594
legalizacja marihuany w europie

Legalizacja marihuany w Europie? Luksemburg udowadnia, że jest to możliwe

Legalizacja marihuany w Europie – koalicja partii w Luksemburgu zgodziła się na legalizację marihuany rekreacyjnej. Ta wiadomość dla niektórych może nie być zaskoczeniem – partia Zielonych wzywała do liberalizacji prawa dotyczącego marihuany już 5 lat temu. Nowy rząd Luksemburga, a dokładnie Koalicja Partii Demokratycznej, Luksemburskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej i Zielonych wprowadziły temat legalizacji marihuany do swoich programów wyborczych, rok po złożonej petycji obywatelskiej, która została podpisana przez 4 500 Luksemburczyków w bardzo krótkim czasie.

Marihuana będzie sprzedawana komercyjnie.

– poinformował nowy rząd Luksemburga.

Xavier Bettel przewodniczący Partii Demokratycznej, a od 4 grudnia 2013 premier Luksemburga.

Pierwszym państwem na świecie, które zalegalizowało uprawę, handel i zażywanie marihuany był Urugwaj. W lipcu tego roku zalegalizowano medyczne zastosowanie konopi indyjskich w Luksemburgu. Legalna rekreacyjna marihuana w jednym z państw Beneluxu to duży krok dla Europy – miejmy nadzieję, że posłużą przykładem również dla Polski.

Luksemburg stanie się pierwszym krajem w Europie, w którym legalizacja marihuany będzie miała pełnoprawny wymiar, ponieważ Czechy, Portugalia lub Holandia albo je tolerują, albo dekryminalizują. Ta wiadomość to silny sygnał do innych krajów w UE. Pierwsze lody przełamane.

-powiedział Bill Wirtz, analityk polityczny w Consumer Choice Center (CCC)

W stanie Washington w USA marihuana do celów rekreacyjnych jest dostępna od lipca 2014 roku. Obroty równe 130 milionów dolarów uzyskano już we wrześniu. Zaledwie 9. miesięcy po wprowadzeniu legalizacji, przekroczono 1 miliard dolarów obrotu, z których całe 200 milionów dolarów wpłynęło do kas podatkowych. Nie od dziś wiadomo, że Luksemburg uznawany jest za raj podatkowy, jeśli obecny rząd weźmie również pod uwagę najnowsze dokonania naukowe na temat marihuany i popędu seksualnego, prócz większych wpływów podatkowych mogłaby wkrótce wzrosnąć także liczba mieszkańców Luksemburga.

Legalizacja marihuany w europie

Rząd Luksemburga zapowiada, iż część dochodów ze sprzedaży rekreacyjnych konopi będzie przeznaczona na rządowy program zapobiegania uzależnieniom. Rekreacyjną marihuanę będą mogli kupić tylko obywatele Luksemburga – oczywiście jedynie dorośli. Sprzedaż marihuany nieletnim będzie zakazana. Politycy zapowiadają surowe kary dla osób, które pokuszą się by odsprzedawać substancję.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Można wnioskować, iż politycy w Luksemburgu potrafią dobrze kalkulować- zapowiadają również w pełni darmową komunikację publiczną niwelując koszty związane z zarządzaniem i obsługą systemu sprzedaży i kontroli biletów.

Przeczytaj także o: CBOS: Nie chcemy karania za posiadanie marihuany, ale wciąż nie jesteśmy za jej legalizacją

O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności