1514
ONZ WHO

ONZ i WHO wzywają do dekryminalizacji wszystkich narkotyków!

W minionym tygodniu portal Herb.co podał do wiadomości informację, że ONZ oraz WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) oficjalnie wzywają wszystkie kraje członkowskie do dekryminalizacji wszystkich narkotyków – w tym marihuany, która w wielu państwach jest wpisana na listę substancji nielegalnych.

Obie organizacje wezwały kraje członkowskie do ​​”przeglądu i uchylenia przepisów karnych, które okazały się negatywnie wpływać na zdrowie”. To wielka i istotna zmiana w światowym podejściu do substancji dotąd nielegalnych. Prawa, które należy uchylić, obejmują “używanie narkotyków lub posiadanie narkotyków do użytku osobistego”.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Skąd ta zmiana?

Podczas gdy WHO uprzednio wezwała do dekryminalizacji narkotyków w kontekście zmniejszenia częstości występowania zakażeń HIV, Organizacja Narodów Zjednoczonych ograniczyła się do podejść opartych na zdrowiu i opartych na dowodach sposobów stosowania narkotyków.

ONZ WHO

Dekryminalizacja narkotyków polega nie tylko na znacznej redukcji liczby osób, które ,,utknęły” w niepotrzebnych sprawach karnych, ale również – jak podkreśla oświadczenie ONZ / WHO – znacząco poprawia zdrowie publiczne. Zmniejsza to piętno wobec osób, które używają narkotyków i wpływa na zmniejszenie dyskryminacji, z którą się zmagają.

To przełomowa zmiana podejścia największych światowych organizacji, jednakże to od państw członkowskich zależy czy zmiany zostaną wprowadzone.

mmpoziom

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności