194 0

ONZ odracza głosowanie nad zmianą klasyfikacji marihuany

Jednolita konwencja o środkach odurzających ONZ wymienia marihuanę, jako środek nieposiadający zastosowań medycznych. WHO chce, aby się to zmieniło. W tym tygodniu w Wiedniu odbyła się sesja Komisji Środków Odurzających ONZ (CND), podczas której miała zostać rozważona ta propozycja. Niestety państwa członkowskie Komisji potrzebują „więcej czasu na rozważenie zaleceń” Światowej Organizacji Zdrowia, które wskazują na terapeutyczny potencjał konopi.

Według konwencji o środkach odurzających ONZ marihuana jest uznawana za substancję, która jest szkodliwa i nie ma medycznych zastosowań – znajduje się ona tuż obok heroiny, co od dawna budzi kontrowersje. Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, aby klasyfikacja marihuany została zmieniona na środek mający zastosowanie medyczne.

W trakcie sesji Diego Oliver reprezentant Urugwaju spostrzegł:

Na prośbę niektórych szanownych delegatów, którzy stwierdzili, że ich kraje nie są w stanie udzielić odpowiedzi, [Urugwaj] został zmuszony do wyrażenia zgody na odroczenie.

Zaapelował również o zaplanowanie głosowania na kolejnym posiedzeniu CND, które odbędzie się w grudniu 2019 roku.

Alicia Buenrostro, ambasadorka Meksyku w Austrii, Słowacji i Słowenii, zauważyła:

Życie dosłownie tysięcy ludzi zależy od decyzji podejmowanych w tym pokoju.

Przedstawiła również swoje rozczarowanie, że CND postanowiło opóźnić podjęcie działań w sprawie zmiany klasyfikacji marihuany. Na Twitterze umieściła wpis:

WHO odgrywa kluczową rolę i zasługuje na wsparcie ze strony wszystkich państw członkowskich, aby móc prowadzić swoje prace badawcze

Na przekór, Rosja wyraziła swoją aprobatę do decyzji o opóźnieniu głosowania, zalecenia WHO określa jako „słabe” i uznaje, że klasyfikacja marihuany na obecnych zasadach nie jest przeszkodą do badań medycznych nad nią. Za opóźnieniem głosowania były również Stany Zjednoczone oświadczając, że zalecenia „były przekazane za późno, utrudniając naszą zdolność do podjęcia decyzji przez nasze władze krajowe.”

źródło: faktykonopne.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland