1532

Konopie w kosmetykach – poznaj ich właściwości!

Konopie w kosmetykach chociaż ciężko je znaleźć, to Twoja skóra będzie Ci wdzięczna, jeżeli uda Ci się zdobyć takie, które zawierają olej konopny. Olej konopny, który wytwarza się za pomocą wytłaczania ziaren konopi siewnych, zawiera bardzo dużo niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Wpływają one korzystnie na skórę na kilka sposobów, między innymi nawilżając, zmniejszając trądzik i zaczerwienienia, a także spowalniając procesy starzenia.

Te niezbędne kwasy tłuszczowe są skuteczne w nawilżaniu skóry ponieważ zatrzymują lipidy, które działają jak bariera dla wody, i pomagają utrzymać nawilżenie skóry w równowadze. Regularne aplikowanie oleju konopnego na skórę sprawi, że będzie ona miękka i sprężysta, bez odczuwalnej, tłustej warstwy. Co więcej, ponieważ konopie bogate są w witaminę D, olej może wspomóc wchłanianie wapnia, co również wpływa na miękkość i gładkość skóry.

Pamiętaj! Jeśli decydujesz się na naturalną pielęgnację skóry olejami nie zapomnij o nawilżaniu! Skórę przed zaaplikowaniem oleju warto natrzeć nawilżającym hydrolatem, tonikiem lub kwasem hialuronowym. Również sam olej niekiedy warto wymieszać z inną, stricte nawilżającą substancją (np. kwasem hialuronowym).

Konopie kosmetykach

Konopie w kosmetykach pomogą wyleczyć trądzik

Olej konopny, ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, wspiera leczenie trądziku i zapobieganie mu. Pomaga zmniejszyć opuchliznę i zaczerwienienia towarzyszące wypryskom. Dodatkowo obniża widoczność porów i rozcieńcza sebum, co ułatwia jego wydzielanie. Dzięki tym zaletom zapobiega zapychaniu się porów i pomaga okiełznać trądzik.

Więcej o przeciwtrądzikowym działaniu oleju konopnego na trądzik przeczytasz w osobnych artykułach:

Olej konopny – naturalne lekarstwo na trądzik

Kannabidiol (CBD) lekarstwem na trądzik?


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Leczy choroby takie jak łuszczyca, AZS i egzema

Przeciwzapalne właściwości oleju konopnego oznaczają również, że konopie pomagają zmniejszyć zaczerwienienia i uciążliwości związane z innymi problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy egzema.

Ponieważ olej konopny korzystnie wpływa na zawartość lipidów w skórze ma też właściwości przeciwstarzeniowe. Ogranicza pojawianie się zmarszczek i niedoskonałości. Niezbędne kwasy tłuszczowe chronią naszą skórę przed wolnymi rodnikami, zapobiegając uszkodzeniom skóry związanymi z wiekiem.

Korzystanie z kosmetyków z olejem konopnym może być łatwym sposobem na dostarczanie skórze korzystnego dla niej oleju. W sklepach można znaleźć z nim takie produkty jak szminki, konturówki do ust, płynne podkłady i róże. W wielu sklepach można również znaleźć kremy nawilżające i kosmetyki oczyszczające z zawartością oleju konopnego.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności