1344

Jędrzej Sadowski o pracy podkomisji zdrowia nad ustawą o medycznej marihuanie

W Sejmie trwają burzliwe obrady związane ze zmianami w ustawie dot. przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce. Zmiany te mają zalegalizować dostęp do marihuany w celach medycznych. Powołano specjalną podkomisję, która zajmuje się poprawkami – rządzący teoretycznie są za wprowadzeniem zmian, które mają pomóc pacjentom. Jednakże pomimo chęci zmian, wielu polityków (w tym wiceminister zdrowia Pinkas) proponują zmiany, które realnie niewiele zmienią w ustawie o medycznej marihuanie. 

Wielu powołuje się na funkcjonujący teraz import docelowy, który, jak wiemy, nie spełnia swojej funkcji – procedury są skomplikowane, a na otrzymanie leku trzeba długo czekać. To zdecydowanie nie ułatwia sprawy pacjentom, który pomocy potrzebują już teraz. Zaproponowany przez posła Piotra Liroy-Marzec projekt ustawy zakłada, że pacjenci mogliby sami uprawiać konopie w domu.

Podczas pierwszego czytania ustawy spotkaliśmy się z Jędrzejem Sadowskim – prawnikiem, który jest współautorem poprawek do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jak sam mówi, podchodzi do sprawy z ,,umiarkowanym optymizmem”.

medycznej marihuanie

,,Gdyby merytoryczna debata na temat rozwiązań zaproponowanych w projekcie trwała rzeczywiście od lutego dzisiaj najprawdopodobniej mielibyśmy już uchwaloną ustawę.

Dostrzega też plusy:

,,I tak jest to naprawdę ogromne wydarzenie, że polski Sejm wyraża (…) wolę uchwalenia takiej ustawy, przyjęcia takich rozwiązań, które od dłuższego czasu funkcjonują na świecie”. – dodaje

Co dalej z ustawą o medycznej marihuanie?

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności