855

Surowe konopie w dicie – korzyści dla zdrowia

Palenie, waporyzacja, a także gotowe produkty spożywcze stanowią jedne z najczęściej stosowanych  metod przyjmowania kannabinoidów. Co łączy je ze sobą? Do każdej z nich wykorzystuje się konopie w postaci suszonej, odpowiednio przygotowanej tuż po zbiorach. A co gdyby do diety włączyć surowe konopie?

Coraz częściej napotkać można jednak konsumentów surowych konopi. Jedzenie lub picie soku wyciskanego z surowych roślin zanim trafią do dalszych etapów przetwórstwa nie jest w zasadzie niczym nowym, ale obecnie jest popularniejsze niż kiedykolwiek.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Jakie właściwie korzyści można uzyskać ze spożywania konopi w stanie surowym?

Surowe konopie nie powodują efektu odurzenia

Spożywanie konopi w postaci surowej daje wiele korzyści zdrowotnych, co nadal wiele osób może zdziwić. Podstawowym pytaniem jednak jest, czy przyjmowanie kannabinoidów  takiej formie może wywołać efekt odurzenia?

W surowej formie marihuana nie zawiera aktywnego THC, czyli głównego składnika odpowiedzialnego za tzw. „high”. Zawiera ona THCA, który w wyniku m.in. suszenia dopiero przekształcany jest w THC.

W związku z powyższym przy spożywaniu formy surowej nie ma możliwości odczucia jakichkolwiek efektów i ubocznych skutków psychoaktywnych. Idealna opcja dla osób, które chcą cieszyć się dobroczynnymi właściwościami bez zaburzenia funkcji poznawczych.

Co więcej THCA oraz nieaktywny prekursor CBD – tj. CBDA – mogą być spożywane w znacznie większych ilościach niż ich formy aktywne, a niosą za sobą równie wiele korzyści zdrowotnych.

Co zawierają surowe konopie?

Przede wszystkim są niezwykle bogate w kwasy, witaminy i olejki eteryczne. Liście zawierają cynk, żelazo, wapń, potas, selen i karotenoidy. Jest to dodatek do dziesiątek kannabinoidów i kwasów kannabinoidowych – związków o działaniu m.in. przeciwutleniającym i przeciwzapalnym.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Podczas gdy liście pełne są składników odżywczych nasiona konopi mają swoje atuty. Są bogate w aminokwasy – związki organiczne, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie i naprawę komórek. Nasiona można jeść jak prostą przekąskę. Jedna łyżeczka nasion może zawierać aż 2500 mg kwasów tłuszczowych Omega – 6!

Wiele schorzeń i dolegliwości ściśle związanych jest z niedoborem endokannabinoidów w organizmie, który prowadzi do zakłócenia pracy poszczególnych układów i narządów. Niedobór ten uzupełnić można za pomocą naturalnych kannabinoidów zawartych w olejkach CBD, produktach spożywczych, a nawet kosmetykach stworzonych na bazie konopi. Szeroką ich gamę, dostosowaną do specjalnych potrzeb i preferencji każdego klienta, nabyć można w sklepie BjoCoCo, który oprócz produktów konopnych oferuje także zdrową i ekologiczną żywność oraz naturalne produkty kokosowe.

Korzyści zdrowotne i metody konsumpcji

Biorąc pod uwagę ogół składników odżywczych, olejków i kannabinoidów zamkniętych w każdej z części surowych konopi można jednoznacznie stwierdzić, że korzyści zdrowotne są ogromne. Zdolność do poprawy nastroju, stymulowanie apetytu, czy ulga w objawach zapalenia stawów – to tylko jedne z nich. Niezależnie od tego, czy skusisz się na surowe liście, czy też nasiona koniecznie musisz poznać kilka szybkich i prostych sposobów włączenia ich do swojej diety. Nie ma co ukrywać, że patrzenie w miskę pełną samych zielonych liści nie jest zbyt apetyczne i nie zachęca do ich spożycia.

SOKI

Wyciśnięcie soku z liści zajmuje zaledwie kilka minut. Warto eksperymentować dodając inne składniki, tak by znaleźć dla siebie idealną kombinację smaków. Co tu dużo mówić…ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

SAŁATKI

Lubisz sałatki jako dodatek do obiadu, a może jako samodzielny posiłek? W ostatnim czasie popularne stało się używanie mixu sałat do ich przyrządzenia. Dlaczego zatem nie dołączyć do nich liści konopi? Mają mocny, gorzkawy smak, dzięki czemu w połączeniu z innymi składnikami będą doskonałe w każdej sałatce. Także tej na słodko.

surowe konopie

SZYBKA PRZEKĄSKA

Nasiona konopi można kupić obecnie w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Można je jeść prosto z opakowania bez wcześniejszego przygotowywania. Następnym razem szukając przekąski zamiast po chipsy lub słone paluszki sięgnij po konopne nasiona, które zawierają mnóstwo białka oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Konopne nasiona można dodać do ulubionej sałatki.

SUBSTYTUT ZIÓŁ

Jeśli masz ochotę posypać zupę lub inne ulubione danie świeżą pietruszką lub kolendrą użyj zamiast tego liści konopi. Niewielka zmiana, a niesie za sobą wiele zdrowotnych korzyści.

OLEJ Z KONOPI

Tłoczony na zimno olej z konopi może być stosowany jako alternatywa dla np. oliwy z oliwek. Bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe. Można go stosować np. do sałatek, ale także jako dodatek do potraw ciepłych. Pamiętać należy jednak, aby nie używać go do gotowania, pieczenia, czy smażenia. Podczas obróbki cieplnej straci swoje dobroczynne właściwości.


Źródło:  cannabis.info


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności