150
Kannabinoidy w leczeniu migreny

Kannabinoidy w leczeniu migreny – badania

Jak pokazują najnowsze badania kannabinoidy w leczeniu migreny mogą być bardzo pomocne! Zespół naukowców z University of California w San Francisco, opublikował niedawno badania w czasopiśmie The Journal of Neuroscience. Skoncentrował się w nich na systemie endokannabinoidowym i jego roli w leczeniu migreny. Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań, kannabinoidy mogą pomóc w ustąpieniu migreny. Dzieję się tak poprzez aktywację receptorów kannabinoidowych w mózgu.

Zespół badawczy składał się z pięciu członków Department of Neuorology. Wiedząc, że kannabinoidy są związane z percepcją bólu neuropatycznego, naukowcy chcieli sprawdzić, czy podobny efekt mogą odnieść w leczeniu migreny, która charakteryzuje się pulsującym bólem głowy.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Kannabinoidy w leczeniu migreny

Aktywacja receptorów kannabinoidowych może pomóc w leczeniu migreny

Grupa naukowców badała istotę szarą okołowodociągową, część mózgu, która jest odpowiedzialna za tłumienie bólu. W szczególności, zmierzono aktywność receptorów bólowych oraz włókien nerwowych związanych z bólami głowy.

Włókna A-delta to nerwy, które reagują na zimno, ciśnienie i ostry, przeszywający, zlokalizowany ból. Według streszczenia badań naukowców, aktywacja receptora CB1 zmniejsza ilość włókien delta aż o 19%.

[quote_box_left]”Podstawowy mechanizm złagodzenia migreny może obejmować oddziaływanie między receptorami kannabinoidowymi i serotoniną.”[/quote_box_left]

Innym dowodem na to, że receptor CB1 może wywołać ulgę w migrenie, grupa naukowców odkryła, kiedy zdała sobie sprawę, że hamowanie receptora kannabinoidowego zapobiegało spadkowi ciśnienia włókien delta. Naukowcy podkreślają jednak, ze mechanizm, który leży u podstaw migreny jest dość skomplikowany.

Tryptany są grupą leków stosowaną tymczasowo, aby złagodzić migreny, i prawdopodobnie wpływają na receptory serotoninowe. Jednak grupa naukowców odkryła, że podstawowy mechanizm przynoszący ulgę w migrenach może obejmować oddziaływanie między receptorami kannabinoidowymi i serotoninowymi w niektórych obszarach mózgu. W związku z tym kannabinoidy mogą pomóc poprzez wpływanie na układ endokannabinoidowy co wiąże się z ustąpieniem bólu związanego z tryptanami.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności