224
nietolerancja histaminy medyczna marihuana

Nietolerancja histaminy: Medyczna Marihuana pomogła pacjentce

„Nie pamiętam żebym kiedykolwiek w ciągu 62 lat mojego życia była wolna od bólu.” Tak zaczyna się historia Susan, która od zawsze zmagała się z jakąś dolegliwością. Kiedy za każdym razem lekarze wmawiali jej, że wszystko jest w porządku w końcu usłyszała właściwą diagnozę: nietolerancja histaminy, a medyczna marihuana okazała się tym. co jej pomogło.

Przez całe swoje życie Susan walczyła m.in. depresją, łzawiącymi oczami, swędzącą skórą, niepokojem, skurczami żołądka, zaparciami i wzdęciami, bólem mięśni, zawrotami głowy spowodowanymi niskim ciśnieniem krwi, zmęczeniem, astmą, zapaleniem oskrzeli, fibromialgią i silnymi bólami menstruacyjnymi. Tu nasuwa się pytanie: jak wiele może znieść jeden człowiek? W celu złagodzenia bólu Susan brała niesteroidowe leki przeciwzapalne, stosowała gorące oraz zimne okłady, poduszki rozgrzewające, w końcu zaczęła sięgać po alkohol i opioidy.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Wszystko jest w normie – proszę iść do psychologa

Ciągle mówiłam lekarzom jak się czuję. Przeprowadzali mnóstwo różnych badań i zawsze twierdzili, że wyniki są w normie. Później sugerowali, że może powinnam udać się do psychologa. Kiedy w końcu udało mi się uporać z problemami zdrowotnymi, które zdawały się mieć końca, nadszedł dzień, kiedy dowiedziałam się co jest ze mną nie tak.

Od urodzenia mieszkałam w Indianie – stanie w regionie Midwest Stanów Zjednoczonych, nazywanym także regionem Wielkich Jezior. Kiedy mój syn skończył studia i przeniósł się do Los Angeles, zachęcił mnie żebym też tam zamieszkała. Tam też udałam się do alergologa.

Lekarz standardowo wykonał testy na moim przedramieniu pod kątem alergii, w tym pokarmowych. Kiedy wyniki wskazały alergię na 95 składników pokarmowych, lekarz nawrzeszczał na mnie, że objadam się tym, czego zabronił mi spożywać!

To nie była prawda, chociaż w rzeczywistości zostało mi niewiele opcji do jedzenia. Postanowiłam umówić się do specjalisty od alergii pokarmowych. Zrobił mi tyle testów na alergeny, że prawie świeciłam się jak bożonarodzeniowa choinka. Jednak w końcu dowiedziałam się co mi jest. Problem z histaminą.

niedobór histaminy medyczna marihuana

Alergolog pobrała krew Susan i zrobiła testy IgE

Tego typu testy wykazują jak silne są nasze alergie. Zdobyłam zaledwie 7 punktów na 500. Wszystkie moje problemy zdrowotne, z którymi zmagałam się przez całe życie okazały się nie być związane z alergiami, ale z problemami z histaminą. Mam nietolerancję. Nie jest ona tak poważna jak alergie, ale życie z nią może być dokuczliwe i bolesne o czym sama się przekonałam.

Jak rozwija się nietolerancja histaminy?

Po prostu miałam wysoki poziom histaminy i nie mogłam go obniżyć. W moim ciele nie ma wystarczającej ilości oksydazy diaminowej. Brak równowagi prowadzi do zbyt wysokiego poziomu histaminy, co często mylnie utożsamiane jest z alergiami pokarmowymi, czy chorobami żołądkowo – jelitowymi.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com/sklep


Nietolerancja histaminy okazała się być odpowiedzialna za większość problemów zdrowotnych, z którymi musiałam zmagać się przez całe życie!

Jak na ironię, wiele rzeczy, które pogarszają nietolerancję histaminy, to leki przeciwbólowe, antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, środki zwiotczające mięśnie, leki żołądkowo-jelitowe, diuretyki, ekstremalne temperatury i alkohol.

Generalnie wychodzi więc na to, że kiedy próbowałam sobie pomóc i rozwiązać problemy zdrowotne – leki pogorszyły sytuację. Teraz kiedy to piszę, po prostu płaczę… Nie mogę uwierzyć, że straciłam tyle czasu męcząc się.

Nietolerancja histaminy przestała mi dokuczać – pomogła medyczna marihuana

Medyczna marihuana zmieniła wszystko. Nadal miałam problemy z nietolerancją histaminy, ale to czego doświadczałam to była już przeszłość. Syn zaprowadził mnie do wspaniałego lekarza, który rozpisał mi całe leczenie medyczną marihuaną. Czułam się dobrze fizycznie i psychicznie. Przestałam odczuwać ból i w końcu miałam takie życie, jakiego nigdy wcześniej nie znałam!

W 2017 roku przeprowadziłam się z powrotem do Indiany. Życie w Los Angeles było zbyt drogie. Po pewnym czasie zamieszkania w Indianie poczułam się znacznie gorzej. Zapewne dlatego, że przestałam używać medycznej marihuany. W Indianie wiązało się to z łamaniem prawa i więzieniem.

nietolerancja histaminy medyczna marihuana

Musiałam wrócić do medycznej marihuany… bez względu na konsekwencje!

Po pewnym czasie ponownego stosowania mój organizm stał się oporny na niesteroidowe leki przeciwzapalne i opioidy. Co gorsza, powodowały u mnie dramatyczne skoki ciśnienia. Niejednokrotnie mówiłam lekarzowi, że czuję jakbym umierała. On jednak nie słuchał. Na własną rękę odstawiłam dwa psychoaktywnie działające leki, które przepisano mi po operacji wymiany stawu kolanowego oraz na zespół jelita drażliwego związany z nietolerancją histaminy. W 2019 roku przez 7 miesięcy chodziłam otumaniona.

Zaczęłam przyjmować zastrzyki w oba kolana. Powodowały one ogromny ból. Nie mogłam stanąć na lewej nodze, a prawa także odmawiała posłuszeństwa. Żeby się poruszać był zmuszona używać kul. Doszłam do wniosku, że muszę ze sobą poważnie porozmawiać.

W tym momencie przestało mnie obchodzić, co mówi prawo. Zabraniano mi jedynej rzeczy, która mi w życiu pomagała. Zdecydowałam się ponownie stosować medyczną marihuanę.

W ciągu trzech dni odżyłam. Ból zniknął! Nie biorę już żadnych innych leków oprócz medycznej marihuany. Nie zmagam się ze skutkami ubocznymi związanymi z ich stosowaniem. Znowu chce mi się żyć! Już nigdy nie będę taka jak kiedyś… całe szczęście!

Susan Michaels


Przeczytaj także:

Źródło: rxleaf.com

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności