159
metody konsumpcji medycznej marihuany

Inne niż palenie metody konsumpcji medycznej marihuany

Jedną z popularniejszych metod konsumpcji marihuany jest palenie.  Nie każdy jednak lubi palić, a osoby zmagające się z chorobami płuc wręcz nie powinny tego robić. Sposoby przyjmowania konopi zdecydowanie ewoluowały przez lata, dzięki czemu dziś mamy do wyboru opcje, które nie wiążą się z wdychaniem toksyn pochodzących z dymu. Zwłaszcza, że świadomie dokonujemy wyborów i chętniej sięgamy po to co zdrowe. Jakie metody konsumpcji marihuany oprócz palenia mamy zatem do wyboru?

Waporyzacja

Nie musisz palić medycznej marihuany, ani wdychać toksyn znajdujących się w dymie. Waporyzacja to znacznie zdrowsza alternatywa, dzięki której związki aktywne zawarte np. w suszu odparowują w znacznie niższej i mniej szkodliwej temperaturze, a sama para jest delikatniejsza dla płuc. Walory smakowe są z reguły także dużo lepsze niż w przypadku palenia kwiatów. Większe waporyzatory oferują wysokiej jakości parę oraz wiele opcji ustawień temperatury. Mniejsze, np. kształtem przypominające popularnego e – papierosa, dają możliwość waporyzacji w każdym miejscu, w pracy, czy w podróży. Ceny waporyzatorów zaczynają się od kilkuset złotych. Zakup urządzenia warto jednak potraktować jako inwestycję we własne zdrowie.

Produkty spożywcze

Jedną z najbardziej oczywistych alternatyw palenia medycznej marihuany jest spożywanie ich w produktach spożywczych. Możesz np. samodzielnie przygotować konopne masło, ale mimo, że jest ono bardzo proste w wykonaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę na dozowanie. Na szczęście z roku na rok oferta sklepów z produktami konopnymi stale się powiększa, dzięki czemu nabyć można już praktycznie wszystko – od konopnej lemoniady po prażone krakersy czosnkowe. Najważniejsze by także w przypadku żywności trzymać się zasady zaczynania od najniższych dawek i cierpliwego czekania na efekt. Pamiętaj, że ze względu na proces trawienia kannabinoidy zawarte w produktach spożywczych potrzebują znacznie więcej czasu by trafić do krwioobiegu.

Nalewki i olejki

Odpowiednią ich dawkę aplikuje się bezpośrednio pod język. W przeciwieństwie do produktów spożywczych niemal natychmiast dostają się do krwioobiegu. Pozwala to odczuć szybki efekt zastosowania i lepiej kontrolować dawki. Olejki często występują w różnych wariantach smakowych i o różnym stężeniu. Dzięki temu dostosowanie odpowiedniej dawki kannabinoidów do osobistych preferencji i potrzeb medycznych nie powinno stanowić problemu.

Konopne kremy, maści i balsamy

Jak sama nazwa wskazuje aplikowane są bezpośrednio na skórę w miejscu objętym chorobowo. Służą miejscowemu łagodzeniu bólu, stanów zapalnych i wszelkich dolegliwości skórnych charakterystycznych np. dla łuszczycy. Możliwe jest to dzięki obecności receptorów endokannabinoidowych w naszej skórze, które wchodzą w interakcje z zawartymi w konopnych kosmetykach kannabinoidami. Jedną z unikalnych właściwości takich kosmetyków jest ich zdolność do leczenia objawów różnych chorób bez powodowania efektu psychoaktywnego. Kremy i balsamy konopne mogą być stosowane także profilaktycznie i w ramach codziennej pielęgnacji.


Postaw na doskonałą jakość i skuteczność!
Wybierz 
Maść konopną CBD/A od BioHemp

maść konopna CBD/AMaść konopna CBD/A służy do ochrony i pielęgnacji skóry. Głęboko nawilża i odżywia skórę. Ze względu na swoje właściwości regenerująco-naprawcze komórek skóry i naskórka polecana jest dla osób z problemami dermatologicznymi. Składniki są pieczołowicie dobrane. Każdy z nich jest unikalny w swoim działaniu. To połączenie składników sprawia, że maść konopna CBD/A tworzy bardzo silną miksturę, która pomoże Ci uporać się ze skórnymi problemami. Maść jest bardzo wydajna, dzięki czemu będzie służyć nawet przez kilka miesięcy. (Kliknij i sprawdź szczegóły)


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com



Dabbing

Dabbing to metoda szybkiego przyjmowania kannabinoidów zawartych w koncentratach, co znaczące jest w przypadku użytku do celów medycznych. Entuzjastów dabbingu jest wielu. Głównie ze względu na fakt, że odpowiednio rafinowane koncentraty zapewniają czyste doświadczenie, a zamiast szkodliwego dymu wytwarzana jest para. Jednak raczej nie jest to najlepsza opcja dla początkującego konsumenta.


Źródło: leafly.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności