163

Niemcy – Państwowa Agencja Konopi w celu leczenia pacjentów

Niemcy i Państwowa Agencja Konopi – planuje się utworzenie państwowej agencji konopi, która będzie regulować uprawę i dystrybucję marihuany w celu leczenia pacjentów cierpiących na ciężkie choroby.

Zgodnie z projektem ustawy, więcej osób cierpiących z powodu choroby miałoby mieć dostęp do leku na receptę, który byłby refundowany w ramach środków określonych w projekcie ustawy. Pacjenci jednak nadal nie będą mogli samodzielnie uprawiać roślin konopi w domu.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Niemcy Państwowa Agencja Konopi

Do tej pory prawie 400 pacjentów w Niemczech uzyskało możliwość leczenia medyczną marihuaną na własny koszt. Większość z nich to osoby cierpiące na raka, które mogą importować marihuanę z Holandii.

Niemcy Państwowa Agencja Konopi

Projekt ustawy jest już podobno gotowy do weryfikacji przez Niemieckiego kanclerza, a odpowiednia zmiana prawa narkotykowego ma być podjęta przez Parlament w najbliższych miesiącach.

Na początku tego roku, Marlene Mortler (federalny komisarz ds. polityki narkotykowej) opowiadała się za pozwoleniem pacjentom cierpiącym na przewlekłe choroby, na uzyskanie marihuany, która będzie opłacana z ich ubezpieczenia zdrowotnego, a nie z własnej kieszeni.

“To nasz cel, aby w przyszłości więcej osób w Niemczech mogło otrzymać medyczną marihuanę, niż miało to miejsce do tej pory,” powiedziała pani Mortler w lutym.

Posiadanie, uprawa i sprzedaż marihuany w Niemczech pozostaje nielegalne. Jeśli to co Niemcy planują dojdzie do skutku wielu pacjentów będzie mogło skorzystać z korzyści jakie daje medyczna marihuana.


ZESTAWIENIE CHORÓB JAKIE MOŻE LECZYĆ MEDYCZNA MARIHUANA OD A – Z


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności