962

Co wspólnego ma ze sobą jedna z konopnych spółek i implementacja mikrochipów na koronawirusa?

Microchip i koronawirus? Pandemia koronawirusa zdecydowanie wpłynęła na rozwój różnych dziedzin medycyny, w tym także telemedycyny. Do tej pory większość z nas słyszała głównie o elektronicznych opaskach ratujących życie, z których najczęściej korzystali seniorzy. Co jednak z planem wszczepiania pod skórę microchipów kontrolujących nasze parametry?

Jak się okazuje pandemia skłoniła jedną z polskich spółek z sektora konopnego do rozwinięcia działalności także na sektor ochrony zdrowia. W związku z taką decyzją spółka zmienia także swoją nazwę. W ramach nowej działalności rozpoczęła się już dystrybucja rękawiczek, maseczek medycznych i szybkich testów na COVID-19, ale na tym nie koniec.

Hemp & Wood… Hemp & Health!

10 maja br. Polska Agencja Prasowa opublikowała raport dotyczący umowy podpisanej przez Hemp & Wood (spółkę notowaną na GPW) z amerykańską firmą Alivecel LLC. Umowa została podpisana w ramach joint venture i dotyczy „zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19”.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Koronawirus, microchip i monitorowanie zdrowia

Jak czytamy w raporcie, po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji, implanty umieszczane będą w dłoni pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym, zapewniając stałe monitorowanie stanu zdrowia. Docelowo taki implant wykryć ma wirusy COVID/SARS/MRS, a dodatkowo kontrolować poziomy glukozy i insuliny oraz wspomóc diagnostykę nowotworów. Wszystko ma odbywać się w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, monitorowanej również w czasie rzeczywistym przez np. instytucję opieki zdrowotnej.

Współpraca polsko – amerykańska

W ramach nawiązanej współpracy Alivecel przeniesie do Polski część badań nad implantem. Obie firmy będą finansować projekt z prywatnych środków, ale deklarują także chęć skorzystania z dotacji ogłaszanych w ramach konkursów przez jednostki finansujące prace badawczo – rozwojowe np. Narodowe Centrum Nauki, czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Jak się okazuje, prace nad implantem są już na zaawansowanym etapie realizacji. Celem spółki jest stworzenie technologii, która wydłuży jego żywotność. Czujniki, które obecnie są dostępne na rynku trzeba wymieniać nawet co 3 miesiące. Ten implant ma posłużyć 6 – 12 miesięcy, albo i dłużej oraz ma być dokładniejszy.

koronawirus microchip


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Kto skorzysta z implantów?

„Docelowo JV będzie udzielać licencji i dostarczać technologie do spółek Alivecel LLC, Hemp & Wood S.A. oraz do firm medycznych i farmaceutycznych na całym świecie. Zgodnie z ustaleniami Alivecel LLC zajmie się komercjalizacją technologii przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Emitent będzie mieć wyłączne prawa do dystrybucji produktów w Polsce i na rynkach europejskich.”

Niestety jak widać część z konopnych spółek nie do końca działa w dobrym imieniu rozwoju branży konopnej w Polsce. Ich łownym celem jest obrót aktywami i zarabianie dużych pieniędzy w szybki i nie etyczny sposób. Redakcja naszego portalu stanowczo sprzeciwia się chipowaniu ludzi w jakiejkolwiek formie. Powyższy art. został opublikowany wyłącznie do celu informacyjnych i wskazujących ogromne zagrożenia dla niezależności ludzi od farmaceutycznych korporacji oraz ówczesnych rządów politycznych.


Źródło: biznes.pap.pl, pb.pl, hempandwood.pl


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności