36
dostępność medycznej marihuany

Jak dostępność medycznej marihuany wpływa na problem przedawkowań opioidów?

Dostępność medycznej marihuany w legalnych punktach z dystrybucją ma związek ze zmniejszeniem liczby zgonów związanych z opioidami w Stanach Zjednoczonych. Szczególny wpływ zauważa się w związku z syntetycznymi opioidami, takimi jak fentanyl. Wynika tak z badania opublikowanego przez The British Medical Journal.

Opioidy – lekarstwo i trucizna

Opioidy to leki morfinowe, które łagodzą krótkotrwały (ostry) ból i ból u schyłku życia. Istnieje niewiele dowodów na to, że są one pomocne w przypadku długotrwałego (przewlekłego) bólu, ale często są przepisywane z tego powodu. Doprowadziło to do powszechnego niewłaściwego stosowania i gwałtownego wzrostu liczby zgonów z przedawkowania, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku było ponad 46 000 zgonów związanych z fentanylem, co stanowi ponad dwie trzecie wszystkich zgonów związanych z opioidami w USA w danym roku. Niektóre badania sugerują, że zwiększony dostęp do sklepów z konopiami indyjskimi, prawnie upoważnionych do sprzedaży marihuany medycznej i rekreacyjnej, może pomóc w zmniejszeniu liczby zgonów związanych z opioidami, ale jak dotąd dowody są mieszane.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

dostępność medycznej marihuany

Badania nad dostępnością medycznej marihuany, a ilością zgonów od opioidów.

Aby dokładniej zbadać związek pomiędzy dostępnością medycznej marihuany, a liczbą zgonów od opioidów, naukowcy zabrali pod lupę dane z lat 2014-2018. Ich ustalenia opierają się na danych z 812 hrabstw w 23 stanach USA, które zezwoliły na działanie legalnych punktów dystrybucji konopi indyjskich do końca 2017 roku. Informacje na temat prawa stanowego dotyczącego konopi indyjskich połączono z danymi na poziomie hrabstwa dotyczącymi licencjonowanych punktów dystrybucji i wskaźników śmiertelności związanych z opioidami. Po sprawdzeniu cech populacji i innych potencjalnie wpływowych czynników, naukowcy odkryli, że hrabstwa o większej liczbie aktywnych punktów dystrybucji z medyczną marihuaną, wiązały się ze zmniejszonymi wskaźnikami śmiertelności związanej z opioidami. Według tych szacunków wzrost z jednego do dwóch punktów w hrabstwie wiązał się z szacowanym 17% spadkiem wszystkich wskaźników śmiertelności związanych z opioidami.


Szukasz lekarzy, specjalistów którzy pomogą Ci w Twojej chorobie stosując m.in. terapie konopne? Potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę oraz zaświadczenia lekarskiego? Zastanawiasz się czy kwalifikujesz się do terapii konopnej?
Skontaktuj się z nami przez:
– liveczat dostępny na stronie medycznamarihuana.com, Facebook
– tel. + 48 531 155 663
– e-mail. dostępny na stronie KONTAKT
Zapraszamy do skorzystania z konopnych konsultacji lekarskich.
spora na jointa

Szczególnie silny związek zauważono w przypadku zgonów związanych z syntetycznymi opioidami innymi niż metadon, z szacowanym 21% spadkiem śmiertelności związanym ze wzrostem z jednego do dwóch punktów dystrybucji. Wzrost z dwóch do trzech wiązał się z dalszym spadkiem o 8,5% wszystkich wskaźników śmiertelności związanych z opioidami. Niniejsze badanie jest pierwszym badaniem związku między czynnymi dystrybutorami konopi indyjskich, a wskaźnikami śmiertelności związanej z opioidami na poziomie hrabstw. Naukowcy twierdzą że ich odkrycia sugerują potencjalny związek między zwiększonym rozpowszechnieniem medycznych i rekreacyjnych punktów dystrybucji konopi indyjskich a zmniejszonymi wskaźnikami śmiertelności związanej z opioidami. Wzywają do lepszego zrozumienia wpływu legalizacji marihuany na nadużywanie opioidów i skutki dla zdrowia publicznego, zanim decydenci będą mogli rozważyć potencjalne korzyści i szkody wynikające z promowania legalizacji marihuany. Są to pierwsze takie badania ukazujące kolejny pozytywny wpływ medycznej marihuany na ludzkie zdrowie. Dalsze badania eksperymentalne obejmujące dane na poziomie indywidualnym osób stosujących opioidy na receptę i nielegalne opioidy, dostarczyłyby bardziej szczegółowego zrozumienia tego związku, podsumowują naukowcy z The British Medical Journal. Chociaż niektórzy mogą interpretować te odkrycia jako dowody wspierające liberalizację marihuany w celu rozwiązania kryzysu opioidowego, wskazują, że takie wnioski są obecnie przedwczesne bez dowodów na związek przyczynowy.

dostępność medycznej mariuany

Dostępność marihuany medycznej i jej zastosowania

Z wielu badań przeprowadzanych nad konopiami, znamy jej właściwości uśmierzające ból. Kannabidiol, zawarty w konopiach, jest znany ze swojego niepsychoaktywnego działania, znikomych skutków ubocznych i szerokiego pozytywnego oddziaływania na cały organizm. Działa on doskonale na bóle chroniczne i można go długo stosować w przeciwieństwie do opioidów, które uzależniają i błędnie stosowane mogą prowadzić do śmierci pacjenta. Jest on już powszechnie dostępny i można go bezpiecznie stosować.


Zobacz również:

W JAKI SPOSÓB KONOPIE LECZĄ RÓŻNE RODZAJE BÓLU? [CZĘŚĆ 1]


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Źródło:

Medical Marijuana and Opioids (MEMO) Study: protocol of a longitudinal cohort study to examine if medical cannabis reduces opioid use among adults with chronic pain

O autorze:

Konopny aktywista na rzecz medycznej marihuany, student psychologii, fascynat tematu zdrowia psychicznego, fizycznego i szeroko pojętego rozwoju w połączeniu z duchowością.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności