1967

Kannabinol (CBN) – kannabinoid, który powoduje senność

Co to jest kannabinol (CBN)?

Kiedy przyjrzymy się budowie rośliny konopi, okaże się, że zawiera ona ponad 100 różnych kannabinoidów. Do niedawna, tetrahydrokannabinol (THC) był jedynym kannabinoidem, którym naukowcy się interesowali. Na szczęście ostatnie badania, w szczególności kannabidiolu (CBD), spowodowały intensywne zainteresowanie wszystkimi kananibnoidami.

konwersja-cbga--thca-cbna-cbnTak jak to jest w przypadku wielu znanych kannabinoidów, kannabinol (CBN) pochodzi z kwasu kannabigerolowego (CBGA) znajdującego się w konopiach indyjskich. Roślina naturalnie produkuje enzymy (syntazy), które przekształcają CBGA do jednego z trzech głównych kannabinoidów: kwas kannabichromenowy (CBCA), kwas kannabidiolowy (CBDA) i kwas tetrahydrokannabinolowy (THCA).


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Kiedy roślina produkuje THCA, zazwyczaj będzie ono przekształcone do THC w wyniku ciepła lub światła UV. THC może również pod wpływem czasu zostać przekształcone do CBNA. Długotrwała ekspozycja na powietrzy sprawia, że THCA traci cząstkę wodoru i utlenia się do CBNA. Podobnie jak reszta kwasów kannabinoidowych, CBNA zamieni się w kannabinol CBN) pod wpływem ciepła lub promieni UV.

Jakie są korzyści kannabinolu (CBN)?

Konopie są często stosowane wśród dla ludzi, którzy cierpią na bezssenność, a kannabinol jest powodem ich skuteczności. Według wszystkich doniesień, CBN jest kannabinoidem odpowiedzialnym za uspokajające działanie konopi. To dlatego szczepy o wysokiej zawartości CBN najlepiej nadają się do użytku nocnego.

Wzór strukturalny kannabinolu CBNInną właściwością CBN jest jego działanie przeciwbakteryjne. Według Włoskich badań przeprowadzonych w 2008 roku, kannabinol “wykazuje silną aktywność przeciw MRSA (Gronkowiec złocisty oporny na metycylinę), gdy stosowany jest miejscowo. Miejscowe stosowanie okazuje się równie skuteczne w leczeniu oparzeń i łuszczycy.

Liczba badań na kannabinolu (CBN) nadal jest niewiele, ale niektóre wcześniejsze badania sugerują, że może on stymulować wzrost kości. Dowodzi to, że może być on pomocny w leczeniu osteoporozy. Może również pomóc w regeneracji złamanych kości.

Kannabinol może odzwierciedlać wiek konopi

Podczas poszukiwania idealnego szczepu, ważne jest, aby wiedzieć co dostajesz. To dlatego potrzebne są badania laboratoryjne w takich miejscach jak Steep Hill Lab w Kaliforni, aby pozwolić pacjentom poznać pełny profil kannabinoidów w marihuanie. Przed podjęciem decyzji zawsze warto sprawdzić profil kannabinoidowy, jednak w Europie nadal nie jest to zbyt popularne.

Ponieważ kannabinol jest produktem degradacji, zwykle nie występuje w dużych stężeniach. Wysoki poziom CBN jest zwykle związany ze słabą metodą przechowywania. Jeśli marihuana jest przechowywana w hermetycznym pojemniku, jest mało prawdopodobne, że THC zostanie przekształcone do CBN.

Na szczęście, nie wszystko stracone, jeśli szukasz pomocy na bezsenność. Prostym rozwiązaniem jest umożliwienie na “zestarzenie się” marihuany. Po wystawieniu na działanie powietrza, THC zacznie się degradować i konwertować do CBN. To świetny sposób na walkę z bezsennością.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności