1485

Najlepsze zioła do waporyzacji na jesień

Nadchodzi jesień, a wraz z nią to, czego nie lubimy najbardziej – długie, deszczowe wieczory, nieustanny katar i zmęczenie, któremu nie sposób zapobiec. Dodatkowo atakują nas różnego typu wirusy i inni wrogowie doskonałej formy, do której przyzwyczailiśmy się latem. Kiedy prognozy pogody są coraz mniej optymistyczne, warto nieco bardziej o siebie zadbać. Oprócz zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej, dobrze jest skorzystać z aromaterapii – najlepiej przy pomocy waporyzatora. Oto zioła do waporyzacji, które mogą być doskonałym wsparciem w okresie jesienno-zimowym. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się dobrym samopoczuciem, którego z pewnością pozazdroszczą Ci przyjaciele i współpracownicy. 

Lipa – prawdziwy hit na jesień

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy półki w aptekach nie uginały się pod ogromną ilością produktów na przeziębienie, lipa stanowiła cenne uzupełnienie domowej, naturalnej apteczki. Sięgały po nią nasze babcie, szczególnie kiedy jesienne przeziębienia niestrudzenie atakowały domowników. Kwiaty lipy są bardzo bogate we flawonoidy, garbniki, procyjanidyny, leukoantocyjanidyny, a także w olejki eteryczne, które nadają jej delikatny, piękny zapach. Oprócz tego lipa zawiera cenne kwasy organiczne i związki śluzowe, które bardzo pozytywnie wpływają na układ oddechowy.

Lipa to doskonały sposób na poradzenie sobie z przeziębieniem naturalnymi metodami. Ma bardzo silne właściwości napotne, przeciwzapalne i rozgrzewające. Doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy pojawi się kaszel, gorączka czy ból gardła. Oprócz tradycyjnej herbatki z lipy czy dodawania do naparu miodu lipowego, warto skorzystać z waporyzacji. W czasie inhalacji z lipy uwalniane są ogromne ilości substancji aktywnych, które szybko dostają się do krwiobiegu, gdzie rozpoczynają walkę z objawami przeziębienia. Olejki eteryczne, zawarte w lipie, mają przyjemny, relaksujący aromat. Dzięki temu waporyzacja będzie nie tylko skuteczna, ale też bardzo przyjemna i relaksująca.

Szałwia – zapomnij o bólu gardła

Znasz to uczucie, kiedy któregoś (niekoniecznie pięknego) dnia pojawiasz się w pracy i nie możesz wydusić z siebie ani słowa? Ból gardła sprawia, że mówienie czy przełykanie sprawia ból i czekasz tylko, aby wrócić do domu i zaszyć się pod kołdrą? Niestety, ból gardła to częsty problem, kiedy za oknem szaleje jesień. Jednym z naturalnych sposobów na poradzenie sobie z bólem jest szałwia. Jest bardzo bogata w taniny i flawonoidy, a także w olejki eteryczne, witaminy, minerały i karoteny.

Jednym ze sposobów na niwelowanie bólu gardła mogą być napary z szałwii. Ma ona silne działanie bakteriobójcze, dzięki czemu hamuje rozwój infekcji. Oprócz naparów warto również rozważyć waporyzację. Podobnie jak w przypadku lipy, pozwala ona na dostarczenie organizmowi większej ilości składników aktywnych, dzięki czemu ból gardła i inne objawy towarzyszące infekcjom szybko znikną.

Tarczyca pospolita zaskakuje szerokim działaniem

Tarczyca pospolita nie jest w Polsce bardzo popularna. Warto jednak zapoznać się z nią nieco bliżej, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Roślina ta stanowi doskonałe wsparcie w walce z bólem gardła. Można stosować ją zarówno w formie naparu i płukanki do gardła, jak i podczas waporyzacji. Oprócz niwelowania bólu gardła, tarczyca pospolita wykazuje szereg innych właściwości. Ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe – dzięki temu stanowi dobre uzupełnienie domowej, ziołowej apteczki.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Osoby, które w okresie jesiennym mają kłopot z obniżonym nastrojem, również mogą sięgnąć po tarczycę pospolitą. Doskonale oddziałuje ona na układ nerwowy, a przy tym ma działanie relaksujące i uspokajające. W ten sposób stanowi idealny sposób na spędzenie jesiennego wieczoru, niezależnie od tego, czy wybierzesz kubek gorącego naparu, czy może inhalację.

Babka lancetowata – sposób na uporczywy kaszel

Kaszel nie daje Ci żyć, jednak popularne syropy nie do końca Cię przekonują? Wykorzystaj naturalny sposób na poradzenie sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością. Babka lancetowata zawiera duże ilości związków śluzowych, garbniki i flawonoidy, karoten, a także w witaminy i minerały. Dobrze działa na drogi oddechowe, dzięki czemu zajmowała ważne miejsce w naturalnych apteczkach naszych babć. Ma silne działanie wykrztuśne, działanie przeciwzapalnie na śluzówkę jamy ustnej, a dodatkowo stanowi wsparcie dla organizmu w przypadku pojawienia się problemów ze strony układu pokarmowego.

Choć nie jest ona tak bardzo popularna, to warto uzupełnić o nią domową kolekcję zdrowych ziół. Babka lancetowata ma delikatny, przyjemny aromat, dlatego oprócz tradycyjnych naparów warto wykorzystać ją podczas waporyzacji. Krótka inhalacja wystarczy, aby uporczywy kaszel minął, a drogi oddechowe zostały oczyszczone. Przy okazji organizm otrzyma solidną dawkę składników aktywnych, zawartych w roślinie. Babka lancetowata to również dobry sposób na przyspieszenie gojenia się różnego typu ran, między innymi ukąszeń przez jadowite węże. Przy okazji warto również zapamiętać, że jeszcze niedawno była ona traktowana jako niezwykle skuteczne antidotum na miłosne czary.

Yerba mate – zapewnij sobie pozytywną energię w pochmurne dni

Od kilku lat yerba mate bije w Polsce rekordy popularności, a o jej pozytywnych właściwościach chyba nikogo nie trzeba już przekonywać. Posiada ona wyjątkową moc niwelowania zmęczenia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego – i jest w tym o wiele lepsza niż tradycyjna mała czarna. Jeśli jesień to dla Ciebie czas, kiedy Twoja forma jest mocno obniżona i trudno Ci zmusić się do wykonania jakiejkolwiek czynności, koniecznie sięgnij po yerba mate. Już krótka inhalacja wystarczy, aby Twój organizm otrzymał potężny zastrzyk substancji aktywnych, w które mate jest tak bogata.

Oprócz usuwania zmęczenia, yerba mate zauważalnie poprawia nastrój i zapewnia dobre samopoczucie na cały dzień. Jest bogata między innymi w kofeinę, teobrominę i teofilinę, a także w witaminy A, B1, B2, C, E, PP i H, magnez, fosfor i potas oraz w mikroelementy: mangan, cynk, miedź, chrom i krzem. Co prawda popijanie aromatycznej yerba mate to prawdziwa przyjemność, jednak waporyzacja zapewni o wiele lepszy efekt.

Trawa cytrynowa – dodaj szczyptę do yerba mate

Trawa cytrynowa kojarzona jest głównie z kuchnią tajską – to ona nadaje potrawom ciekawy, orzeźwiający aromat. Okazuje się jednak, że oprócz walorów smakowych, trawa cytrynowa ma wiele pozytywnych właściwości. Doskonale pobudza i orzeźwia, co z pewnością doceni każdy, kto miewa problem z jesiennym pogorszeniem formy. Warto dodać szczyptę trawy cytrynowej do yerba mate – również podczas waporyzacji.

Zarówno yerba mate, jak i trawa cytrynowa, to świetna metoda na poprawienie pamięci i koncentracji. Jeżeli nieustający deszcz sprawia, że trudno Ci skupić się na pracy czy na nauce, sięgnij po taką mieszankę lub po któreś z ziół, aby poczuć, jak Twój mózg mobilizuje się do działania.

Dziurawiec – sposób na wyciszenie się w jesienne wieczory

Dziurawiec to kolejna roślina, po którą warto sięgnąć w okresie jesienno-zimowym. Jest bardzo bogata w takie składniki aktywne, jak flawonoidy, rutynę, kwercetynę, garbniki, olejki eteryczne, żywicę, kwasy organiczne, pektyny, a także witaminę A i C. Znany jest przede wszystkim ze swojego działania poprawiającego nastrój. Ma silne działanie uspokajające, dlatego osoby, które czują, że nadmiar stresu zaczyna im szkodzić, z pewnością powinny po niego sięgnąć.

Dodatkowo dziurawiec może zapewniać wsparcie dla organizmu w czasie, kiedy jesteśmy atakowani przez liczne wirusy. Dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych świetnie chroni organizm oraz wspomaga odporność. W połączeniu z działaniem uspokajającym i relaksującym stanowi on doskonały sposób na przetrwanie jesieni bez przeziębienia czy obniżenia nastroju.

Waporyzacja jako doskonała alternatywa dla tradycyjnych naparów?

Waporyzacja ziół to z całą pewnością najbardziej efektywna forma aromaterapii. Co prawda picie tradycyjnych, ziołowych naparów może być dobrym sposobem na zapewnienie sobie wsparcia jesienią, jednak waporyzacja pozwala na dostarczenie organizmowi o wiele większych dawek składników aktywnych. Oznacza to, że jest bardziej skuteczna, a przecież o to właśnie chodzi. Powstaje jednak pytanie, jaki waporyzator do aromaterapii sprawdzi się najlepiej.

O opinię zapytaliśmy Ryszarda Fazowskiego, eksperta sklepu z waporyzatorami VapeFully.pl:

Aromaterapia to najlepszy sposób na zadbanie o swój organizm jesienią i zimą. Wiele osób zadaje jednak pytanie, jaki waporyzator wybrać. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wiele modeli znajduje się na rynku. Podczas wyboru waporyzatora należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim waporyzator taki powinien oferować temperatury, zaczynające się od około 100-120 stopni Celsjusza. W ten sposób będziemy w stanie waporyzować wszystkie rodzaje ziół, nawet te cechujące się niskimi temperaturami parowania. Oprócz tego vaporizer powinien umożliwiać ustawienie temperatury z dokładnością do jednego stopnia. Dzięki temu inhalacja ziół do aromaterapii będzie nie tylko skuteczniejsza, ale też umożliwi odparowanie ziół o ściśle określonych temperaturach waporyzacji.

Oznaczony z:
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności