339
Medyczna marihuana Południowej Afryce

To już pewne! Medyczna marihuana będzie legalna nawet w Południowej Afryce!

W listopadzie 2016 medyczna marihuana będzie legalna również w Południowej Afryce. Rząd oficjalnie zdecydował, że medyczna marihuana będzie legalnie dostępna w całym kraju.

Po dwuletnim okresie rozważań, badań i analiz przeprowadzanych przez Medical Innovation Bill, afrykańskie Ministerstwo Zdrowia zgodnie stwierdziło, że będzie wkrótce regulować dostęp do marihuany w celach leczniczych. Teraz, w roku 2017, nowe ustawodawstwo wchodzi w życie.

Rada Kontroli Medycznej opublikuje wkrótce wytyczne dla produkcji konopi medycznych. Będzie to moment, w którym marihuana trafi do dyspozycji lekarzy. Rada nie podała jeszcze dokładnego terminu publikacji wytycznych, jednak ma się to wydarzyć w ciągu kilku miesięcy. Pacjenci będą mogli zgłosić się do Rady, która będzie mogła wydać zezwolenie na stosowanie medycznej marihuany pod specjalnym nadzorem lekarzy.

Medyczna marihuana Południowej Afryce

Pacjent na pierwszym miejscu

“Produkcja marihuany musi być standaryzowana tak, aby otrzymać produkt leczniczy, a zarazem niedrogi dla tych, którzy go potrzebują. To nie powinno być wyłącznym lekiem dla tych, którzy mają pieniądze”- powiedział członek parlamentu Narend Singh.

“Tysiące pacjentów korzysta już z oleju konopnego, który jest bardzo drogi, chcieliśmy, żeby lek był swobodnie dostępny w taki sposób, że pacjent udający się do Addington lub jakiegokolwiek innego szpitala państwowego będzie mógł żądać tego specyfiku bez wygórowanych kosztów. Pacjenci muszą mieć wolność wyboru.” – dodał.

To bardzo wielkie osiągnięcie dla RPA, szczególnie ze względu na dużą ilość pacjentów cierpiących z powodu HIV/AIDS. To ulga dla tych doświadczających silnego bólu przewlekłego, silnych skurczów mięśni, wymiotów lub innych symptomów związanych z chorobą nowotworową, a także dla pacjentów z ciężkimi napadami padaczkowymi, w  przypadku których inne metody leczenia zawiodły lub ich skutki uboczne były zbyt silne.

Medyczna marihuana legalna w Południowej Afryce a Polska daleko w tyle…

Cieszymy się, że zmiany na całym świecie zmierzają w kierunku zapewnienia pacjentom legalnej terapii z użyciem marihuany w celach medycznych. Tym bardziej smuci fakt, że w Polsce, mimo zaciekłej walki trwającej w Sejmie przez ostatnie miesiące, nadal panuje wielka dezinformacja oraz narkofobia wśród rządzących, którzy utrudniają dostęp do lekarstwa. Co musi się stać, aby polski rząd zmienił swoje podejście? Czy lekarzom zasiadającym w polskiej Komisji Zdrowia nie jest wstyd, że kraje, uważane za mniej rozwinięte, okazują się znacznie bardziej świadome i zostawiają Polskę w tej kwestii daleko tyle?


Wszystkich pacjentów oraz osoby zainteresowane zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi. 

Źródła: www.ifp.org.zawww.iol.co.za oraz www.ganjapreneur.com

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności