132

Legalizacja rekreacyjnej marihuany w Niemczech

Minister Zdrowia Niemiec przedstawił plan legalizacji używania konopi indyjskich do celów rekreacyjnych wśród dorosłych. Kiedy nastąpi legalizacja rekreacyjnej marihuany w Niemczech i jakie będą jej zasady?

Nowe prawo może wejść w życie w 2024 roku

Niemiecki plan pozwoliłby na posiadanie do 30g marihuany do użytku osobistego oraz na domową uprawę trzech roślin konopi na jedną osobę dorosłą. Sprzedawać marihuanę mogłyby wyłącznie licencjonowane sklepy.

Zgodnie z niemieckim planem reklama lub wysyłka marihuany pozostaną zabronione. Rząd planuje również zintensyfikować kampanie informacyjne na temat używania konopi indyjskich i związanych z tym zagrożeń, zwłaszcza skierowanych do młodzieży.

Poza podatkiem od sprzedaży (VAT), cena sprzedawanej marihuany obejmowałaby również rządowy „podatek od konopi”.

Plan nie został jeszcze zatwierdzony w parlamencie, ale otrzymał zielone światło od Komisji Europejskiej.

Legalizacja rekreacyjnej marihuany w Niemczech

Legalizacja rekreacyjnej marihuany w Niemczech – nieudany ‘ban’

Przedstawiając plan, Karl Lauterbach powiedział, że dekryminalizacja pomogłaby chronić zdrowie młodych ludzi, ponieważ zakaz konopi indyjskich „nie odniósł ewidentnego sukcesu” w ostatnich latach. Podkreślił, że konsumpcja marihuany wzrosła, podobnie jak uzależnienie od narkotyków wśród dorosłych.

Lauterbach powiedział, że rząd rozważy możliwe ograniczenie maksymalnej mocy produktów z konopi sprzedawanych dorosłym w wieku poniżej 21 lat. Wymagałoby to monitorowania poziomu THC (tetrahydrokannabinolu), głównego składnika psychoaktywnego marihuany. Minister powiedział także, że jego rząd przedstawi swój plan Komisji Europejskiej, aby sprawdzić, czy jest on zgodny z traktatami UE.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Traktaty oraz układ z Schengen, który ułatwia swobodne podróżowanie między 26 krajami – określają zasady zobowiązujące nawet osoby używające medycznej marihuany do uzyskania zaświadczenia przed podróżą do innego kraju.

Konserwatywny rząd Bawarii potępił przedstawiony plan. Klaus Holetschek z Unii Chrześcijańsko – Społecznej (CSU) powiedział, to niebezpieczny sygnał nie tylko dla Niemiec, ale dla całej Europy. Ostrzegł, że legalizacja może zachęcić do europejskiej „turystyki narkotykowej” w Niemczech.


Źródło: bbc.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności