27068
THC

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie?

Pytanie o to jak długo THC utrzymuje się ludzkim organizmie pojawia się dość często. Naukowcy mają już na nie odpowiedź. Spójrzmy co na ten temat mówią badania.

Czas przez jaki tetrahydrokannabinol utrzymuje się w naszym organizmie zależy od wielu czynników, w tym od częstotliwości palenia i metabolizmu. Analiza moczu jest najpopularniejszą metodą na wykrycie kontaktu z marihuaną. W Stanach Zjednoczonych tego typu testy często zlecane są jako część rozmowy kwalifikacyjnej – pracodawcy sprawdzają swoich potencjalnych pracowników pod kątem używania marihuany. Wiele osób zadaje pytanie: Ile czasu musi minąć od zaprzestania palenia, aby testy nie wykryły THC? Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, możemy śmiało powiedzieć, że ,,to zależy’’.

THC vs. THC-COOH 

THC to psychoaktywny składnik konopi indyjskich odpowiedzialny za efekt ,,upalenia’’. Jednakże analiza moczu wykrywa nieco inną substancję THC-COOH. Jest to metabolit tetrahydrokannabinolu, który powstaje w wyniku metabolizmu THC w wątrobie. THC-COOH jest niepsychoaktywny, ale utrzymuje się w organizmie człowieka o wiele dłużej niż powszechniej znany tetrahydrokannabinol. Większość testów wykrywa zatem niepsychoaktywne substancje będące jego metabolitami. To, że test da wynik pozytywny, nie oznacza jeszcze, że osoba badana była ,,upalona’’ podczas badania – oznacza to jedynie, że w ciągu kilku/kilkunastu dni miała kontakt z marihuaną.

x

THC

Wykrywalność

Nie da się jednoznacznie określić okresu wykrywalności THC w organizmie, gdyż występują w tym przypadku różnice indywidualne. Ilość zużytej marihuany także ma wpływ na długość czasu, w jakim można ją wykryć w organizmie. Mimo tych różnic naukowcy oszacowali średnią ilość dni z podziałem na częstotliwość stosowania.

THC

Zgodnie z tym wykresem okres wykrywalności może wahać się od 4 w przypadku palaczy okazjonalnych, aż do 67(!) dni w przypadku tzw. hard users, czyli palaczy, dla których kontakt z marihuaną to codzienny zwyczaj.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Używanie okazjonalne

Wśród osób, które palą sporadycznie lub zapaliły po raz pierwszy THC będzie wykrywalne przez 1-3 dni od kontaktu z substancją – głoszą wyniki badań opublikowane przez National Drug Court Institute (NDCI).

Z końcem czwartego dnia stężenie THC w moczu spada poniżej granicy 50 ng/mL i staje się niewykrywalne przy użyciu standardowego testu.

Częste i regularne używanie

Liczne źródła podają, że wśród palących często THC zostanie wykryte do ok. 10 dnia od ostatniego kontaktu z substancją. Według NDCI po 10 dniach stężenie tetrahydrokannabinoidu powinno wynosić poniżej 50 ng/mL.

Takiej pewności nie mają ci, którzy używają marihuany codziennie. Badania wykazują, że wśród heavy users czas, w którym wykrycie metabolitów w moczu jest możliwe może wynieść nawet do 67 dni! Niektóre testy są bardziej precyzyjne i wykrywają metabolity THC już przy progu 20 ng/mL. Jak podają niektóre źródła w ekstremalnych przypadkach ślady kannabinoidów zostały wykryte w moczu w 95 dniu od ostatniego użycia!

Jak przyśpieszyć metabolizowanie tetrahydrokannabinolu w organizmie?

W internecie znaleźć można wiele wskazówek dotyczących tego jak szybko pozbyć się THC z organizmu. Jednakże większość z nich nie ma żadnego medycznego uzasadnienia. Tetrahydrokannabinol jest metabolizowany na nieaktywne THC-COOH, które przez długi czas jest wykrywalne. Niektóre źródła podają, że picie dużej ilości płynów może okazać się pomocne zważywszy na fakt, że duża ilość wody rozcieńcza mocz. Jest to jednak dość ryzykowne jeśli chcemy mieć pewność, że test wyjdzie negatywnie. Pozostaje jedynie cierpliwie czekać.

źródło: www.leafscience.com

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

mmpoziom

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności