680 0

Medyczna Marihuana w końcu dotarła do Polski!

Paczka z importowanymi z Kanady 7 kg suszu dotarła właśnie do hurtowni farmaceutycznej w Łodzi. Stamtąd trafi do aptek, w których pacjenci złożyli już recepty i czekają na odbiór swojego leku.  Koszt z jakim pacjent musi się liczyć za 1 g suszu to około 65 zł (w tym 23% VAT). Na razie nie przewidziano jakiejkolwiek refundacji.

Pierwsza dostawa zapewne zostanie wyprzedana w szybkim tempie i niestety zaspokoi potrzeby jedynie około 1 tys. pacjentów. Tomasz Witkowski – przedstawiciel kanadyjskiej spółki Spectrum Cannabis, która zajmuje się importem medycznej marihuany do Polski – zapewnia, że w drodze do naszego kraju jest kolejna dostawa. Obecnie przesyłka znajduje się na terenie Niemiec a w środku niej znajduje się 20 kg suszu.  Co więcej, w czerwcu w Danii swoją działalność rozpocznie fabryka Spectrum Cannabis, która będzie docelowym źródłem surowca w Europie:

„Zlokalizowane tam uprawy niebawem osiągną spodziewaną gotowość. Szacowana wielkość produkcji to 200 kg suszu tygodniowo.” – wyjaśnia Tomasz Witkowski, przedstawiciel Spectrum Cannabis

Taka ilość produkowanego suszu powinna w pełni zaspokoić potrzeby całego rynku europejskiego i spowodować znaczny spadek ceny medycznej marihuany.

Przypomnijmy:

W Polsce na medyczną marihuanę czeka około 300 tys. pacjentów. Spectrum Cannabis to spółka, która jako pierwsza złożyła w naszym kraju wniosek o dopuszczenie do obrotu surowca farmaceutycznego o wysokim stężeniu THC. Zgodę na jego import z Kanady wydano pod koniec października 2018 roku.

Susz, który – choć z miesięcznym opóźnieniem – dotarł do Polski pochodzi z roślin Lemon Skunk. Jest to odmiana sativa i zawiera 19% THC oraz mniej niż 1% CBD. Receptę na medyczną marihuanę wypisać może każdy lekarz, również ten pierwszego kontaktu, jeśli tylko uzna, że wyczerpane zostały wszelkie inne możliwości leczenia pacjenta.

Źródło: rynekaptek.pl, fakty.tvn24.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland