1053
Konopie drewno

Konopie mogą zastąpić drewno – dr inż. Joanna Czechowska [WYWIAD]

Konopie to roślina o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, wytwarza się z niej tkaniny, może być również doskonałym budulcem zastępując drewno. Z konopi pozyskuje się bogate w wartości odżywcze nasiona, z nasion wytłaczany jest olej spożywczy.

Rośliny konopi to surowiec do wytwarzania leczniczych olejków CBD, oleju RSO i innych preparatów o medycznym zastosowaniu, w tym oczywiście samej marihuany. Ważną w dzisiejszych czasach zaletą konopi jest fakt, iż są zbudowane z bardzo wytrzymałych włókien oraz celulozy, zatem odpowiednio przetworzone mogą zastąpić drewno!


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Konopie drewno

O zaletach rośliny jaką są konopie jako surowca zastępującego drewno do m.in. wytwarzania płyt wiórowych, które znajdują zastosowanie w budownictwie opowiedziała nam dr inż. Joanna Czechowska, która była prelegentem na majowej, krakowskiej konferencji ,,Konopie w medycynie i przemyśle”. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu i udostępniania go dalej – wspólnie promujmy ideę wszechstronnego wykorzystania konopi!

Więcej o zastosowaniu konopi w konwencjonalnym i naturalnym budownictwie dowiesz się z następujących artykułów:

Budowanie z konopi – technologia Hempcrete.

Building with hempcrete.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności