289
INNOWACJA, KTÓRA MA UMOŻLIWIĆ PRZENOSZENIE SKŁADNIKÓW KONOPI BEZPOŚREDNIO DO MÓZGU

Innowacja, która ma umożliwić przenoszenie składników konopi bezpośrednio do mózgu

Po ponad 10 latach firma NextStage zakończyła rozwój technologiczny, który umożliwia przenoszenie składników konopi bezpośrednio do mózgu. W tym przypadku transport cząsteczek konopi odbywa się bezpośrednio do mózgu przez barierę krew – mózg. Dzięki temu do mózgu dotrze 100% składników z pominięciem wystąpienia skutków ubocznych i potencjalnych uszkodzeń innych narządów.

Badania trwały ponad 10 lat

„Badania nad innowacyjnym produktem rozpoczęły się w Technion. Trzy lata temu przejęliśmy prawa do opracowania i zbadania produktu. Pracowaliśmy nad tym dzięki własnym funduszom. Mamy nadzieję, że  produkt trafi na rynek w ciągu dwóch lat.” – wyjaśnia Avraham Drizin, dyrektor generalny i właściciel NextStage.

Dziedzina chorób mózgu i ośrodkowego układu nerwowego, w tym chorób takich jak choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, epilepsja, przewlekły ból, rak mózgu i różne choroby psychiatryczne, są jednymi z głównych wyzwań przemysłu farmaceutycznego w ostatnich latach. Medyczna marihuana to istotny element w ich leczeniu.

„Składniki większości produktów dostępnych obecnie na rynku nie przechodzą przez barierę krew – mózg i dlatego nie docierają bezpośrednio do niego w pełni rozpraszając się po całym organizmie i powodując niekiedy skutki uboczne.” – mówi Drizin – „Nadchodzi szansa rozwiązania jednego z największych problemów świata farmacji, a w szczególności w dziedzinie medycznej marihuany, który polega na tym, że większość substancji w niej zawartych nie przenika bezpośrednio do mózgu.”


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Avraham Drizin twierdzi, że nowy produkt przenika bezpośrednio do mózgu bez rozprzestrzeniania się w organizmie i chroni go oraz jego narządy przed niekorzystnymi skutkami ubocznymi. Jako przykłady wymienia leki takie jak Sativex i Epidiolex. Jak wyjaśnia:

„16% przyjmujących je konsumentów odczuwa znaczny wzrost uszkodzeń wątroby. Wszystko przez to, że lek nie dociera bezpośrednio do mózgu.”

W jaki sposób przeprowadzano badania kliniczne?

Eksperymenty przeprowadzono na małych i dużych zwierzętach, które układ organów mają zbliżony do ludzkiego. Okazuje się, że produkt zadziałał pomyślnie. Przetestowano wpływ produktu na tkankę wątroby, płuc itp. Nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych ani negatywnego wpływu na organy, co pojawiało się w przypadku produktów, które nie docierały bezpośrednio do mózgu.

Nowy produkt, który najprawdopodobniej pojawi się w postaci kropli lub sprayu, znacznie zmniejszy ryzyko możliwych uszkodzeń i negatywnego wpływu składników marihuany na narządy w organizmie, wniknie bezpośrednio do mózgu i sprawi, że leczenie będzie skuteczniejsze.

Pacjent będzie potrzebował znacznie mniejszych dawek

Poza unikaniem skutków ubocznych nowa technologia pozwala na zmniejszenie dawki podawanej pacjentom, ponieważ substancje docierają prosto do mózgu, a zatem nie ma potrzeby rekompensowania „strat” powstałych po drodze. Mniejsze dawki oznaczają także mniejsze ryzyko skutków ubocznych i negatywnego wpływu na organy oraz mniejsze koszty terapii. Avraham Drizin twierdzi, że dawki mogą być mniejsze nawet o 75%.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Technologia, która odmieni życie pacjentów stosujących medyczną marihuanę?

„Prawdą jest, że nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań na ludziach, ale po latach testów otrzymaliśmy dowód bezpieczeństwa i doskonałe wyniki, które wykazano w ramach badań na zwierzętach podobnych do nas. Jest to skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie, które nie uszkadza innych narządów. Nadszedł czas, aby przemysł konopi indyjskich, które są jednym z głównych elementów leczenia różnych typów chorób mózgu, dojrzał i dotarł do miejsca, w którym wykorzystywane są innowacje naukowe. Dokładnie to oferuje nasza technologia – produkt, który przenika bezpośrednio do mózgu i nie wpływa na inne narządy. Połączenie innowacji i zdrowia. ” – mówi Drizin

Na chwilę obecną nie zauważono żadnych niepokojących aspektów technologii, ale jak w przypadku każdej innowacji jej twórcy nie wykluczają, że mogą odkryć jakieś negatywne strony, których do tej pory nie odkryli.

NextStage jest obecnie w trakcie licencjonowania firm zainteresowanych opracowaniem systemowych leków na choroby mózgu, mając nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć te produkty na półce.


Źródło: xn--4dbcyzi5a.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności