprawy własnej do 100 arów.

Członkostwo w Polskiej Izbie Konopi w podstawowym zakresie jest bezpłatne

„Zachęcamy wszystkich do zakładania firm w branży konopnej. Chętnie pomożemy to zrobić, wszystko wytłumaczymy. Nie pobieramy za to żadnych opłat. Pomożemy wejść na rynek i do branży.” – przekonuje Jakub Gajewski

Decydując się na członkostwo w Polskiej Izbie Konopi gwarantujesz sobie dostęp do wszystkich istotnych informacji związanych z krajową i światową branżą konopną. To także aktualności dotyczące bieżących zmian w prawie – na wyciągnięcie ręki. Polska Izba Konopi nastawiona jest na szeroko pojętą współpracę pomiędzy różnymi firmami, wymianę doświadczeń, poglądów i wzajemną motywację do tworzenia nowych produktów.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Jakub Gajewski zachęca do dołączenia do Polskiej Izby Konopi i zakładania firm w branży konopnej

BioHemp, jako dystrybutor najwyższej jakości produktów konopnych, wspiera działalność Polskiej Izby Konopi i należy do grona jej założycieli

W ostatnich latach popularność produktów konopnych stale rośnie. Olejki CBD, ekstrakty, czy susz CBD używany do waporyzacji powszechnie i z powodzeniem stosowane są do łagodzenia objawów wielu chorób i dolegliwości. Jednak, aby taki produkt spełniał swoje terapeutyczne zadanie i przyniósł realne efekty musi być wysokiej jakości, najlepiej potwierdzonej certyfikatami.

BioHemp stawia na jakość produktu i rzetelność przekazywanej wiedzy

Produkty BioHemp, marki, która od kilku lat działa na polskim rynku konopnym, wytwarzane są z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa. Rośliny konopi wykorzystywane do produkcji pochodzą z bio-upraw, przy których nie wykorzystuje się sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Każdy etap produkcji jest ściśle kontrolowany, a końcowy produkt przebadany laboratoryjnie i opatrzony stosownym certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość.

BioHemp współpracuje jedynie z rzetelnymi i zaufanymi producentami konopnymi z Polski i zagranicy. Dzieląc pasję i wymieniając doświadczenia z portalem medycznamarihuana.com firma rozpowszechnia wiedzę o konopiach i ich wszechstronnym zastosowaniu m.in. w oparciu o najnowsze publikacje i badania naukowe.

Zleć w BioHemp badania laboratoryjne produktu z konopi, poznaj jego jakość i skład

W BioHemp sprawdzisz jakoś swojego produktu

Mając na uwadze fakt, że najwyższa jakość konopnych produktów to klucz do sukcesu terapii, firma BioHemp umożliwia wykonanie certyfikowanych badań analitycznych suszu konopi i produktów pochodnych. Badania laboratoryjne przeprowadzane są w profesjonalnym laboratorium analiz konopi i w zależności od wybranego pakietu dostarczają informacji o składzie produktu, jego jakości i legalności.

Umów się na lekarskie konsultacje konopne

Pacjenci bardzo często nie wiedzą jak zdobyć receptę na medyczną marihuanę, jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej stosowania i przede wszystkim jak ją dawkować. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów i chcąc ułatwiać im prowadzenie terapii działalność BioHemp poszerzona została w ostatnim czasie o lekarskie konsultacje konopne, które wspiera i rekomenduje Narodowe Centrum Zdrowia Publicznego i Higieny “Instytut Zdrowia w Warszawie“.

Umawiając się na wizytę online lub stacjonarną do jednego ze specjalistów np. z dziedziny onkologii, czy neurologii, otrzymasz poradę, zaświadczenie, receptę na medyczną marihuanę i wszelkie wskazówki dotyczące prowadzenia terapii cannabis w przypadku konkretnego pacjenta.    

Potrzebna Ci recepta medyczną marihuanę? Umów się na lekarskie konsultacje konopne w BioHemp

Polska Izba Konopi nadaje Certyfikat Jakości Produktów

We współpracy z  wyspecjalizowanymi w badaniu produktów konopnych laboratoriami Polska Izba Konopi stworzyła Certyfikat Jakości Produktów. Prowadzone badania mają na celu ochronę konsumentów. Bardzo często producenci, olejków CBD, czy to ekstraktów, podają na opakowaniu nieprawdziwe informacje. Zawartość aktywnych związków w rzeczywistości jest inna niż zadeklarowana lub co gorsza produkt zawiera związki potencjalnie szkodliwe dla zdrowia – metale ciężkie, czy rozpuszczalniki.

Polska Izba Konopi planuje prowadzić nadzór nad szeroko pojętą etyką sprzedaży tak, aby konsumenci dokonywali świadomych zakupów i nabywali produkt pełnowartościowy i bezpieczny, czyli taki jaki oferuje m.in. sklep BioHemp.

W tym zakresie Polska Izba Konopi także już działa. W dwóch laboratoriach przebadano 23 olejki znajdujące się na polskim rynku. Analizom poddano zarówno produkty rekomendowane jak i te mniej znane, ale często stosowane przez konsumentów.


Źródło: polskaizbakonopi.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności