111

Kanaba Fest 2023 – Na majówkę w Katowicach zakwitną konopie

Strefa Edukacyjna imienia ekscentrycznego profesora, autobusy edukujące o wszechstronności konopi i gra miejska  niczym w legendzie o 4/20 i konopnym skarbie. 

Susz konopi najlepiej jest trzymać w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce, można go też wcześniej wygotować w wodzie, żeby pozbyć się wszystkich szkodliwych substancji

Szekspir korzystał z konopi, a marihuana jest kobietą. Nie, nie są to żarty, artykuły z High Times czy teksty z memów o stonerach, to jedne z wielu ciekawostek, jakie o konopiach opowiadał profesor Jerzy Vetulani.

To zmarły w 2017 roku ekscentryk i wybitny naukowiec, mówiło się, że bliski Nagrodzie Nobla, popularyzator nauki, znany z badań nad m.in. neurobiologią, neurofarmakologią. To także entuzjasta konopi i współautor książki „A w konopiach strach”, który zmienił postrzeganie i podejście do tej rośliny. Teraz jego imieniem uhonorowana zostanie Strefa Edukacyjna największych i najstarszych targów konopnych w Polsce – Kanaba Fest.

Kanaba Fest 2023

Na scenie darmowej Strefy Edukacyjnej nie usłyszycie tylko łatwych i gloryfikujących konopie tematów. Osoby ze świata aktywizmu, nauki, growingu, przedsiębiorcy i lekarze poczęstują Was napojem Bhang, opowiadając o duchowych aspektach cannabis (Daria Jeszka). Udzielą odpowiedzi o tym, czy można stosować kannabinoidy u dzieci (Paulina Janowicz).

Udowodnią, że pierwsza odmiana autoflow na świecie powstała w Polsce (Sasha i Jerzy Przytyk), albo wyjaśnią, jak zachować się, kiedy to policeman przeszukuje cię (tutaj zobaczycie nawet scenkę odegraną wraz z Kamilem Kaczorowskim, byłym policjantem).

Nigdzie w Polsce nie dostaniecie za darmo takiej piguły konopnej wiedzy, a to tylko niektóre wydarzenia i prelekcje, przygotowane przez organizatorów Kanaba Fest

Pełny harmonogram Strefy Edukacyjnej im. Jerzego Vetulaniego dostępny jest na stronie targów. Możecie sobie go pobrać i zaplanować dwa dni, przedłużonej, zielonej majówki, bo z powodów Kanaba Fest warto będzie wyjść też na miasto i zobaczyć konopne autobusy. Tak, w Polsce, gdzie konopie dalej kojarzą się niektórym z groźnym zjawiskiem, jeździć będą autobusy edukujące na temat szerokiej gamy produktów, które można zrobić z konopi: od kosmetyków, przez medykamenty, materiały budowlane po paszę dla zwierząt. „Konopie robią lepiej” głosi hasło na autobusach. Warto złapać jeden z nich, strzelić sobie selfie i pojechać nim w miasto.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


4/20 w zapisie amerykańskim czyli 20 kwietnia to światowy dzień konopi. Nawiązuje do historii o grupie studentów, która pod hasłem „420 Louis” skrywała swoje plany, czyli spotkanie o 16:20 pod pomnikiem Louisa Pasteura w celu korzystania  z roślin i poszukiwania skarbów. Skarbem tym była ukryta w okolicy plantacja marihuany, o której mówiła miejska plotka. Kanaba Fest (jeszcze!) nie zaproponuje Wam nagrody w postaci wyprawy na pachnące, zielone pole, ale wyśle Was na poszukiwanie konopnych skarbów. W kilkudziesięciu punktach Katowic zostaną ukryte targowe paczki. Osoba, która jako pierwsza dotrze na jedno z miejsc i da o tym znać w swoich socialach, zabierze do domu jedną z nich. Warto obserwować profil instagramowy Kanaba Fest, aby dowiedzieć się więcej.

Do tego oczywiście dwa dni najlepszych wystawców z całego świata, tysiące
produktów, warsztaty, imprezy i afterparty w klubie Królestwo z takimi DJami jak Bald, Holly Molly, Pitti Schmitti i Addy Z. Trzeba przyznać, że Katowice czeka naprawdę zielona majówka. Do zobaczenia!

Kanaba Fest 2023

Termin: 6 – 7 maja 2023 r.
Sobota: 10:00 – 19:00
Niedziela: 10:00 – 18:00

Miejsce: Międzynarodowe Centrum
Kongresowe w Katowicach

Bilety: >KLIKNIJ<

Więcej informacji:
PL kanabafest.pl i ENG kanabafest.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności