86
medyczna marihuana ogranicza spożycie nikotyny

Medyczna marihuana pomaga zmniejszyć spożycie nikotyny [NAJNOWSZE BADANIE]

Według nowego badania opublikowanego w Journal of Substance Abuse Treatment, znaczna liczba pacjentów leczona medyczną marihuaną twierdzi, że była w stanie ograniczyć używanie wyrobów tytoniowych. Naukowcy odkryli, że u  49% badanych medyczna marihuana ograniczyła spożycie nikotyny po rozpoczęciu używania jej, a 25% było w stanie całkowicie rzucić palenie papierosów.

Szczegółowa ankieta

Naukowcy z USA i Kanady zrekrutowali 2102 pacjentów, którzy zapisali się do kanadyjskiego programu leczenia medyczną marihuaną. Spośród nich badacze zidentyfikowali 650 osób, które były obecnymi lub byłymi użytkownikami tytoniu. Każdy z tych uczestników wypełnił ankietę online, aby autorzy badania mogli uzyskać dane demograficzne, a także wszelkie informacje o używaniu tytoniu.

Każdy badany został poproszony o wpisanie, jak często używał tytoniu lub produktów nikotynowych, zanim zaczął używać marihuany medycznej. Badani zostali następnie poproszeni o śledzenie zużycia nikotyny po tym, jak rozpoczęli terapię medyczną marihuaną. Badacze zapytali również, czy każdy pacjent celowo używał konopi indyjskich, aby ułatwić sobie rzucenie palenia, oraz czy kiedykolwiek stosował inne strategie farmakologiczne, psychologiczne lub behawioralne, aby rzucić palenie.

medyczna marihuana ogranicza spożycie nikotyny

Medyczna marihuana pomogła ograniczyć spożycie nikotyny 49% pacjentów

Ponadto, 25% badanych stwierdziło, że całkowicie zrezygnowało z używania wyrobów tytoniowych. Osoby w wieku 55 lat lub starsze lub używające produktów nikotynowych więcej niż 25 razy dziennie – częściej rzucały palenie.

Badanie wykazało również, że osoby, które używały medycznej marihuany, aby ograniczyć zużycie nikotyny, były bardziej skłonne do skutecznej redukcji spożycia niż pozostałe osoby. Jednak pacjenci, którzy już próbowali tradycyjnych terapii lub leków antynikotynowych, byli mniej skłonni do zmniejszenia spożycia nikotyny po użyciu marihuany.

„Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników medycznej marihuany sugerują, że rozpoczęcie jej używania wiązało się ze zgłaszanymi redukcjami i/lub zaprzestaniem używania tytoniu lub nikotyny u prawie połowy badanych uczestników.” – podsumowują autorzy oraz dodają – „W świetle znacznej zachorowalności, śmiertelności i kosztów opieki zdrowotnej związanych z uzależnieniem od tytoniu i nikotyny, przyszłe badania powinny dalej oceniać potencjał leczenia opartego na konopiach indyjskich w celu wsparcia wysiłków na rzecz ograniczenia lub zaprzestania używania wyrobów tytoniowych.”


CZY WIESZ ŻE…

Waporyzacja to zdrowsza alternatywa
tradycyjnego palenia? 

Waporyzacja jest najmniej inwazyjną metodą przyjmowania aktywnych związków z suszu roślinnego. Zalecana przez lekarzy podczas terapii farmaceutyczną medyczną marihuaną. Waporyzator podczas pracy utrzymuje nam precyzyjnie ustawioną temperaturę, która jest znacznie niższa niż temperatura zapłonu suszu. Co to oznacza? Wydobywająca się para jest wolna od szkodliwych substancji smolistych oraz tych związków kancerogennych, które powstają w wysokich temperaturach.

Potrzebujesz wysokiej jakości suszu lub certyfikowanego i bezpiecznego w użytkowaniu waporyzatora? Sprawdź ofertę BioHemp.pl

waporyzacja jest zdrowsza od palenia BioHemp.pl


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com



Do tej pory badań było zdecydowanie niewiele

Najnowsze badanie uzupełnia niewielką, ale rosnącą już liczbę analiz sugerujących, że medyczna marihuana może pomóc ludziom ograniczyć spożycie nikotyny. Badanie z 2013 r. wykazało, że inhalatory CBD pomogły palaczom ograniczyć używanie papierosów nawet o 40%. Inne wykazało, że osoby, którym podawano CBD, zwracały mniej uwagi na zdjęcia papierosów, co sugeruje, że związki konopi mogą pomóc przełamać uzależnienie poprzez zmianę nastawienia mózgu. Inne obserwacje dowiodły, że młodzi Amerykanie używają więcej marihuany niż tytoniu. To z kolei skłoniło branżę tytoniową do refleksji i rozpoczęcia inwestycji w legalny przemysł konopny.


Przeczytaj także:


Źródło: merryjane.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności