504
Palacze marihuany

Palacze marihuany statystycznie mają niższe BMI

Wyniki najnowszych badań dotyczących wpływ marihuany na masę ciała sugerują, że palacze marihuany, którzy ją stosują mogą niższą masą ciała (Body Mass Index).  

O badaniu

Naukowcy z Uniwersytetu Miami oszacowali relację między paleniem marihuany a masą ciała w krajowym badaniu (The National Longitudinal Study of Adolescent to Adult Health) na próbie 13 000 osób. Badacze chcieli bardziej rygorystycznie przestudiować relację między spożyciem marihuany, a wskaźnikiem masy ciała palaczy. Dane zostały przeanalizowane w modelu analizy wrażliwości, a w badaniu wzięto pod uwagę użytkowników marihuany, którzy palą ją codziennie. Wyniki ich badań zostały opublikowane w The Journal of Mental Health Policy and Economics.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Palacze marihuany

Regularni palacze marihuany mają niższe BMI

Wyniki badań wskazują, że kobiety, które codziennie palą marihuanę mają BMI niższe średnio o 3,1% od kobiet niepalących. W przypadku mężczyzn różnica ta wynosi nieznacznie mniej – 2,7%.

Niniejsze badanie wskazuje na negatywny związek pomiędzy używaniem przez palacze marihuany i BMI. Odkrycie tej zależności jest cennym wkładem do badań nad marihuaną. Co prawda odkryto taki związek, jednak badacze nie wiedzą co za nim stoi. Być może niektóre ze składników zawartych w konopiach sprawiają, że metabolizm ulega poprawie. To ciekawe odkrycie zwłaszcza, że marihuana znana jest ze swoich właściwości pobudzających apetyt, które dobrze znane są palaczom.

Link do badań: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27572145
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności