880

THC-V i CBD-V: mniej znane kannabinoidy wykazują działanie redukujące nudności

THC-V i CBD-V to dwa znacznie mniej popularne kannabinoidy, które stały się przedmiotem pewnych badań. THC-V, czyli tetrahydrokannabiwarin (THC-V) to organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów występujący w konopiach, homolog tetrahydrokanabinolu. Wykazuje właściwości psychoaktywne, jednak nie zostały one do końca zbadane. Wiadomo, że THC-V, jako antagonista receptorów CB1, blokuje działanie THC (zmniejsza efekty wywołane przez THC).

CBD-V, natomiast, to kannabidiwarin, który zaliczany jest do tej samej grupy związków. W przeciwieństwie do poprzednika nie wykazuje działania psychoaktywnego. CBD-V jest prekursorem do biosyntezy psychoaktywnego kannabinoidu THCV.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

THC-V CBD-V

THC-V i CBD-V mogą zmniejszyć nudności wśród ludzi

Mimo wielu korzyści płynących z używania konopi w celach medycznych, zdecydowanie jednym z najczęściej wymienianych jest ich zdolność do redukcji nudności. Jednym z najbardziej powszechnych przypadków, kiedy medyczna marihuana jest używana, to złagodzenie nudności wywołanych chemioterapią. Nie powinno to jednak dziwić, ponieważ konopie są skuteczne w leczeniu wielu skutków ubocznych chemioterapii, na przykład niewydolności serca. Medyczna marihuana zwiększa także apetyt, dzięki czemu chorzy szybciej wracają do zdrowia.

Pomimo, że marihuana ma wpływ na nudności, to nie ma zbyt wielu informacji w jaki sposób oddziałuje na organizm człowieka, aby wywołać ten efekt. Badania opublikowane w British Journal of Pharmacology, badały związek pomiędzy nudnościami i dwoma kannabinoidami, tetrahydrokannabiwarinem (THC-V) i kannabidiwarinem (CBD-V).

THC-V CBD-V

Kannabinoidy zmniejszają nudności wywołane lekami

Naukowcy  z Ontario w Kanadzie przeprowadzili badania, podczas których zestawili THC-V i CBD-V z lekiem przeciw otyłości o nazwie Rimonabant. Mimo, że ten lek był obiecujący w zapobieganiu otyłości, to nie został zatwierdzony z powodu skutków ubocznych, które wywołuje.

Naukowcy najpierw podali szczurom THC-V, CBD-V lub Rimonabant aby sprawdzić, czy dana substancja będzie wywoływać nudności. Zgodnie z oczekiwaniami, Rimonabant wywoływał mdłości, natomiast kannabinoidy nie. Łącząc to z faktem, że THC-V tłumi apetyt, to może on stanowić bezpieczną alternatywę dla Rimonabantu w walce z otyłością.

Używanie leku Rimonabant było związane z ciężką depresją i myślami samobójczymi, a także nudnościami.

Kolejnym etapem tego badania, było zbadanie wpływu kannabinoidów na mdłości. Naukowcy za pomocą toksyn wywołali nudności u szczurów, a następnie podano im 10-20mg THC-V lub CBD-V. Zgodnie z ich wynikami, oba kananbinoidy zmniejszyły uczucie nudności u szczurów (zmniejszone otwarcie wywołane LiCI) .


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Według autora badań, tetrahydrokannabiwarin (THC-V) i kannabidiwarin (CBD-V) “mogą mieć potencjał terapeutyczny w zmniejszaniu nudności.” Chociaż pomysł wykorzystania marihuany w leczeniu nudności nie jest niczym nowym, badanie jest kolejnym krokiem w kierunku zrozumienia roli każdego z licznych kannabinoidów znajdujących się w konopiach.

Link do badań: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23902479

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności