189

Olej CBG – kiedyś nieznany, dziś na wyciągnięcie ręki!

Najbardziej znane kannabinoidy występujące w roślinach konopi to CBD i THC. Istnieje jednak wiele innych związków o właściwościach terapeutycznych, a jednym z nich jest kannabigerol, w skrócie nazywany CBG. Chociaż w większości szczepów nie występuje w dużych ilościach (zwykle poniżej 1%) to z wielu powodów, zwłaszcza tych korzystnych dla naszego zdrowia, wart jest poznania.

Kannabigerol uważany jest za „rodzica” innych kannabinoidów. Młode rośliny konopi we wczesnych fazach wzrostu naturalnie wytwarzają jego formę kwasową, którą jest CBGA. W miarę dojrzewania rośliny jej enzymy przekształcają CBGA w inne formy kwasowe np. THCA i CBDA, które w dalszych procesach – np. pod wpływem ekspozycji na wysoką temperaturę lub długotrwałe promieniowanie UV – ulegają dekarboksylacji i powstają z nich formy obojętne tj. THC i CBD. To wyjaśnia dlaczego zawartość kannabigerolu w końcowej fazie wzrostu rośliny jest znikoma.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


CBG i badania naukowe nad jego właściwościami

Przeprowadzone do tej pory badania najwiarygodniej przedstawiają potencjał tego związku. Jego działanie najbardziej doceniane jest przez pacjentów cierpiących z powodu chorób związanych ośrodkowym układem nerwowym, takich jak np. przewlekły ból. Kannabigerol wspomaga również leczenie stanów zapalnych, grzybicy, złamań kości, jaskry, depresji, a nawet guzów nowotworowych, ale nie tylko.

W przeprowadzonych na myszach eksperymentach dowiedziono, że CBG ma potencjał w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit. Kannabigerol pomaga także chronić neurony, co wykazano w badaniu na myszach z chorobą Huntingtona. Charakteryzuje się ona zwyrodnieniem komórek nerwowych w mózgu.

W przypadku nowotworu jelita grubego CBG naukowcy dowiedli, że CBG hamuje wzrost guzów i chemicznie indukowaną karcynogenezę okrężnicy. Związek ten również działa przeciwbakteryjnie, szczególnie przeciwko opornym na leki szczepom gronkowca złocistego. Tak stwierdzili badacze z Europy. Preparaty na bazie konopi indyjskich od dziesiątek lat są stosowane jako skuteczny środek na infekcje skóry. Używano ich nawet wtedy, gdy jeszcze nie był znany pełen skład tych roślin.

W roku 2017 naukowcy wykazali zaś, że oczyszczona forma CBG, po usunięciu THC, była niezwykle skutecznym stymulatorem apetytu u szczurów. Dlatego też kannabigerol może być skuteczną terapią w przypadku kacheksji, zaniku mięśni i znacznej utraty masy ciała, co zaobserwować można szczególnie w przypadku zaawansowanych chorób nowotworowych. W innym badaniu – dotyczącym hamowania skurczów pęcherza – analizom poddano 5 różnych kannabinoidów. To właśnie CBG wyróżnił się swoim działaniem spośród wszystkich. Skutecznie hamował skurcze mięśni, a to oznacza, że może zapobiegać zaburzeniom i dysfunkcjom pęcherza.

Naukowcy są zaangażowani w badania nad kannabigerolem, a pozytywne wyniki analiz zachęcają ich do przeprowadzania kolejnych, również w odniesieniu do działania CBG w połączeniu z innymi kannabinoidami. Zwłaszcza, że związek ten nie powoduje efektu odurzenia, a zatem jego zastosowanie terapeutyczne jest bardzo szerokie, nawet w przypadku chorób u dzieci.

Olej CBG – nowość marki BioHemp

W związku z tym, że CBG jest niepsychotropowy jest w Polsce całkowicie legalny. Chociaż do tej pory był mało znany i niedoceniany dziś jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Ekstrakt CBG  z kwiatów konopi siewnych Cannabis Sativa L. właśnie został wprowadzony do oferty sklepu BioHemp.pl. Będący nowością Olej CBG Inspiracja został wyprodukowany metodą ekstrakcji alkoholowej przy zachowaniu najwyższych standardów z organicznie uprawianych na terenie Polski roślin. Pozbawiony jest zatem pestycydów i wszelkich środków chemicznych. Bogaty jest za to w dobroczynne terpeny, flawonoidy i kannabinoidy – w tym oczywiście w CBG. W poręcznej 10ml buteleczce z kroplomierzem, który zdecydowanie ułatwia dawkowanie produktu, drzemie potencjał 500 mg CBG, co odpowiada stężeniu na poziomie 5%.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com/sklep


Olej CBG BioHemp, tak jak wszystkie inne produkty tej marki, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty potwierdzające analizę składu. Daje to pewność, że zakupiony produkt jest pełnowartościowy, a zawarty w nim THC nie przekracza dopuszczalnej w Polsce normy 0,2%. Olej CBG Inspiracja można zatem swobodnie używać i mieć zawsze przy sobie. Przeznaczony jest do stosowania samodzielnie lub jako uzupełnienie terapii prowadzonej innymi ekstraktami i produktami.

Wybierając markę BioHemp nie tylko otrzymujesz produkt o najwyższej jakości, ale wspierasz także lokalnego producenta, a co za tym idzie – polską gospodarkę.


Źródło: extractlabs.com

Oznaczony z: , ,
Avatar
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności