1352

“Mięso” z konopi – sprawdź jak będzie wyglądać i smakować

Nowy produkt od The Craft Meat Co. ma mieć wygląd, konsystencję i smak mięsa. Z tą różnicą, że będzie to produkt całkowicie roślinny i stworzony z konopi. Roślinne mięso na bazie konopi będzie minimalnie przetworzone, a także niezwykle bogate w białko i błonnik.

The Craft Meat Co. jest marką detaliczną nowozelandzkiego startupa Sustainable Foods. Firma oferuje klientom wiele produktów roślinnych, które w każdej diecie mają z powodzeniem zastępować mięso. Asortyment to m.in. mielone mięso, kiełbaski, hamburgery oraz dania gotowe przygotowane ze składników takich jak olej kokosowy, czy białko sojowe.

Część z tych produktów ma w swoim składzie konopie. Jednak ten najnowszy, którego sprzedaż rozpocznie się z początkiem 2021 roku będzie przełomowy – konopie będą głównym składnikiem.

„Większość naszych produktów zawiera już konopie ze względu na ich wartość odżywczą, ale nowy analog mięsa będzie używał konopi jako bazy, co oznacza, że będzie miał całkowitą zawartość białka konsumpcyjnego wyższą niż w przypadku produktów pochodzenia zwierzęcego ze względu na to, że konopie są naturalnie bogate w białko.” – wyjaśnia Kyran Rei, współzałożyciel Sustainable Foods

Mięso z konopi zawierać ma dużo błonnika – nawet 19% zalecanego dziennego spożycia. To znacznie więcej niż w tradycyjnym mięsie oraz innych produktach mających je zastępować. Mięso z konopi smakiem oraz konsystencją przypominać ma mięso z kurczaka. Jego cena ma być niewygórowana tak, aby na produkt było stać przeciętnego konsumenta.

W celu stworzenia mięsa z konopi Sustainable Foods podjęło współpracę z Greenfern Industries – producentem medycznej marihuany, który będzie miał wyłączność lokalnej uprawy konopi na potrzeby wytworzenia produktu oraz z Riddet Institute, który działa na Uniwersytecie Massey. Na tym jednak nie koniec.

„Tam, gdzie niezbędny jest plastik, nawiązaliśmy współpracę z nowozelandzką firmą Flight Plastics w celu ustanowienia recyklingu w obiegu zamkniętym w Nowej Zelandii, z tacami wykonanymi w 88 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu i w 100 proc. nadającymi się do recyklingu w Nowej Zelandii.” – wyjaśnia Kyran Rei

 

Nasiona konopi zostały zalegalizowane w Nowej Zelandii w 2018 roku. Kyran Rei i Justin Lemmens, którzy Sustainable Foods założyli w 2019 roku mają w planie produkcję także przekąsek z mięsa konopnego. Chcą również rozszerzyć działalność na inne kraje, ale sporą barierą mogą być regulacje prawne. Aktualnie wprowadzeniem mięsa z konopi zainteresowane są już Tajlandia i Singapur. Zanim jednak Sustainable Foods przejdzie do komercjalizacji i przede wszystkim produkcji konopnego zamiennika mięsa skupia się na badaniach i rozwoju oraz na poszukiwaniu wolontariuszy chętnych do testowania produktu, który za niecały rok trafi do sprzedaży.


Źródło: national-geographic.pl


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności