235
Konopie i marihuana w kuchni Małgorzata Szakuła

„Konopie i marihuana w kuchni” – pierwsza taka książka w Polsce jest już do nabycia!

Prezentujemy nie lada gratkę dla amatorów i pasjonatów konopi i zdrowego stylu życia – książkę „Konopie i marihuana w kuchni” autorstwa Małgorzaty Szakuły, która kompleksowo opisuje właściwości oraz wykorzystanie konopi do celów kulinarnych. Premiera książki, której patronem medialnym jest portal MedycznaMarihuana.com, zaplanowana jest na 1 lutego, ale w przedpremierowej sprzedaży można ją nabyć już dziś!

Komu jest dedykowana ta książka? Co znajdzie w niej czytelnik? Zajrzyjmy do środka.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Małgorzata Szakuła – konopna aktywistka i influencerka

Autorka książki jest wielu z nas znana z projektu Konopie w kuchni. Prowadzi także bloga Smiling Spoon. W swojej najnowszej książce porusza aspekty stosowania konopi zarówno do celów profilaktycznych, medycznych jak i rekreacyjnych. Na 240 stronach oprócz samych przepisów, czytelnik znajdzie solidną dawkę rzetelnej wiedzy o konopiach siewnych i indyjskich, opartej na aktualnych badaniach naukowych.

Małgorzata Szakuła szczegółowo prezentuje szerokie spektrum substancji odżywczych i leczniczych zawartych w konopiach i wyjaśnia mechanizm ich działania na ludzki organizm. Wprowadza czytelnika w świat tej wyjątkowej rośliny wyjaśniając podstawowe różnice między konopiami siewnymi oraz indyjskimi, odkrywając przed nim ogromny potencjał jej wykorzystania, w końcu, prezentując mnogość zastosowań kulinarnych różnych części rośliny.

Konopie i marihuana w kuchni Małgorzata Szakuła

Rozdział dedykowany pacjentom

Warto zwrócić uwagę na dział, który stworzony został z myślą o pacjentach stosujących medyczną marihuanę. Jak wiemy wciąż zmagają się oni z problemem dotyczącym dostępności suszu w polskich aptekach.

W swojej książce Małgorzata Szakuła przedstawia kompleksowy przewodnik po procesie przetworzenia medycznego suszu konopi, przygotowania domowych ekstraktów na jego bazie i następnie stosowania ich w posiłkach. W książce znajduje się kilka różnych receptur na ekstrakty z marihuany (na przykład w oleju, alkoholu czy mleku), informacje dotyczące obliczania potencji ekstraktu i końcowej dawki THC zawartej w posiłku, a także prawidłowego stosowania ich podczas przygotowania posiłków.

60 przepisów na różnorodne i dość wyszukane dania

Niezależnie od tego na jakiej jesteś diecie, przepisy zawarte w książce „Konopie i marihuana w kuchni” z pewnością zaspokoją nawet najbardziej wybredne podniebienie. Autorka przedstawia receptury wegańskie, wegetariańskie, zgodne z dietą paleo i bezglutenowe. Jest to odpowiednia książka zarówno dla  pacjentów, użytkowników rekreacyjnych, szefów kuchni czy właścicieli punktów gastronomicznych. Ale nie tylko.

Przepisy w dziale „Marihuana w kuchni” są opracowane tak, aby nie tylko zwiększać biodostępność kannabinoidów, ale również dostarczać substancji aktywnych.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Konopie i marihuana w kuchni Małgorzata Szakuła

Przykładowe przepisy

Książka zawiera 30 przepisów na dania z konopiami indyjskimi, czyli marihuaną oraz 30 przepisów z wykorzystaniem konopi siewnych. Są to zarówno przepisy na produkty bazowe i domowe ekstrakty z konopi jak i receptury wykorzystujące je jako składniki dań. Są to m.in.:

  • Wołowe pulpeciki z trawą cytrynową i nasionami konopi
  • Wegański serniczek konopny z matcha
  • Konopny krem czekoladowy do pieczywa z CBD
  • Wegański koktajl mleczny z likierem kawowym, bananem i nalewką z marihuany
  • Kruche czekoladowe ciasteczka z orzechem pekan i masłem z marihuany
  • Risotto z grzybami, suszonymi pomidorami, białym winem z dodatkiem przyprawy z konopi indyjskich

Zamów już dziś w przedpremierowej sprzedaży

Chociaż premiera książki „Konopie i marihuana w kuchni” odbędzie się  1 lutego, to od 16 grudnia można ją zamówić w przedpremierowej sprzedaży i w promocyjnej cenie -50%. Promocja trwa tylko do końca roku. Zamówienia można składać na stronie autorki www.smilingspoon.pl. Po premierze książka będzie dostępna w wybranych księgarniach i punktach na terenie całej Polski.

W styczniu książka „Konopie i marihuana w kuchni”
autorstwa Małgorzaty Szakuły
będzie do nabycia także w naszym SKLEPIE
na www.MedycznaMarihuana.com


“Konopie i marihuana w kuchni”

Wydawnictwo Santa Herba, 2
40 stron, format A5 250×176 mm, oprawa twarda.

Konopie i marihuana w kuchni Małgorzata Szakuła

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności