256
olejek CBG

Olejek CBG na stany zapalne, ból, niepokój

Do tej pory w konopiach zidentyfikowano ponad 100 różnych kannabinoidów i innych związków. Jednym z nich jest kannabigerol, czyli CBG. Choć nie jest tak popularny jak CBD, czy THC to warto zwrócić uwagę na jego właściwości terapeutyczne. Zwłaszcza, że olejek CBG jest obecnie bardzo łatwo dostępny w przystępnej cenie.

Warto także podkreślić, że kannabigerol jest dobrą alternatywą dla psychoaktywnego THC. Oznacza to, że można czerpać z niego wszelkie korzyści i pozostawać nieodurzonym i skupionym. Na jakie dolegliwości CBG może pomóc?

Olejek CBG na stany zapalne

Liczne badania przeprowadzone na myszach wykazały, że CBG ma właściwości przeciwzapalne. Zmniejszając stan zapalny kannabigerol działa także przeciwbólowo tak jak CBD i THC. Można to poniekąd wytłumaczyć tym, że CBG uważany jest za „rodzica” innych kannabinoidów, ponieważ powstają one w wyniku naturalnego chemicznego rozkładu kannabigerolu, który ma miejsce w roślinie konopi.


Postaw na doskonałą jakość i wypróbuj olejek CBG Inspiracja marki BioHemp

olejek CBG BioHempOlej CBG to jedno z najnowszych odkryć w obrębie konopi i zastosowania poszczególnych kannabinoidów. Jest to mieszanina roślinnego oleju konopnego, z dodatkiem ekstraktu z kwiatów konopi. Ekstrakt pozyskujemy z roślin o wysokiej zawartości kannabinoidów, w tym głównie CBG, terpenów i flawonoidów

Olejek CBG BioHemp 5% jest wysokiej jakości, wyprodukowany przy zachowaniu najwyższych standardów oraz z roślin uprawianych w sposób organiczny na terenie Polski, bez użycia pestycydów czy innych środków chemicznych.
(Kliknij i sprawdź szczegóły)


Olejek CBG na poprawę nastroju

Uważa się, że właściwości kannabigerolu silnie powiązane są z produkcją anandamidu. Jest to substancja chemiczna, która oddziałuje na układ endokannabinoidowy i odgrywa istotną rolę w regulowaniu naszego nastroju. Chociaż prawdziwy powód, dla którego konopie poprawiają nastrój, nie został jeszcze potwierdzony klinicznie, to konsumenci olejków CBG wskazują, że jego potencjał w tym zakresie jest niezwykle obiecujący.

Czy kannabigerol może pomóc pacjentom chorym na nowotwór?

Chociaż badania przedkliniczne i kliniczne nie potwierdzają tego jednoznacznie, wykazano, że spożywanie CBG łagodzi niektóre objawy spowodowane przez niektóre formy raka. Nie oznacza to w żaden sposób, że CBG wyleczy raka, ale może pomóc poradzić sobie z niektórymi objawowymi reakcjami wywołanymi przez nowotwory. Co więcej, CBG może łagodzić skutki chemio i radioterapii oraz wpływać m.in. na apetyt pacjenta.

Jednym z najczęstszych objawów związanych z rakiem jest właśnie utrata apetytu lub ogólna jego zmiana. Wykazano, że CBG pomaga stymulować apetyt i jeśli jest właściwie stosowany, może być używany do kontrolowania go. Absolutnie jednak nie należy odbierać pobudzania apetytu jako to, że po przyjęciu CBG będziesz ciągle sięgać po przekąski, albo będziesz w stanie zjeść kilka kubełków skrzydełek za jednym razem.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


olejek CBG nowotwory

Nie jest tajemnicą, że konopie od wieków używane są jako skuteczna metoda leczenia jaskry

Okazuje się, że CBG także może mieć w tym swój udział. Wstępne badania pokazują, że CBG może pomóc obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe, co jest charakterystyczne dla substancji o właściwościach przeciwzapalnych. W ten sposób CBG może zmniejszyć ból wywołany jaskrą, a jeśli będzie odpowiednio dawkowany, może być potencjalnie używany jako narzędzie do walki z samą dolegliwością.

CBG ma właściwości neuroprotekcyjne

Może zatem chronić komórki mózgowe przed procesem degradacji. Proces ten wraz z wiekiem nasila się. CBG może potencjalnie promować neurogenezę, czyli wzrost nowych komórek mózgowych. Chociaż nie ustalono jeszcze, w jaki sposób CBG promuje neurogenezę to wyniki badań w tym zakresie są obiecujące.

Działanie antybakteryjne

Konopne kosmetyki budzą obecnie powszechne zainteresowanie konsumentów, którzy zmagają się z wieloma różnymi schorzeniami skóry. Dzięki miejscowej aplikacji konopne kosmetyki szybko przynoszą ulgę w miejscu zmienionym chorobowo. CBG tak jak i inne kannabinoidy wykazuje właściwości antybakteryjne. Zawarty w konopnych kosmetykach działa na zewnątrz, a przyjmowany w postaci olejku wspiera organizm od środka.

kosmetyki konopne BioHemp

Olejek CBG na lęk i niepokój

Badania naukowe nie potwierdzają jednoznacznie, że kannabigerol ma działanie przeciwlękowe, ale pacjenci stosujący olejek CBG uważają, że związek ten uspokaja umysł i relaksuje ciało bez przytłaczającego efektu, jaki powoduje THC.


Źródło: herb.co

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności