2239
samochód wykonany konopi

Najbardziej ekologiczny samochód wykonany całkowicie z konopi

Czy to możliwe aby najbardziej ekologiczny samochód wykonany był całkowicie z konopi? Nigdy byśmy nie przypuszczali, że pojedyncza roślina może rozwiązać większość problemów na świecie. Konopie mają ponad 50,000 zastosowań, dlatego pozostają nielegalne i powodują zamieszanie wśród wielu ludzi. Wytwarza się z nich ubrania, paliwo i wiele innych rzeczy, więc są sporym zagrożeniem dla korporacji, które kontrolują energię, zdrowie oraz inne branże. Wielu firmom legalizacja konopi mogłaby poważnie obniżyć zyski.

Konopie w przemyśle samochodowym

Kanadyjski rząd jest otwarty na hodowle konopi i aktywnie wspiera działalność związaną z konopiami przemysłowymi. To potencjalna korzyść dla nas i naszego środowiska. Przykładem jest użycie konopi w przemyśle samochodowym.


TERAPEUTYCZNE KONUSLTACJE KONOPNE
dostępne pod nr tel.+ 48 531 155 663

Jeden z założycieli wielkiej firmy produkującej samochody próbował dać światu pojazd, który będzie bezpieczny, wytrzymały i nie będzie zanieczyszczał środowiska, ale jego pomysł został stłumiony. Henry Ford spędził ponad 10lat na badaniach i stworzył pojazd z konopi w 1940 roku. Był on 10 razy bardziej wytrzymały od stali!

samochód wykonany konopi

źródło: http://www.collective-evolution.com

Na dzień dzisiejszy, najbardziej przyjaznym środowisku na świecie samochodem jest „the Kestrel”, który został zaprojektowany w Kanadzie przez „Calgary-based Motive Industries INC”.  Może osiągać maksymalną prędkość 90km/h, a naładowany do pełna potrafi pokonać dystans 161km. Jest zasilany silnikiem stworzonym przez „TM4 Electrodynamic Systems, a Quebec based company”. Waży około 1130kg i ma bardzo przystępną cenę. Jest pojazdem czteroosobowym, a produkcyjna wersja miała być dostępna w 2013r. Samochód jest całkowicie wykonany z konopi i odporny na uderzenia.

„The Kestrel” przeszedł test zderzeniowy. W przeciwieństwie do stali, panele samochodu konopnego po uderzeniu wracają do formy jaką miały przed zderzeniem.

Przez tysiące lat 90% żagli i lin na statkach było wykonanych z konopi. Ma ona nieograniczone, wiecznie trwałe zasoby, z tego powodu jest dziś nielegalna, ponieważ zagraża obecnym systemom finansowym i gospodarczym. Nadeszła pora na zmiany i to jest dobry czas, aby wdrążyć nowe metody i technologie, te bardziej współgrające z naszą planetą.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności