1103

Jak przechowywać marihuanę by zachowała swoje właściwości?

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na przechowywanie zioła, aby na długo zachowało swoje właściwości i potencjał, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule dowiesz się jak przechowywać marihuanę oraz poznasz kilka przydatnych wskazówek jak tego nie robić.

Jak najlepiej przechowywać marihuanę?

Przechowywanie marihuany w hermetycznym słoiku

Zapewne widziałeś, jak w wielu kuchniach przechowywane są różne produkty spożywcze, w tym kasze, czy mąka. Zazwyczaj są one zamknięte w szklanym słoiku z hermetycznym zamknięciem. W ten sam sposób możesz przechowywać marihuanę.

Hermetyczne słoiki możesz kupić w prawie każdym sklepie i być im wiernym już na zawsze. Będąc hermetycznym, ten słoik pozwoli pąkom zachować świeżość i zapobiega ich nadmiernemu wysuszeniu. Jak można przypuszczać, powietrze wysusza pąki, więc należy zamknąć słoik i umieścić go w ciemnym, chłodnym miejscu.  Zadbaj o to, aby nie wystawiać słoika na działanie promieni słonecznych.

Profesjonalny humidor

Zbyt duża wilgotność może być szkodliwa dla zioła, powodując, że może spleśnieć i wówczas być potencjalnie szkodliwe podczas palenia.

Jeśli jednak uda Ci się utrzymać wilgotność na poziomie 55 – 63%, pąki pozostaną świeże przez miesiące, a nawet lata. Można to zrobić na dwa sposoby: kup zwykły humidor do cygar, który pozwala ręcznie ustawić  albo wybierz humidor dedykowany do przechowywania konopi.

To niepozorne pudełko, oprócz tego, że utrzyma pąki idealnie świeże, zapobiegnie również przedostawaniu się powietrza i światła. To jedna z najlepszych opcji przechowywania marihuany.

Czy można przechowywać marihuanę w folii aluminiowej?

Ta metoda przechowywania marihuany nie jest zalecana, ale jeśli masz tylko kilka gramów zioła, które musisz przechować przez niedługi czas, możesz użyć folii aluminiowej.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Urwij większy kawałek folii aluminiowej i delikatnie włóż pąki do środka. Skręć folię u góry i umieść w ciemnym miejscu. Zioło będzie dobre nawet przez dwa tygodnie, o ile nie będzie otwierać pakunku zbyt często.

Jak przechowywać marihuanę by zachowała swoje właściwości?

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie marihuany w samochodzie?

Wiele osób trzyma przy sobie marihuanę przez cały czas. Ma to miejsce szczególnie w krajach, w których rekreacyjna marihuana jest w pełni zalegalizowana. W innych przypadkach trzymanie trawki w popielniczce lub schowku nie jest najlepszym pomysłem. Z pewnością policjanci najpierw tam będą szukać.

Posiadanie konopi indyjskich w Polsce jest przestępstwem. Jednak z jakichś powodów musisz mieć przy sobie marihuanę ogranicz ilość do absolutnego minimum. Umieścić ją w hermetycznej torbie, która nie przepuszcza zapachów i dobrze schowaj. W zależności od modelu samochodu, może to być gdzieś za panelami drzwi, pod kierownicą lub pod kołem zapasowym.

Jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany, najlepiej przewozić ją w oryginalnym opakowaniu, w którym została kupiona i posiadać przy sobie kopię recepty.

Zamiast palić – waporyzuj

Podczas waporyzacji nie dochodzi do spalenia materiału roślinnego, dzięki czemu ryzyko uwolnienia substancji rakotwórczych jest dużo mniejsze. To także łatwiejszy i dyskretniejszy sposób przyjmowania zarówno THC jak i CBD.

Obecnie możesz wybierać spośród dziesiątek designerskich wzorów i stylów urządzeń, byś mógł liczyć spersonalizowane wrażenia. Wybieraj wyłącznie wysokiej jakości urządzenia, które gwarantują, że proces waporyzacji będzie bezpieczny, skuteczny i przyjemny. W sklepie BioHemp znajdziesz wyłącznie bezpieczne i  certyfikowane waporyzatory, a więc takie, które podczas podgrzewania nie uwalniają toksycznych substancji.

W tych miejscach zdecydowanie nie należy przechowywać marihuany

Ile ludzi – tyle opinii. Istnieje ich wiele, także tych, dotyczących przechowywania zioła. Nie wszystkie z nich dobrze wpłyną na susz, dlatego zanim skorzysta się ze złotych rad innych osób warto wiedzieć, czego zdecydowanie nie robić.

Marihuana straci jakość, spleśnieje lub wysuszy się na wiór jeśli:

  • będzie przechowywana w zamrażarce lub lodówce
  • trzymana w zbyt wysokiej temperaturze lub wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych
  • przechowywana w plastikowym pojemniku przez kilka tygodni lub w plastikowych torebkach

Podsumujmy…

Niezależnie od tego, czy przechowujesz marihuanę w domu, w samochodzie, czy w toaletce swojej żony, zawsze musi być to miejsce zaciemnione o temperaturze pokojowej oraz właściwy pojemnik – hermetyczny słoik lub specjalny humidor.


Źródło: greencamp.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności