211
USA marihuana

Marihuana w USA: Kongres jest za dekryminalizacją na poziomie federalnym

Marihuana w USA. W piątek, 4 grudnia br., Amerykańska Izba Reprezentantów zagłosowała za zakończeniem federalnej kryminalizacji marihuany. Przyjęta ustawa MORE usunie konopie z krajowej listy kontrolowanych substancji. Za przyjęciem uchwały oddano 228 głosów, a przeciw 164.

Zgodnie z ustawą MORE, o możliwościach, ponownych inwestycjach oraz uniewinnianiu za posiadanie marihuany, konopie federalnie byłyby wycofane z listy narkotyków. Co więcej, rejestry osób skazanych za posiadanie marihuany zostałyby wyzerowane.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Zatwierdzenie ustawy poddane pod wątpliwość

Chociaż w Izbie Reprezentantów konopie zwyciężyły bezprecedensowo, to senat kontrolowany przez Republikanów może nie zatwierdzić ustawy, przynajmniej przed końcem aktualnej kadencji Kongresu. Kończy się ona na początku stycznia.

Zanim ustawa została przyjęta w debacie dotyczącej legalizacji marihuany główny udział brali Demokraci. Legalizację argumentowali tym, że reforma naprawi krzywdy wyrządzone przez wojnę z narkotykami. Republikanie zgłaszali sprzeciw  i twierdzili, że legalizacja może przynieść szkodę dzieciom i jednocześnie zaszkodzić bezpieczeństwu publicznemu. Co więcej, obecnie nie jest to najlepszy moment na rozważanie tego typu kwestii. Marihuana jest silnie zakorzeniona i związana z tradycjami w USA.

„W całym kraju tysiące mężczyzn i kobiet niepotrzebnie ucierpiało z powodu federalnej kryminalizacji marihuany, szczególnie w społecznościach kolorowych. Jest to niedopuszczalne i musimy zmienić nasze prawo. Nadszedł czas, aby Kongres nadrobił zaległości w reformach wprowadzanych przez poszczególne stany.” – powiedziała w swoim wystąpieniu Sheila Jackson Lee (D-TX)

USA marihuana

Na reakcję nie trzeba było długo czekać

Ze strony Izby Reprezentantów jak i aktywistów reakcja była niemal natychmiastowa.

Dyrektor polityczny National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML) – Justin Strekal – stwierdził, że głosowanie stanowiło historyczny dzień dla polityki marihuany w USA:

„To głosowanie oznacza pierwszy raz od 50 lat, kiedy izba Kongresu kiedykolwiek zrewidowała klasyfikację konopi jako substancji zakazanej przez władze federalne i starała się wyrównać szybko rozszerzającą się przepaść między stanową a federalną polityką dotyczącą marihuany. Ustanawiając tę ​​nową ścieżkę polityki federalnej, spodziewamy się, że więcej stanów zrewiduje i poprawi prawo oparte na archaicznej kryminalizacji konopi indyjskich, ustanowi regulowany rynek dla dorosłych konsumentów i nakaże organom ścigania zaprzestanie aresztowania za wykroczenia związane z marihuaną – aresztowania, które nieproporcjonalnie dotyczą osób kolorowych i osób mniej zamożnych”.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


W odniesieniu do obecnej struktury MORE na konopie indyjskie zostałby nałożony federalny podatek. Po wdrożeniu wynosiłby on 5% przez pierwsze 2 lata. Z każdym kolejnym rokiem podatek ten by rósł, aż do 8%.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


„Amerykanie są coraz bardziej gotowi, aby konopie indyjskie były legalne dla dorosłych i rozsądnie regulowane, co pokazali dziś za pośrednictwem swoich przedstawicieli oraz w urnie wyborczej w zeszłym miesiącu.” – podsumował Aaron Smith, dyrektor generalny National Cannabis Industry Association


Źródło: faktykonopne.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności