522

Dlaczego warto jeść konopie? Jedzenie konopi źródłem wielu witamin.

Mówi się, że rozwój cywilizacyjny, skażenie środowiska, hałas, nieracjonalne odżywianie, mała ilość ruchu oraz stres są przyczyną występowania tzw. chorób cywilizacyjnych. Nie jest dla nas już zaskoczeniem nowina o kolejnej, chorej osobie w gronie przyjaciół czy rodziny. Chorujemy na cukrzycę, nadciśnienie, wrzody, alergię, raka poszukując pomocy w farmakologii i tradycyjnej medycynie. Zanim opowiemy o zaletach jakie ma jedzenie konopi warto zadać sobie pytanie, dlaczego właściwie chorujemy? Jak i kiedy się to zaczyna? Co jest powodem tak częstego zapadania na chroniczne choroby środowiskowe przez ludzi na całym świecie? Wiemy na pewno, że nie dzieje się to nagle. Na choroby cywilizacyjne pracujemy latami, pozwalając na długotrwałe obciążenie organizmu wieloma negatywnymi czynnikami. „Decydujący wpływ ma niewłaściwy styl życia (brak ruchu, nadmierny stres) i niewłaściwe odżywianie ( …) „ Mówi Władysław Migdał, autor książki Żywność. Nauka.Technologia. Jakość.

„Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”

Nieodpowiedni sposób odżywiania prawie zawsze będzie dla nas destrukcyjny. Brak zbalansowanej diety odbije się niedoborami witamin i pierwiastków, które są niezbędne do funkcjonowania wszystkich organów w naszym ciele. Jesteśmy jak mały ekosystemem, jeśli zabraknie w nas choćby jednego ogniwa, jednej substancji będzie miało to wpływ na funkcjonowanie całego ekosystemu. Jeśli czegoś brakuje, organizm zaczyna kombinować i szukać sobie brakującej substancji w innej części ciała. Wtedy pojawiają się pierwsze objawy niedoborów – słabe włosy, paznokcie, problemy skórne. Kolejne będą związane z naszymi organami, zaburzeniem układu hormonalnego, nerwowego, pokarmowego, immunologicznego, procesami zapalnymi. Co gorsze, nawet jedząc potencjalnie zdrowe produkty jesteśmy narażeni na niedobory substancji potrzebnych nam do życia.

 „Można skończyć z zaburzeniami funkcjonowania ciała odżywiając go, ponieważ witaminy są kofaktorami wszystkich reakcji biochemicznych w organizmie. Potrzebujemy ich, aby funkcjonować poprawnie” dr. Susan Blum, założycielki Centrum Zdrowia Blum.

Ani ziemia, z której wyrasta nasze jedzenie, ani samo jedzenie (także mięso) nie są idealne. Masowa produkcja żywności wymusza użycie pestycydów, herbicydów, substancji konserwujących, grzybobójczych i innych chemikaliów obniżających jakość jedzenia, które kupujemy. Nie możemy liczyć na to, że sklepowe jedzenie dostarczy nam odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Nie możemy też liczyć (nie powinniśmy!) na to, iż przemysł farmakologiczny odpowie na wszystkie nasze potrzeby i wyleczy nas z niedoborów (bo bez nich nie będziemy przecież chorować ;). Potrzebujemy pożywienia bogatego w niezbędne dla nas substancje, które będzie zawierać je w skondensowanej formie, tak zwanych super foods. Jedną z najstarszych roślin leczniczych świata jest Cannabis sativa L.

„Ziarno konopne jest najbogatszym w minerały produktem roślinnym, zawiera niemal wszystkie potrzebne nam do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy, takie jak: magnez, potas, wapń, żelazo, mangan, cynk, miedź, platyna, fosfor, siarka, bor, nikiel, german, cyna, jod, chrom, srebro i lit.” Konopie w Kuchni

Kulinarne zastosowanie konopi zaczyna się od nasion. Ich bogactwo składników odżywczych przewyższa niemal wszystkie inne rośliny dostępne na naszej Planecie. Łuskane ziarna konopi są jednym z najbogatszych źródeł białka roślinnego. Ze wszystkich nasion występujących na świecie to konopne mają największą zawartość esencjalnych kwasów tłuszczowych, są też wolne od glutenu. Ziarno konopne jest także najbogatszym w minerały produktem roślinnym, zawiera niemal wszystkie potrzebne nam do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy, takie jak: magnez, potas, wapń, żelazo, mangan, cynk, miedź, platyna, fosfor, siarka, bor, nikiel, german, cyna, jod, chrom, srebro i lit.

Doprawiaj jedzenie nasionami lub olejem z konopi

Produkty, które powstają z nasion to najczęściej:

  • Olej tłoczony na zimno
  • Białko konopne
  • Mąka konopna

Konopne produkty kulinarne powstają z gatunku Cannabis sativa L., który jest ubogi w kannabinoidy psychoaktywne (np. THC) dlatego spożywanie ich nie powoduje efektu odurzenia. Powoduje natomiast wiele korzystnych zmian i procesów w naszym ciele:

• działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, pomaga chronić organizm przed stanami zapalnymi

• pomaga zapobiegać nowotworom

• wspiera układ krążenia, obniża ryzyko zawału serca, udaru, reguluje ciśnienie krwi

• wspiera układ trawienny, przyśpiesza metabolizm,

• oczyszcza krew z toksyn, utrzymuje odpowiedni poziom PH krwi

• wzmacnia tkankę kostną

• wzmacnia włosy, skórę, paznokcie

• poprawia odporność

• wpływa na poprawę samopoczucia

Wykorzystanie w kuchni produktów konopnych to Twoja droga do zdrowia i dobrego samopoczucia a także profilaktyka wielu chorób cywilizacyjnych. Zobacz jak wykorzystać konopie w gotowaniu na stronie www.konopiewkuchni.pl i urozmaić swoje jedzenie w produkty z konopi.


Przeczytaj także:

Palenie vs jedzenie marihuany- jak wchłaniane są kannabinoidy?


O autorze:

Redaktor naczelny portalu MedycznaMarihuana.com Twórca marki BioHemp.pl, AnandaMed.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do konopii indyjskich.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności