213

Konferencja “Innowacyjne terapie konopne” – relacja z wydarzenia

Sobota 26 listopada była dniem, który wielu osobom upłynął pod znakiem konopi. Mowa tu o biorących udział w II Konferencji „Innowacyjne Terapie Konopne”, zorganizowanej przez sieć aptek Dr.Max. Wydarzenie odbyło się stacjonarnie w Warszawie.

Medyczna marihuana została w Polsce zalegalizowana w 2017 roku, ale wciąż budzi wiele kontrowersji

Na możliwość zrealizowania pierwszych recept i zakupienia suszu o wysokiej zawartości THC pacjenci musieli czekać aż do roku 2019. Minęły kolejne lata. Dziś medyczna marihuana, choć jest nieco bardziej dostępna w aptekach, to wciąż bardzo droga, przez co leczenie nią mocno obciąża budżet pacjenta. Medyczna marihuana nie jest w Polsce refundowana. Co można zrobić żeby było lepiej?


TERAPEUTYCZNE KONUSLTACJE KONOPNE
dostępne pod nr tel.+ 48 531 155 663

Konferencja "Innowacyjne terapie konopne"

Udział w II Konferencji „Innowacyjne Terapie Konopne” był niepowtarzalną okazją i szansą by poszerzać swoją wiedzę o konopiach, podnosić kompetencje i budować sieć kontaktów

Uczestnicy docenili możliwość wzięcia udziału w tak inspirującym wydarzeniu, nauczenia się czegoś nowego od najlepszych, wymiany doświadczeń i  poznania lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin.

„Jest to bardzo ważna konferencja, ponieważ polscy pacjenci potrzebują dostępu do terapii, które będą stosowane zarówno alternatywnie jak i wspomagająco w różnych jednostkach chorobowych.” – powiedział prof. Jarosław J. Fedorowski, lekarz i Prezes Polskiej Federacji Szpitali

Zaproszeni prelegenci podczas swoich wykładów przyjrzeli się zastosowaniu medycznej marihuany w leczeniu wybranych jednostek chorobowych m.in. padaczki, chorób psychicznych, czy endometriozy. Omówiono także istotną dla wielu pacjentów kwestię zastosowania kannabinoidów w leczeniu bólu.

Tematyka II Konferencji „Innowacyjne terapie konopne” nie ograniczała się jedynie do tematów związanych z medycyną. Program wydarzenia obejmował także inne zagadnienia. Omówiono m.in. aspekty prawne związane z medyczną marihuaną.

„Bardzo się cieszymy, że mogliśmy połączyć siły z lekarzami i ekspertami z innych dziedzin żeby zastanowić się co zrobić żeby rynek medycznej marihuany w Polsce zaczął funkcjonować sprawnie i efektywnie.” – mówiła radczyni prawna mec. Magdalena Świąder

Konferencja “Innowacyjne terapie konopne” – obejrzyj materiał wideo

Po cyklu wykładów i prelekcji odbył się panel dyskusyjny

W debacie udział wzięli eksperci, a moderatorem dyskusji była Agata Młynarska, znana i lubiana prezenterka telewizyjna, ale także pacjentka, która na co dzień korzysta z produktów na bazie kannabidiolu. Podczas panelu dyskusyjnego rozmawiano m.in. o kontrowersjach i postępach wokół medycznej marihuany. Omówiono kwestie legislacyjne, a także przeanalizowano dostępność terapii medyczną marihuaną dla pacjentów.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Jako redakcja portalu MedycznaMarihuana.com i jednocześnie uczestnicy II Konferencji „Innowacyjne terapie konopne”, którą objęliśmy patronatem medialnym, musimy przyznać, że zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym wydarzenie przygotowano na najwyższym poziomie. Nie bez powodu ta ogólnopolska konferencja medyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem lekarzy, pacjentów i polityków. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem takich okazji do otwartej, publicznej dyskusji o konopiach będzie coraz więcej.

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności