228

Wykorzystanie kannabidiolu (CBD) szansą dla dzieci z padaczką oporną na leczenie

Na całym świecie istnieje duże zainteresowanie wykorzystanie kannabidiolu (CBD) w leczeniu chorych na padaczkę, a zwłaszcza dzieci, które cierpią na oporną na leczenie formę padaczki, taką jak Zespół Lennoxa-Gastauta lub Zespół Dravet.

Na corocznym spotkaniu American Epilepsy Society, w grudniu 2015 roku, ogłoszono, że medyczna marihuana wydaje się być najbardziej skutecznym sposobem kontrolowania napadów padaczki, zwłaszcza u dzieci. Niedawne odkrycia dają coraz więcej dowodów naukowych, udowadniając, że kannabidiol (CBD), nie psychoaktywny kannabinoid występujący w konopiach jest najbardziej skutecznym lekarstwem dla pacjentów z lekooporną padaczką.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Padaczką dotkniętych jest ok. 1% ludzi w Polsce (ok. 400 tys.), z czego wśród około 25-30% z nich występuje postać padaczki lekoopornej, czyli takiej, dla której nie występuje remisja napadów pomimo zastosowania dwóch odpowiednio dobranych, dobrze tolerowanych i podawanych w odpowiednich dawkach leków przeciwpadaczkowych.

Wykorzystanie kannabidiolu

Wyniki badań wykazały, że wykorzystanie kannabidiolu u grupy spośród 261 pacjentów (głownie dzieci), po trzech miesiącach stosowania, u 45% nastąpiło znaczne zmniejszenie częstości napadów, a u 9% nastąpiła całkowita remisja napadów.

“W ciągu kolejnego roku, 9% wszystkich pacjentów i 13% pacjentów z zespołem Dravet było wolnych od napadów padaczki,” powiedział Orrin Devinski, główny autor badań. “Wielu z nich nigdy nie było wolnych od napadów padaczki.”

Ilość badań nad medyczną marihuaną szybko rośnie, jednak będą miały one większe znaczenie, kiedy rządy różnych krajów usłyszą nawoływania lekarzy, aby zalegalizować ten naturalny i skuteczny lek. Ostatecznie da to dostęp naukowcom do możliwości przeprowadzenia badań, które pozwolą w pełni zrozumieć wszystkie korzyści płynące z konopi indyjskich, a pacjentom dostęp do skutecznego leku.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności