408

Kolejne obrady Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany – już dziś!

Pierwsze spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, na które zaproszono ekspertów, prawników, farmaceutów i pacjentów odbyło się na początku stycznia. Kolejne, które zapowiadano na połowę lutego, nie zostało zwołane. Zespół zbierze się dopiero dzisiaj – 9 marca, o godzinie 9:30.

Poprzednie obrady poddane zostały fali dość ostrej krytyki. Parlamentarnemu Zespołowi ds. Legalizacji Marihuany mającemu za zadanie przygotowanie postulatów i argumentów, które przekonają posłów do zagłosowania za legalizacją konopi indyjskich w Polsce zarzucono m.in. brak konkretnego planu działań. Jego przewodnicząca i założycielka wygłosiła wprawdzie kilka oświadczeń, ale dalsze prowadzenie spotkania powierzyła innym osobom, po czym opuściła salę.

Co zaplanowano na dzisiejsze spotkanie?

Zgodnie ze wzmianką na stronie Sejmu 9 marca nastąpi „Omówienie obywatelskiego projektu ustawy legalizacji marihuany autorstwa Wolnych Konopi”.

Przypomnijmy – Stowarzyszenie Wolne Konopie przygotowało projekt nowelizacji ustawy, która ma na celu zniesienie kar za posiadanie do 30 gramów i uprawę do 4 krzaków marihuany na własny użytek. Po załatwieniu wszystkich formalności rozpocznie się zbiórka podpisów. Zaplanowano ją na maj. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się ponad 300 punktów stacjonarnych, w których będzie można podpisać projekt, a także ponad 3 tys. wolontariuszy i aktywistów. Aby projekt nowelizacji trafił do Sejmu i został poddany głosowaniu znaleźć się pod nim musi minimum 100 tys. podpisów pełnoletnich obywateli.


Źródło: natemat.pl, sejm.gov.pl, wolnekonopie.org, facebook.com/Inicjatywa100tys.podpisow


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności