137 0

Niemcy mogą stworzyć Państwową Agencję Konopi w celu leczenia pacjentów

Niemcy planują utworzenie państwowej agencji konopi, która będzie regulować uprawę i dystrybucję marihuany w celu leczenia pacjentów cierpiących na ciężkie choroby.

Zgodnie z projektem ustawy, więcej osób cierpiących z powodu choroby miałoby mieć dostęp do leku na receptę, który byłby refundowany w ramach środków określonych w projekcie ustawy. Pacjenci jednak nadal nie będą mogli samodzielnie uprawiać roślin konopi w domu.

Do tej pory prawie 400 pacjentów w Niemczech uzyskało możliwość leczenia medyczną marihuaną na własny koszt. Większość z nich to osoby cierpiące na raka, które mogą importować marihuanę z Holandii.

Projekt ustawy jest już podobno gotowy do weryfikacji przez Niemieckiego kanclerza, a odpowiednia zmiana prawa narkotykowego ma być podjęta przez Parlament w najbliższych miesiącach.

Na początku tego roku, Marlene Mortler (federalny komisarz ds. polityki narkotykowej) opowiadała się za pozwoleniem pacjentom cierpiącym na przewlekłe choroby, na uzyskanie marihuany, która będzie opłacana z ich ubezpieczenia zdrowotnego, a nie z własnej kieszeni.

“To nasz cel, aby w przyszłości więcej osób w Niemczech mogło otrzymać medyczną marihuanę, niż miało to miejsce do tej pory,” powiedziała pani Mortler w lutym.

Posiadanie, uprawa i sprzedaż marihuany w Niemczech pozostaje nielegalne.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland