155
aktywista konopny Jakub Krupniewski

Konopny aktywista walczy o niezależność – każdy może pomóc!

„Czasem gdy zamykam oczy, wyobrażam sobie, że stoję na własnych nogach, wyraźnie czuję ziemię pod stopami, mogę zrobić krok, a za nim następny i następny…” – to słowa, które Jakub Krupniewski umieścił jako wstęp do swojej zbiórki. Niestety, jak sam to określa – jego nogi na zawsze zastąpił wózek inwalidzki. Kuba ma jednak marzenie, które wspólnie możemy pomóc mu spełnić, a tym samym ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Konopny aktywista i pacjent medycznej marihuany

Kiedyś Kuba był zawodnikiem MMA. Trenował też boks i  karate kyokushin. Niestety, z tamtego okresu pozostały już tylko wspomnienia, bo choroba na zawsze zmieniła jego życie.

Kuba choruje na porażenie czterokończynowe, neuropatię i padaczkę. Dziś, mając 41 lat, porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga pomocy innych osób. Potrzebuje także intensywnej rehabilitacji i leków, które nie są tanie. Jakub Krupniewski jest pacjentem medycznej marihuany, która – jak twierdzi – pomaga, a on sam jest tego najlepszym dowodem.

konopny aktywista

Kuba jest znany w środowisku konopnym. Jako aktywista konopny bierze czynny udział w wielu wydarzeniach o tej tematyce. Spotkać go można m.in. na Marszach Wyzwolenia Konopi, czy konopnych targach odbywających się na terenie całej Polski. Udziela się także w mediach społecznościowych, gdzie nieustannie głosi zieloną nowinę – propaguje wiedzę o marihuanie i dzieli się z innymi pacjentami swoim doświadczeniem w stosowaniu jej do celów medycznych.

By nigdy nie czuć się, jak więzień we własnym domu

Jako osoba niepełnosprawna Kuba ma wiele potrzeb, ale w tej chwili najbardziej marzy o podjeździe dla osób niepełnosprawnych. Budynek, w którym mieszka Kuba nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Umożliwienie swobodnego opuszczania mieszkania pozwoli mu odzyskać poczucie wolności i niezależności.

Niestety, budowa takiego podjazdu kosztuje prawie 100 tys. złotych. To spory wydatek dla jednego aktywisty konopnego, ale gdy po przysłowiowej złotówce dorzucą konopni bracia i siostry to cel zbiórki łatwo i szybko uda się osiągnąć. Pomóżmy Kubie poczuć taką niezależność, jaką sami na co dzień mamy.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comŹródło zdjęć: facebook

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności