217 0

Jak używać waporyzatora z bongiem?

Od pewnego czasu używasz waporyzatora i pomimo tego że jesteś zachwycony, zaczynasz rozglądać się za jakimś urozmaiceniem? W pewnym momencie niemal wszyscy fani waporyzacji zaczynają interesować się filtracją wodną i możliwościami używania waporyzatora z bongiem. Często pada pytanie: czy waporyzatora można używać z bongiem? Tak, można! I zdecydowanie warto to robić. Na czym to polega i czy warto zagłębić się w temat?

Na czym polega filtracja wodna?

Filtracja wodna polega na połączeniu waporyzatora ze specjalnym filtrem wodnym, na przykład bongiem lub bubblerem. Zanim para trafi do naszych ust, zostaje przefiltrowana przez wodę. W efekcie zostaje optymalnie schłodzona, jest bardziej komfortowa dla układu oddechowego, a przyjemność płynąca z inhalacji jest jeszcze większa. Filtracja wodna zdecydowanie podnosi komfort inhalacji. Każdy, kto korzysta z waporyzatora, powinien spróbować tej metody – niezależnie od tego, czy użyje bubblera czy bonga. To bardzo ciekawy sposób inhalacji, który z pewnością będzie pewnym urozmaiceniem. 

Korzyści, płynące z filtracji wodnej

Filtracja wodna ma wiele zalet, choć posiada również drobną wadę – do tego wrócimy później. Jeśli chodzi o zalety korzystania z bonga lub bubblera, z pewnością taka inhalacja będzie bardziej komfortowa dla układu oddechowego. Para, poprzez kontakt z wodą, zostanie nie tylko schłodzona i nawilżona, ale też dodatkowo oczyszczona ze wszystkich zanieczyszczeń, na przykład miniaturowych drobinek suszu. Osoby, które mają skłonność do podrażnień gardła, z pewnością docenią filtrację wodną – temperatura przefiltrowanej pary jest bardzo komfortowa dla układu oddechowego. Co ważne, filtracja wodna umożliwia wdychanie większych ilości pary naraz. 

Waporyzacja z użyciem bonga albo bubblera nie jest jednak całkowicie wolna od wad – choć w porównaniu z korzyściami można wybaczyć tę drobną niedogodność. Chodzi mianowicie o to, że – poprzez kontakt z wodą – może dojść do częściowej utraty smaku pary. Po prostu nie będzie on tak intensywny jak w przypadku standardowej waporyzacji. Zdecydowanie bardziej warto też wybrać ciepłą wodę niż zimną – zapobiegnie to zjawisku kondensacji czyli sytuacji, w której na skutek kontaktu ciepłej pary z chłodnymi ściankami dochodzi jej osadzania wewnątrz filtra. Jest jednak prosty sposób, aby sobie z tym poradzić. Wystarczy użyć do filtracji ciepłej wody, a zjawisko kondensacji będzie zminimalizowane do zera.

HydraVong Vaporizer – idealny do użytku z bongiem

Filtracja wodna cieszy się tak dużą popularnością wśród użytkowników, że powstają nawet specjalne vaporizery przeznaczone do użytkowania z bongiem lub bubblerem. Jednym z nich jest HydraVong Vaporizer. Kultowa już firma DynaVap zaprojektowała urządzenie w taki sposób, aby użytkowane było przede wszystkim z wykorzystaniem bonga lub bubblera. Można nawet powiedzieć, że HydraVong został zaprojektowany do filtracji wodnej – jego obudowa, bez potrzeby stosowania jakichkolwiek adapterów, pasuje do fajek wodnych o szlifie 14,5 mm. Para jest idealnie schłodzona, nawilżona, a przy tym pełna smaku i aromatu – jeśli o to chodzi, HydraVong nie ma sobie równych. Oczywiście z urządzenia można korzystać w tradycyjny sposób i jakość inhalacji nadal będzie na najwyższym poziomie. W końcu DynaVap wie, co robi. Jeśli jednak uwielbiasz filtrację wodną i często inhalujesz z użyciem bonga, to vaporizer premium HydraVong może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Ale nie tylko waporyzatory DynaVap mogą działać w ten sposób. To dobra wiadomość, gdyż użytkownik nie jest ograniczony w zakresie wykorzystania filtracji wodnej. Istnieją sposoby, aby połączyć praktycznie wszystkie modele waporyzatorów z modułami do filtracji wodnej. Warto sprawdzić, czy Twój waporyzator można połączyć z bongiem bezpośrednio, czy może będziesz potrzebować przejściówki czy adaptera.

„Każdy, kto regularnie korzysta z waporyzatora, powinien spróbować filtracji wodnej, zarówno z użyciem bonga, jak i bubblera. Akcesoria te powstają właśnie z myślą o efektywniejszej inhalacji, dlatego nie ma wątpliwości co do tego, że waporyzatora można używać z bongiem. Warto przekonać się na własnej skórze, jak wygląda inhalacja przy filtracji wodnej i w jaki sposób zmienia się smak, stopień nawilżenia i temperatura pary z waporyzatora” – zachęca Ryszard Fazowski, ekspert sklepu VapeFully.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Oznaczony z:
Daniel Kabala
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland