219

Olej CBG – kiedyś nieznany, dziś na wyciągnięcie ręki!

Najbardziej znane kannabinoidy występujące w roślinach konopi to CBD i THC. Istnieje jednak wiele innych związków o właściwościach terapeutycznych, a jednym z nich jest kannabigerol, w skrócie nazywany CBG. Chociaż w większości odmian konopie CBG nie występuje w dużych ilościach (zwykle poniżej 1%) to z wielu powodów, zwłaszcza tych korzystnych dla naszego zdrowia, wart jest poznania – szczególnie ten od BioHemp.

Kannabigerol uważany jest za „rodzica” innych kannabinoidów. Młode rośliny konopi we wczesnych fazach wzrostu naturalnie wytwarzają jego formę kwasową, którą jest CBGA. W miarę dojrzewania rośliny jej enzymy przekształcają CBGA w inne formy kwasowe np. THCA i CBDA, które w dalszych procesach – np. pod wpływem ekspozycji na wysoką temperaturę lub długotrwałe promieniowanie UV – ulegają dekarboksylacji i powstają z nich formy obojętne tj. THC i CBD. To wyjaśnia dlaczego zawartość kannabigerolu w końcowej fazie wzrostu rośliny jest znikoma.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

CBG i badania naukowe nad jego właściwościami

Przeprowadzone do tej pory badania najwiarygodniej przedstawiają potencjał tego związku. Jego działanie najbardziej doceniane jest przez pacjentów cierpiących z powodu chorób związanych ośrodkowym układem nerwowym, takich jak np. przewlekły ból. Kannabigerol wspomaga również leczenie stanów zapalnych, grzybicy, złamań kości, jaskry, depresji, a nawet guzów nowotworowych, ale nie tylko.

W przeprowadzonych na myszach eksperymentach dowiedziono, że CBG ma potencjał w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit. Kannabigerol pomaga także chronić neurony, co wykazano w badaniu na myszach z chorobą Huntingtona. Charakteryzuje się ona zwyrodnieniem komórek nerwowych w mózgu.

W przypadku nowotworu jelita grubego CBG naukowcy dowiedli, że CBG hamuje wzrost guzów i chemicznie indukowaną karcynogenezę okrężnicy. Związek ten również działa przeciwbakteryjnie, szczególnie przeciwko opornym na leki szczepom gronkowca złocistego. Tak stwierdzili badacze z Europy. Preparaty na bazie konopi indyjskich od dziesiątek lat są stosowane jako skuteczny środek na infekcje skóry. Używano ich nawet wtedy, gdy jeszcze nie był znany pełen skład tych roślin.

W roku 2017 naukowcy wykazali zaś, że oczyszczona forma CBG, po usunięciu THC, była niezwykle skutecznym stymulatorem apetytu u szczurów. Dlatego też kannabigerol może być skuteczną terapią w przypadku kacheksji, zaniku mięśni i znacznej utraty masy ciała, co zaobserwować można szczególnie w przypadku zaawansowanych chorób nowotworowych. W innym badaniu – dotyczącym hamowania skurczów pęcherza – analizom poddano 5 różnych kannabinoidów. To właśnie CBG wyróżnił się swoim działaniem spośród wszystkich. Skutecznie hamował skurcze mięśni, a to oznacza, że może zapobiegać zaburzeniom i dysfunkcjom pęcherza.

Naukowcy są zaangażowani w badania nad kannabigerolem, a pozytywne wyniki analiz zachęcają ich do przeprowadzania kolejnych, również w odniesieniu do działania CBG w połączeniu z innymi kannabinoidami. Zwłaszcza, że związek ten nie powoduje efektu odurzenia, a zatem jego zastosowanie terapeutyczne jest bardzo szerokie, nawet w przypadku chorób u dzieci.

Olej CBG – nowość marki BioHemp

cbg biohempW związku z tym, że CBG jest niepsychotropowy jest w Polsce całkowicie legalny. Chociaż do tej pory był mało znany i niedoceniany dziś jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Ekstrakt CBG  z kwiatów konopi siewnych Cannabis Sativa L. właśnie został wprowadzony do oferty sklepu BioHemp.pl. Będący nowością Olej CBG Inspiracja został wyprodukowany metodą ekstrakcji alkoholowej przy zachowaniu najwyższych standardów z organicznie uprawianych na terenie Polski roślin. Pozbawiony jest zatem pestycydów i wszelkich środków chemicznych. Bogaty jest za to w dobroczynne terpeny, flawonoidy i kannabinoidy – w tym oczywiście w CBG. W poręcznej 10ml buteleczce z kroplomierzem, który zdecydowanie ułatwia dawkowanie produktu, drzemie potencjał 500 mg CBG, co odpowiada stężeniu na poziomie 5%.

Olej CBG BioHemp, tak jak wszystkie inne produkty tej marki, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające analizę składu. Daje to pewność, że zakupiony produkt jest pełnowartościowy, a zawarty w nim THC nie przekracza dopuszczalnej w Polsce normy 0,2%. Olej CBG Inspiracja można zatem swobodnie używać i mieć zawsze przy sobie. Przeznaczony jest do stosowania samodzielnie lub jako uzupełnienie terapii prowadzonej innymi ekstraktami i produktami.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Wybierając markę BioHemp nie tylko otrzymujesz produkt o najwyższej jakości, ale wspierasz także lokalnego producenta, a co za tym idzie – polską gospodarkę.


Przeczytaj także o: Biodostępność kannabinoidów: metoda konsumpcji ma znaczenie


Źródło: extractlabs.com


Oznaczony z: , ,
Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności