228

Medyczna marihuana ograniczyła w USA liczbę recept na opioidy

Jedno z najnowszych badań wykazało, że w stanach USA, które zalegalizowały medyczną marihuanę odnotowano spadek średniej rocznej liczby recept wystawianych na opioidy. Spadek ten nie został odnotowany w krajach, w których medyczna marihuana nie jest dopuszczona do obrotu.

Badanie zostało przeprowadzone na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku i wykazało spadek o 19,7% ilości opioidowych środków przeciwbólowych przepisywanych przez chirurgów ortopedów w latach 2013-2017. To znaczna ilość w porównaniu do spadku o 1,7% w stanach, w których medyczna marihuana nie była legalna.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Badanie skupiało się głównie na ilości recept wydawanych przez chirurgów ortopedów, którzy należą do grupy specjalistów przepisujących najwięcej opioidów w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, nadużywanie opioidów i ogromna liczba wystawianych na nie recept wciąż jest problemem.

„Kannabinoidy zapewniają ortopedom alternatywę dla opioidowych leków przeciwbólowych w 32 stanach USA, które zatwierdziły ich medyczne zastosowanie.” – wyjaśniają naukowcy – „Dlatego w tym badaniu przeanalizowaliśmy, jak liczba recept na opioidy wydawanych w latach 2013–2017 zmieniła się w stanach, w których istnieją przepisy zezwalające stosowanie medycznej marihuany, w porównaniu z tymi, które na to nie pozwalają.”


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Naukowcy wyliczyli dla każdego stanu liczbę dziennych dawek opioidów w danym okresie. Ilość leku określona jako dzienna dawka obliczana była dla każdego pacjenta. Przykładowo, jeśli przyjmował od 2 tabletki dziennie i otrzymał receptę na 30 sztuk, to było to 15 dziennych dawek leku.

Okazało się, że w stanach, w których pacjenci mieli dostęp do medycznej marihuany odnotowano roczny spadek średnio o 144000 dziennych dawek opioidowych leków przeciwbólowych. Jest to spadek o około 19,7%. Natomiast tam, gdzie nie było dostępu do medycznej marihuany w tych latach, nie zauważono znaczących zmian w liczbie dziennych dawek. Spadek był minimalny o jedynie 1,7% i nie miał znaczącego wpływu na ogólne dane statystyczne.

Naukowcy przeanalizowali dokładnie nie tylko obowiązujące w danym stanie przepisy dotyczące konopi indyjskich, ale także zastosowanie tych przepisów. Zgodnie z ich oczekiwaniami okazało się, że tam, gdzie przepisy zatwierdzają medyczną marihuanę, ale nie ma jeszcze do niej dostępu liczba recept na opioidy nie zmieniła się. Spadek zauważono jedynie w stanach, w których pacjenci mogli kupować medyczną marihuanę zamiast uprawiać ją we własnym zakresie.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com/sklep


„Wyniki te są zgodne z wynikami kilku wcześniejszych badań, które wykazały, że w krajach, które zatwierdziły medyczną marihuanę, zmniejszył się odsetek recept wystawianych na opioidy, a także śmiertelność z powodu ich stosowania.” – zauważają naukowcy

Podobnych ustaleń dokonywano już wcześniej, m.in. za pomocą badania przeprowadzonego przez University of Alabama, którego wyniki opublikowano w tym roku w Hournal Health Economics, a także w badaniach opublikowanych w Journal of the American Medical Association (JAMA) w 2018 roku.


Bibliografia:


Źródło: xn--4dbcyzi5a.com

Avatar
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności