929
Konopie uprawa indoor/ outdoor

Konopie uprawa indoor vs outdoor – jaką wybrać?

Konopie to rośliny, które zyskują coraz szerzej na popularności, a ich uprawa może być dobrym pomysłem na biznes. Nasiona marihuany hodować można na 2 różne sposoby. Pierwszy przeznaczony jest do upraw w pomieszczeniach zamkniętych i określa się je mianem indoor. Druga przeznaczona jest do hodowli na świeżym powietrzu i wówczas mamy do czynienia z uprawą typu outdoor. Jakie są ich cechy charakterystyczne i co je różni?

Uprawa Indoor

Nasiona marihuany indoor to szczepy, które doskonale czują się w uprawie pod lampami, pod sztucznym oświetleniem. Niezależnie od warunków przygotowanych dają niskie, lecz obfite i szybko dojrzewające plony. Nasiona indoor bardzo lubią światło, co sprawia, że wymagają one zastosowania dużej ilości sztucznych lamp. Przekłada się to zarówno na generowanie ciepła, jak i wzrost wydatków na prąd. Im więcej światła uzyskiwać będzie uprawa indoor, tym gęstsze i wyższej jakości plony będzie można uzyskać. O czym jednak warto pamiętać, to to aby rośliny nie znajdowały się zbyt blisko lamp. Odradza się również uprawy odmian sativa ze względu na długi okres kwitnienia i spore rozmiary. Warto jednak sięgnąć po odmiany takie jak Bubba Kush Autoflowering, Purple Afghan Kush i Critical 2.0.

Warto również dodać, że odmiany indoor uchodzą za najmocniejsze i najbardziej pożądane wśród kolekcjonerów. Odmiany marihuany indoor, w przeciwieństwie do automatów, nie zakwitają zależnie od wieku, tylko od fotoperiodu, dlatego należy zmienić naświetlenie na 12/12, czyli 12 godzin nocy oraz 12 godzin dnia, wtedy odmiany indoor zaczynają kwitnąć, jest to dla konopi naturalny sygnał do rozpoczęcia procesu kwitnienia. 

Z pewnością do głównych zalet tego typu uprawy należy zaliczyć możliwość hodowania nasion przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych. Krótki czas wzrostu, możliwość pełnej kontroli nad plonami to kolejne z nich. Średnio uzyskuje się tu 6 zbiorów rocznie.

Natomiast jeżeli chodzi o wady uprawy indoor to trzeba wspomnieć o wysokich kosztach związanych z adaptacją przestrzeni pod hodowlę oraz wysokie koszty prądu.

Konopie uprawa indoor/ outdoor

Uprawa Outdoor

Uprawa outdoor jaka sama nazwa wskazuje odbywa się na świeżym powietrzu. Stosowane w takiej metodzie uprawy nasiona cechują się wysokimi plonami. Jest to związane z dostępem przez roślinę do naturalnego światła oraz świeżego powietrza. Zagrożeniem jednak tego typu upraw są choroby, na które narażona jest roślina oraz niebezpieczeństwo pod postacią dzikich zwierząt. Dzięki pracy hodowców z całego świata udało się uzyskać szczepy konopi, które nie czekają do równonocy jesiennej z indukcją kwitnienia, ale robią to nieco wcześniej, np. na początku września, kończąc z początkiem października. Takie nasiona marihuany outdoor jak i nasiona CBD potrafią dać ogromne plony jak i zaskoczyć jakością, wszystko jest kwestią dobrania odpowiednich genów dla swojej szerokości geograficznej. Odmianami, które są bardzo odporne na warunki pogodowe i świetnie nadają się do tego typu uprawy to: OG Kush Outdoor, Super Skunk Outdoor. Świetnie sprawdzą się również nasiona marihuany autoflowering – Amnesia XXL Autoflowering.

Niewątpliwą zaletą upraw outdoor jest brak konieczności stałego kontrolowania hodowli, obfite plony oraz wysoka ekologiczność przy de facto niskich kosztach.

Wadami tej metody jest zdecydowanie zagrożenie związane z chorobami jak pleśń. Należy pamiętać o nawożeniu gleby pod uprawy odpowiednio dostosowanymi nawozami, a plony w zależności od warunków atmosferycznych mogą się od siebie różnić. Zaczynając swoją przygodę z uprawą outdoorową należy pamiętać o uprzednim przygotowaniu młodych roślin do przeniesienia i stopniowym przyzwyczajaniu ich do słońca.

Konopie uprawa indoor/ outdoor

Konopie – uprawa indoor czy outdoor?

Z pewnością decydując się na uprawę indoor, należy wziąć pod uwagę wysokie koszta początkowe i możliwość relatywnie szybkiego ich zwrotu.  Outdoor jednak wydaje się być bardziej ekologiczny i daje możliwość bardziej obfitych plonów. Jedna jak i druga metoda ma swoich gorących zwolenników jak i przeciwników.


UWAGA! Uprawa, posiadanie oraz stosowanie konopi indyjskich jest w Polsce nadal zakazane. Za tego rodzaju czyny grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi innych niż włókniste oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności