131

Legalizacja medycznej marihuany zmniejsza liczbę zgonów spowodowanych środkami przeciwbólowymi

Najnowsze badania wykazują, że legalizacja medycznej marihuany, zmniejsza liczbę zgonów, które zostały spowodowane zażywaniem leków przeciwbólowych. W 2013 roku, 60% zgonów wywołanych przedawkowaniem w Stanach Zjednoczonych zostało spowodowanych przez leki przepisane na receptę. Według Center for Disease Control, w tym roku około 16.000 osób w Stanach Zjednoczonych straciło życie z powodu legalnych leków farmakologicznych.

Liczba przedawkowań farmaceutyków spada dramatycznie, kiedy dostęp do medycznej marihuany staje się legalny.

The RAND CorporationUniversity of California, rozszyfrowali korelację pomiędzy umieralnością/nadużyciami spowodowanymi lekami opioidowymi i stanami, które wprowadziły legalny i bezpieczny dostęp do medycznej marihuany.

W stanach, które zalegalizowały dostęp do medycznej marihuany, ale nie posiadały przychodni w których można było ją zakupić, liczba śmiertelnych przedawkowań leków opioidowych pozostała na równi ze stanami, które nie zalegalizowały medycznej marihuany. Jednak w stanach, które zalegalizowały ją w celach leczniczych i prowadziły przychodnie, w których można było ją zakupić nastąpiła redukcja przedawkowań o 16%, nie wspominając o 28 procentowej redukcji przyjęć do lekarza spowodowanej nadużywaniem opioidów.

Badanie wykazało również, że nie dystrybuowano mniej opioidów w stanach przyjaznych dla medycznej marihuany, po prostu mniej osób przedawkowało. Dostęp do farmaceutyków pozostał, ale pojawiły się opcje opcje wykorzystujące naturalne metody leczenia, które ostatecznie ratowały życie.

Legalizacja medycznej marihuany

Inne badania opublikowane przez JAMA International Medicine potwierdzają tą zależność. W stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę, liczba zgonów spowodowana przedawkowaniem przeciwbólowych leków opioidowych spadła o 25%. W ciągu kilku lat po wprowadzeniu leczniczej marihuany liczba przedawkowań opioidów była znacznie niższa niż przewidywano, nawet o 33,3%.

Chociaż istnieje stereotyp, że pigułki zakupione na receptę w aptece są bezpiecznymi lekami, to opioidy, w tym hydrokodon, metadon, morfina i oksykodon nadal są przepisywane przez lekarzy, pomimo toksyczności i często niebezpiecznych skutków ubocznych i bardzo wysokiego wskaźnika nadużyć. Nigdy natomiast nie udokumentowano śmierci z powodu przedawkowania marihuany a jej korzyści lecznicze wciąż się pojawiają, a jednak w oczach rządu nadal nie ma korzyści medycznych i ma wysoki potencjał nadużycia.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Wielu pacjentów używa medycznej marihuany aby złagodzić na przykład przewlekły ból układu mięśniowo-szkieletowego. Jeśli marihuana używana jest jako substytut silnych i uzależniających środków przeciwbólowych, to jej legalizacja do użytku medycznej może powodować redukcję szkód związaną z opioidowymi środkami przeciwbólowymi, które są znacznie bardziej uzależniające i na pewno bardziej śmiercionośne.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności