685 0
kannaflawina

Kannaflawina lepsza niż aspiryna

W konopiach sklasyfikowano już ponad 20 flawonoidów, które nie tylko odpowiadają za smak i zapach roślin. Flawonoidy mają spore możliwości w naturalnym radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami. W tym artykule omówimy kannaflawinę – niekannabinoidowa, niepsychoaktywna, a niezwykle istotna substancja z konopi.

Konopie – źródło flawonoidów

Konopie w swojej masie roślinnej mogą posiadać nawet 25% flawonoidów, głównie w liściach i kwiatostanach. Kannaflawina (C26H28O6) to flawonoid, który jest unikatowy i występuje tylko w roślinach z rodzaju konopie. Niektóre szczepy konopi zawierają w kwiatostanach2,5% tej substancji.

Jest lotnym związkiem – łatwo odparowuje podczas waporyzacji. Temperatura wrzenia to 182°C. Kannaflawinę zawierają również olejki i ekstrakty CBD  z kwiatostanów konopi.

Właściwości przeciwzapalne – przypadkowe odkrycie

W 1980 r. dr Marilyn Barrett przypadkiem odkryła flawonoidy i kannaflawię. Podczas prac laboratoryjnych nad oddziaływaniem Δ9-tetrahydrokannabinolu (THC) na myszy zaobserwowano dziwne zjawisko. Kiedy na godzinę przed aplikacją czystego THC podawano ekstrakt z konopi wolny od kannabinoidów, u myszy występował mniejszy poziom psychoaktywności THC. Ekstrakt wpływał korzystnie na zaburzenia ruchowe. Obniżał produkcję prostaglandyny – hormonu odpowiedzialnego za stany zapalne. To skłoniło dr Barreett do zbadania ekstraktu, która w istocie badała kannabinoidy. W niepsychoaktywnym ekstrakcie po raz pierwszy odkryto i wyizolowano kannaflawię.

Potencjał

Przeciwzapalne działanie kannawlawiny stwierdzono już w 1985 r. i wykazano, że jest ono o 30 razy wyższe niż w przypadku aspiryny!!! Kolejne badania skupiały się na możliwościach prozdrowotnych tej substancji. Na wstępie już stwierdzono silne działanie przeciwzapalne,  antyoksydacyjne, przeciwbólowe, a nawet wykazywała przeciwnowotworowe mechanizmy działania.

W końcu poznano biochemiczne szlaki, na których kannaflawina wykazuje tak skuteczne działanie przeciwzapalne. Okazuje się, że jest znakomitym inhibitorem zapalnych prostaglandyn i leukotrienów. Izomery kannaflawin (nazwane odpowiednie A, B i C) są w rzeczywistości pierwszymi flawonoidami wykazującymi bezpośrednie działanie hamujące na dwa kluczowe enzymy w biosyntezie mediatorów prozapalnych (5-LO i PGES-1 [COX1]). Takie podwójne hamowanie jest uważane za niesamowitą strategię w walce ze stanami zapalnymi. Zwiększona skuteczność i zakres działania wydaje się być lepszym rozwiązaniem farmakologicznym niż stosowanie syntetycznych leków.

Zamysł

Kannaflawina jest związkiem, który jest nieoceniony w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych. Ze względy na swoje szerokie działanie może być skutecznie wykorzystywany w leczeniu wielu dolegliwości. Jako inhibitor prostaglandyn może być skutecznie stosowany w nieswoistych zapaleniach jelit, wątroby, nerek i mięśnia sercowego. Wykazuje wysoki potencjał w remisji obrzęków i stanów zapalnych przy wielu chorobach autoimmunologicznych, a w połączeniu z kannabinoidami stanowi naprawdę potężne oręże do walki z chorobami trudnymi w konwencjonalnym leczeniu.


Źródło:BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Oznaczony z: ,
Daniel Kabala
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland