110 2

Kolumbia: Prezydent zalegalizuje medyczną marihuanę

Kolumbia: Minister Zdrowia w ogłosił, że ​​rząd wyda dekret, który pozwoli na stosowanie marihuany do celów medycznych i naukowych.

Medyczna marihuana stanie się legalna, kiedy Rząd przygotuje dekret, który prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos podpisze w ciągu najbliższych dni.

“Jest naukowo udowodnione, że medyczna marihuana ma wiele właściwości leczniczych”, powiedział Juan Manuel Santos, i dodał:

“Rozporządzenie będzie regulować posiadanie nasion i roślin, produkcji, dystrybucji, marketingu i eksportu. Eksport jest kluczowym punktem, ponieważ w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych jest duże zapotrzebowanie na marihuanę do celów terapeutycznych.” powiedział Juan Manuel Santos

Obecne prawo pozwala na posiadanie do 20 gramów marihuany, lub 20 roślin na własny użytek, a ostatnie badania wykazały, że 11,5 procent Kolumbijczyków używało marihuany przynajmniej raz.

Kolumbia jest obecnie trzecim krajem Ameryki Północnej, który zliberalizował prawo dotyczące medycznych konopi. Urugwaj zalegalizował ją dwa lata temu, a jego program wciąż nabiera kształtów, podczas gdy na początku tego roku, sąsiadujące Chile zalegalizowało uprawę marihuany w domu, dając pacjentom dostęp do skutecznego leku na wyciągnięcie ręki.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

komentarze 2

  1. Avatar
    Rutka

    Ciekawe, tam można posiadać 20 roślin na własny użytek. A teraz jeszcze będzie można oficjalnie i legalnie leczyć ludzi. A w środku Europy, w kraju nad Wisłą, za posiadanie 0.1 g konopi możesz iść siedzieć, a za leczenie palą Cię na stosie. Czy to nie wymowne? Czy to nie pokazuje, w jak fantastycznym kraju żyjemy?

  2. Avatar
    medycznamarihuana

    W Polsce i innych krajach, bardzo zakorzenione jest lobby farmaceutyczne, które za wszelką cenę chce odciągnąć polityków od legalizacji medycznej marihuany z wiadomych względów. Marihuana mogłaby zastąpić wiele leków farmaceutycznych, a olej RSO mógłby skutecznie zastąpić chemioterapię, na której koncerny farmaceutyczne rocznie zarabiają ponad miliard dolarów!

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland