543
marihuana powoduje trądzik

Marihuana powoduje trądzik, czy łagodzi jego objawy?

Czy medyczna marihuana może pomóc w leczeniu trądziku? A może jest wręcz przeciwnie i marihuana powoduje trądzik? Jak różne substancje aktywne zawarte w marihuanie wpływają na zdrowie skóry?

Testosteron i trądzik

To nie przypadek, że trądzik uwidacznia się szczególnie w okresie dojrzewania. Wynika to z gwałtownej zmiany poziomu hormonów w ciele, a w szczególności ze wzrostu poziomu testosteronu. W internecie często cytuje się dwóch dermatologów z Nowego Jorku, którzy twierdzą, że marihuana powoduje trądzik, a palenie marihuany rzekomo powoduje krótkotrwały wzrost poziomu testosteronu.

Wpływ palenia marihuany na poziom męskich hormonów płciowych był wielokrotnie badany i chociaż nie osiągnięto całkowitej pewności w tej kwestii, społeczność naukowa jest bardziej skłonna wierzyć, że konopie indyjskie zmniejszają produkcję testosteronu. Na przykład jeden z przeglądów literatury naukowej wykazał, że zarówno palenie marihuany, jak i dożylne podawanie THC prowadzą do spadku poziomu testosteronu we krwi.

W innym z badań opublikowanym w International Journal of Criminology, wykazano, że używanie marihuany wiąże się ze znacznym spadkiem poziomu testosteronu w moczu. Do takiego wniosku doszli naukowcy, badając stosowanie substancji psychoaktywnych u par poddawanych leczeniu niepłodności. Grupa południowokoreańskich naukowców odkryła, że ​​palenie marihuany zmieniło stosunek testosteronu w moczu do jego nieaktywnego epimeru epitestosteronu. Wszystkie te dane obalają pogląd, że palenie konopi może przyczynić się do pojawienia się trądziku w wyniku zmian hormonalnych.

marihuana powoduje trądzik

Czy marihuana może powodować trądzik i ma to związek ze stresem?

Kolejnym ważnym czynnikiem w rozwoju trądziku jest stres. Jak wiesz, używanie marihuany w różny sposób wpływa na stres i niepokój. Międzynarodowy zespół naukowców z Vanderbilt University odkrył receptory kannabinoidowe w części mózgu zwanej ciałem migdałowatym, która kontroluje lęk i reakcję ucieczki lub walki. Podczas palenia marihuany jej substancje działają na te same receptory w ciele migdałowatym, a także wpływają na stany lękowe. Innymi słowy, marihuana może działać zarówno jako środek łagodzący stres, jak i odwrotnie, wzmagać go.


Poznaj konopny sposób na złagodzenie objawów trądziku

Cannaderm Aknea - Krem przeciwtrądzikowyKrem przeciwtrądzikowy konopny Cannaderm Aknea to krem do codziennej pielęgnacji skóry z trądzikiem oraz nadmiernie tłustej. Reguluje wydzielanie sebum, działa antybakteryjnie, wygładza powierzchnię skóry. Łagodzi zmiany trądzikowe, zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Zastosowanie kremu konopnego Cannaderm Aknea:


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


  • poprawi wygląd skóry,
  • złagodzi zmiany trądzikowe,
  • spowoduje zmniejszenie zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Jedno interesujące badanie dotyczące tego, czy marihuana łagodzi trądzik, opublikowano w czasopiśmie Psychopharmacology. Wykazano, że THC znacznie zwiększa uwalnianie kortyzolu, często określanego jako hormon stresu, do krwioobiegu. Jednak naukowcy zauważają, że u zwykłych palaczy marihuany rozwija się tolerancja na ten efekt, a wzrost poziomu kortyzolu u nich nie jest tak znaczący. W tym kontekście nie dziwią wyniki badania przeprowadzonego przez naukowców z Francji. Po obserwowaniu dużej próby nastolatków i młodych dorosłych w wieku od 15 do 24 lat odkryli korelację między paleniem marihuany a zwiększonym ryzykiem wystąpienia trądziku. Możliwe, że stres był tutaj ważnym czynnikiem, prowadzącym zarówno do palenia marihuany, jak i trądziku.

marihuana powoduje trądzik

Antybakteryjne właściwości CBD

Zespół naukowców z Uniwersytetu na Węgrzech dokonał ważnego odkrycia na temat tego, czy palenie marihuany powoduje trądzik. Okazuje się, że gruczoły łojowe są bogate w receptory kannabinoidowe, ale tylko typ CB2. Węgierscy naukowcy z poprzednich eksperymentów wiedzieli, że aktywacja CB2 przez endokannabinoidy prowadzi do zwiększenia wydzielania gruczołów łojowych. Kiedy rozpoczęli eksperymenty z CBD, założyli, że efekt ten będzie tylko wzmocniony. Jednak wszystko stało się dokładnie odwrotnie. Badając przyczyny tego zjawiska, naukowcy doszli do wniosku, że ten efekt CBD nie jest związany z aktywacją receptorów, ale jest spowodowany innymi mechanizmami. Chodzi głównie o antybakteryjne właściwości CBD, które mogą być niezwykle przydatne w leczeniu trądziku.


WYPRÓBUJ TAKŻE…Cannaderm Aknea serum

Cannaderm Aknea
Serum przeciwtrądzikowe

Konopne serum Cannaderm Aknea to serum do miejscowej pielęgnacji skóry z objawami trądziku. Dzięki wysokiej zawartości oleju konopnego (56%), arniki, tymianku, szałwii i mięty skutecznie łagodzi zmiany trądzikowe, zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry.


Źródło: fourhundredandtwenty.biz

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności