259

Izrael wyprzedził Niemcy i stał się największym importerem medycznej marihuany na świecie

Izrael wyprzedził Niemcy i tym samym stał się importerem numer jeden medycznej marihuany. Wynika to z danych zebranych przez izraelski magazyn Cannabis Magazin z siedzibą w Tel Avivie oraz przez Marijuana Business Daily.

Jak twierdzi Oren Lebovitch – redaktor Cannabis Magazin – od lipca izraelski import przekroczył 6 ton. Lebovitch zebrał dane dotyczące importu, które upublicznione zostały przez różne firmy, a także odpowiedzi na przesłane przez niego zapytanie do kierowników zaangażowanych w importową stronę transakcji.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Z danych niemieckich, które pochodzą z odpowiedzi na zapytanie parlamentarne wynika, że do lokalnych aptek zaimportowano około 3 ton medycznej marihuany.

Izrael i Niemcy będą prawdopodobnie jedynymi krajami poza Ameryką Północną, w których w tym roku zostanie sprzedana ponad tona kwiatów konopi indyjskich o wysokiej zawartości THC. W zakresie oleju o wysokiej zawartości THC jedynym znaczącym importerem jest Australia.

W międzyczasie kilkanaście krajów ma nadzieję, że będą eksporterami netto medycznej marihuany i tym samym wygenerują serki milionów dolarów przychodu.

Izrael ma niewystarczającą produkcję lokalną

Mniej rygorystyczne wymagania importowe w Izraelu pomogły producentom konopi z różnych kontynentów. Ci, którzy nie dysponują certyfikatem „Good Manufacturing Practice” znaleźli miejsce docelowe eksportu produktów, których nie mogli wysłać do Niemiec.

Jak wyjaśnia Oren Lebovitch niższe wymagania importowe zostały wprowadzone ze względu na niewystarczającą krajową produkcję kwiatów o wysokiej zawartości THC. Z tego powodu nastąpił brak możliwości zaspokojenia wewnętrznego popytu.

„Aktualne umowy importowe sugerują, że w drugiej połowie roku importowanych kwiatów będzie jeszcze więcej.” – dodał Lebovitch

Nikt nie wie, jak długo i jak duże będą możliwości eksportu do obu krajów. Trend ten może przynajmniej częściowo się odwrócić, gdy krajowa produkcja wzrośnie w Izraelu i rozpocznie się w Niemczech.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com/sklep


Przed 2020 rokiem import medycznej marihuany w Izraelu nie był zbyt duży. Jednak w zaledwie sześć miesięcy kraj ten stał się największym importerem na świecie. To podkreśla jak szybko zmienia się sytuacja w międzynarodowym przemyśle.

Jeśli chodzi o rynek eksportowy to izraelscy producenci przyglądają mu się od dawna. Jednak pomimo wielu prób rząd Izraela daleki był od ułatwiania sprawy. Co prawda zapadło kilka decyzji rzekomo zezwalających na eksport medycznej marihuany, ale dotąd żaden znaczący eksport nie miał miejsca.

Czy niemiecki import zwalnia?

Do końca 29 maja Niemcy zaimportowały 3022 kg medycznej marihuany. Wskazuje to na niewielki wzrost importu w porównaniu do tego samego czasu w roku 2019. W odpowiedzi na zapytanie parlamentu nie wyjaśniono dokładnie, czy niektóre, niewielkie ilości zaimportowanego surowca zostały ponownie wywiezione poza teren kraju.  Wcześniej rząd ujawnił, że do 6 marca 2020 roku zaimportowano 1032 kg. Oznacza to, że 2000 kilogramów zostało zaimportowanych między 6 marca a 29 maja 2020 r.

Importowane ilości znacznie wahają się na przestrzeni roku i są nieregularnie zgłaszane przez niemiecki rząd. W przeciwieństwie do danych dotyczących refundacji, które podawane są co kwartał. Z tego powodu eksperci nie zalecają wyciągania pochopnych wniosków na podstawie samych wielkości importu.

W 2019 roku do aptek w Niemczech sprowadzono łącznie około 6,5 tony medycznej marihuany. To przekłada się średnio na 542 kg miesięcznie przez cały rok. 3032 kg zaimportowane do maja 2020 roku oznaczają średnio 600 kg miesięcznie. Co najmniej do końca 2020 roku Niemcy będą zmuszone zaopatrywać swój rynek w medyczną marihuanę pochodzącą jedynie z importu. Do czasu, aż lokalna produkcja będzie gotowa.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Jeśli chodzi o zwrot kosztów ubezpieczenia, najnowsze dane wskazują, że w pierwszym kwartale 2020 roku kasy chorych pokryły zakup produktów z medycznej marihuany za kwotę 38,9 mln euro.

W marcu tego roku odnotowano rekordową sprzedaż objętą ubezpieczeniem (od 2017 roku, czyli od czasu wprowadzenia obowiązujących obecnie przepisów) na łączną kwotę 15 mln euro. Najprawdopodobniej jednak za ten stan rzeczy odpowiadało gromadzenie zapasów spowodowane koronawirusem.

Warto także podkreślić, że niemieckie dane dotyczące refundacji nie obejmują sprzedaży medycznej marihuany, za którą pacjenci płacili z własnej kieszeni z powodu tego, że ich lek nie był objęty ubezpieczeniem.


Źródło: mjbizdaily.com

Avatar
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności