3366
marihuana efektym lekarstwem

Naukowcy twierdzą, że marihuana jest najbardziej efektywnym lekarstwem

Konopie lecznicze są coraz bardziej popularne, m.in. dzięki badaniom niedawno opublikowanym. Naukowcy z Kanday twierdzą, że marihuana jest najbardziej efektywnym lekarstwem.

W artykule, naukowcy Thomas Kerr, Julio Montaner i Stephanie Lake stwierdzili, że marihuana jest o wiele bardziej efektywną i bezpieczną formą leczenia niż opioidowe leki przeciwbólowe, które lekarze zazwyczaj przepisują swoim pacjentom.

“Dowody popierające terapeutyczne działanie konopi są o wiele silniejsze niż w przypadku leków, które są stosowane w leczeniu takich samych chorób, a także wydaje się, że marihuana ma mniej skutków ubocznych.” – stwierdził Dr. Kerr, jeden z autorów raportu.

W debatach na temat skuteczności leczniczej marihuany, najnowsze badania stanowią potężną dawkę dowodów naukowych, popierających wykorzystanie konopi w medycynie. W szczególności, autorzy badań stwierdzili, że marihuana jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia różnych problemów zdrowotnych, w tym bólu neuropatycznego, problemów związanych z HIV/AIDS, nudności spowodowanych chemioterapią, przewlekłego bólu i wielu innych problemów zdrowotnych.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

marihuana efektym lekarstwem

“Opioidy cały czas zabijają ludzi. Nie ma związku pomiędzy używaniem marihuany i śmiercią”, powiedział Dr. Kerr.

Dr. Kerr powiedział, że podczas, gdy opioidy takie jak oksykodon, hydromorfon i morfina są najczęściej przepisywanymi lekami przeciwbólowymi w Ameryce Północnej, to nie są aż tak skuteczne i bezpieczne jak marihuana.

Badania wykazały, że opioidy przyczyniają się do prawie połowy wszystkich zgonów spowodowanych przedawkowaniem w Kanadzie, i że stany w USA, które zalegalizowały marihuanę medyczną odnotowały 25 procentowy spadek ilości śmiertelnych przedawkowań.

“Jeśli chodzi o recepty na marihuanę, potrzeby pacjentów powinny być ponad względami politycznymi. Można wyrządzić ogromną szkodę ignorując medyczne zastosowania marihuany”, powiedział Dr. Julio Montaner dla CBC News.

Dzięki najnowszym badaniom pochodzącym ze środowiska naukowego, przypadki wykorzystania medycznej marihuany w leczeniu różnych problemów zdrowotnych wydają się być coraz bardziej powszechne.

“Jeśli uda nam się zwiększyć dostęp do konopi leczniczych, mogą mieć one pozytywny wpływ na zmniejszenie nadużyć opioidów i epidemią związaną z ich nadmiernymi dawkami”, powiedział Dr. Kerr.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności