583
Dni Konopi

IV Dni Konopi w Kurozwękach – relacja z wydarzenia

W miniony weekend (9-11 września) odbyło się wyjątkowe wydarzenie związane z konopiami. W Kurozwękach, miejscowości położonej 60 km od Kielc w województwie świętokrzyskim, przez trzy dni odbywały się wykłady, pokazy, warsztaty oraz mini targi poświęcone konopiom – IV Dni Konopi w Kurozwękach. Była to kolejna, czwarta edycja wydarzenia, które odbywa się cyklicznie co roku. To na pewno nie ostatnia edycja Dni Konopi – zapewniają organizatorzy wydarzenia. Wydarzenie ma bardzo duży potencjał, który chcemy wykorzystać – dodają. Jak było w tym roku? Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z eventu!

Wydarzenie skupiało się na dwóch aspektach konopi – ich medycznym oraz przemysłowym zastosowaniom. Pierwszego dnia, w piątek, sala wykładowa gościła prelegentów takich jak Dorota i Marek Gudaniec, Paulina Janowicz, Boris Banas oraz Krzysztof Grabowski. Wykłady w całości były poświęcone medycznym oraz prawnym aspektom marihuany.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Dni Konopi

Dni Konopi

więcej zdjęć TU

Drugi dzień był kontynuacją dyskusji o medycznej marihuanie. Wśród prelegentów tego dnia pojawili się prof. Jerzy Vetulani, dr Marek Bachański, przedstawiciele CW Hemp, którzy przyjechali do Polski prosto z Colorado – Mark Kuspa, Matt Storey oraz Joel Stanley, Hana Gabrielova i Pavel Kubu z o ICCI (Międzynarodowy Instytutu Konopi i Kannabinoidów), przedstawicielki izraelskiej marki Tikun Olam oferującej medyczną marihuanę –  Inbal Sikorin i Ma`ayan Naomi Weisberg, pacjentka i naturoterapeutka włoskiego pochodzenia Gabriela Tuatti, dr Marzena Skrzypczak-Zielińska oraz autorka książki ,,Konopie w Kuchni’’ Małgorzata Szakuła.

Wydarzenie przyciągnęło także gości specjalnych. Wśród nich pojawiły się takie osoby jak Andrzej Dołecki, poseł Piotr Liroy-Marzec oraz Bogdan Jot. Dzień zakończył się wspólnym spotkaniem grona prelegentów, a także integracyjnym ogniskiem, w którym udział wzięli zarówno prowadzący wykłady, przedstawiciele marek, przedsiębiorcy jak i wszyscy, dla których konopie stanowią ciekawy temat do rozmów.

Dni Konopi

więcej zdjęć TU


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Trzeciego dnia uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wziąć udział w wykładach w pełni poświęconych konopiom przemysłowym. Swoją wiedzą na temat przemysłowego wykorzystania konopi podzieliły się ze słuchaczami takie osoby jak dr Przemysław Baraniecki, dr Ryszard Kaniewski, mgr Krzysztof Bujnowicz, Annelieke de Haart z Hemp Flax, mgr. inż. Piotr Jastrzębski z Podlaskie Konopie oraz mgr inż. Przemysław Brzyski z Politechniki Lubelskiej, który prowadzi profil Budynki z konopi w serwisie Facebook.

Doskonałe warunki pogodowe sprawiły, że prelekcje Przemysława Brzyskiego oraz Piotra Jastrzębskiego zostały przeniesione z sali wykładowej na zewnątrz – w miejsce, w którym w ciągu 3 dni powstał mini domek konopny! Była to wyjątkowa możliwość, aby na żywo zobaczyć proces powstawania budynków w technologii HempCrete. Zainteresowanie tego typu budownictwem w Polsce stale wzrasta czego dowodem były liczne pytania zadawane specjalistom podczas Dni Konopi.

image035
image021

image009

więcej zdjęć TU

Na zielonym terenie przed Pałacem w Kurozwękach odbywały się w trakcie wykładów także mini targi, na których wystawiali się liczni przedsiębiorcy z Polski i zagranicy. Wśród stoisk pojawiły się marki takie jak: Good Foods, Dobre Konopie, Hempoint, Sanakiewicz, Herbs&Hydro Pure, Markon – Konopna Alternatywa, Hemp Element, Cannabi Gold, Hampa oraz Konopie i zdrowie. Była to okazja do kupienia rozmaitych produktów konopnych takich jak oleje CBD, herbatki, żywność, odzież, napoje czy literatura poświęcona zagadnieniom związanymi z marihuaną oraz terapiami naturalnymi.

Dni Konopi

Dni Konopi

więcej zdjęć TU

Pogoda dopisała – uczestnicy wydarzenia korzystali z ciepłych i słonecznych wrześniowych dni. Pałac w Kurozwękach usytuowany jest w malowniczej okolicy. Dookoła budynku rozciągają się zielone tereny, które przyciągają w to miejsce także wielu chcących wypocząć turystów. Pałac oferuje wiele atrakcji takich jak mini zoo, zwiedzanie lochów, plac zabaw dla najmłodszych, czy miejsce na ognisko. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji IV Dni Konopi był stworzony w polu konopi przemysłowych labirynt w kształcie logotypu Hemp Flax. Uczestnicy mogli także wziąć udział w konkursie, który polegał na rozwiązaniu krzyżówki dotyczącej właśnie tej marki. Zasiane pole zostało widowiskowo skoszone ostatniego dnia wydarzenia – w niedzielę. Zawdzięczamy to wyjątkowej maszynie specjalnie przystosowanej do zbiorów konopi. Kombajn John Deere W660i przyjechał do Polski prosto z Holandi, a za kierownicą zasiadł specjalista HempFlax. Atrakcja przyciągnęła wielu widzów, którzy z uwagą śledzili postępujące prace. W powietrzu unosił się miły zapach świeżo ściętych roślin konopi.

Dni Konopi Dni Konopi
więcej zdjęć TU

Wydarzenie było wyjątkową okazją do dyskusji na temat konopi w Polsce, a także do nawiązania współpracy między przedsiębiorcami. Czekamy na kolejną edycję, a do tego czasu zapraszamy do śledzenia profilu Dni Konopi na Facebooku, na którym będą pojawiały się najświeższe informacje!

Dni Konopi na Facebooku – www.facebook.com/dnikonopi

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności