1985 0

Inne niż konopie rośliny zawierające kannabinoidy (cz.3)

Pisaliśmy już o roślinach, które podobnie jak konopie zawierają kannabinoidy (cz. 1, cz. 2). W poprzednich artykułach poznaliście niezwykłe właściwości gatunków takich jak: wątrobowiec, kocanka, jeżówka, słoneczniczek szorstki czy zabawnie brzmiąca akmelia ,,piorunujące pączki’’. Przyszedł czas na część trzecią i ostatnią.

Czekolada – Theobroma cacao

Powszechnie wiadomo wśród palaczy marihuany, że jeśli spożywasz ciemną czekoladę przed paleniem, wzmacnia to twój ,,haj”. Czekolada zawiera bowiem związki współdziałające z systemem endokannabinoidowym. Są to składniki, które, podobnie jak CBD w marihuanie, oddziałują na określony enzym w organizmie. Enzym ten znany jest pod nazwą FAAH.

FAAH jest odpowiedzialny za podział endokannabinoidu zwanego anandamid w naszych organizmach. Anandamid jest naszą naturalną wersją THC. Związki zawarte w czekoladzie blokują ten enzym, zwiększając ilość anandamidów w organizmie. To sprawia, że czujemy się szczęśliwi, zrelaksowani i po prostu dobrze.

Ponadto, w 1996 roku, naukowcy z instytutu Neurosciences Institute of San Diego odkryli, że dwa oddzielne związki zawarte w czekoladzie działają jak kannabinoidy w organizmie. Nie jest jednak jasne, czy było to spowodowane bezpośrednim czy pośrednim kontaktem z receptorami kannabinoidowymi. Choć  czekolada nie ma nawet zbliżonej psychoaktywności do THC, ma ona większy wpływ na mózg i ciało, niż często się uważa.

Czekolada – Theobroma cacao

Pieprz czarny – Piper nigrum

Niektóre odmiany marihuany, takie jak Hash Plant, mają pieprzowy smak i aromat. Jest tak, gdyż zawierają one wysokie poziomy określonego terpenu nazywanego beta-kariofilenem (BCP). Terpen to cząsteczka zapachowa, która znajduje się w olejach eterycznych roślin. Nie dziwi więc fakt, że ten wyraźny smak jest również silnie wyczuwalny w czarnym pieprzu.

Dość niedawno odkryto, że BCP funkcjonuje jako kannabinoid. Podobnie jak wiele innych związków roślinnych wymienionych w tym artykule, BCP jest związany z receptorem CB2. Badania wskazują, że związki przeciwzapalne zawarte w tym terpenie czynią go cennym w leczeniu chorób takich jak zapalenie stawów i osteoporoza. Inne badania wykazały, że BCP może zwiększyć skuteczność leków przeciwnowotworowych. Testy te mają jednak charakter wstępny i nie są rozstrzygające.

To tylko kilka roślin, które zostały uznane za zaangażowane w system endokannabinoidowy. Kilka innych to peruwiańska maca i chiński rododendron. W miarę jak badania naukowe będą kontynuowane, z pewnością zostaną odkryte inne.

Obecnie botanicy i biolodzy odkrywają, że molekuły podobne do kannabinoidów w roślinach są bardziej powszechne niż sądzono na początku. Wszystkie wyżej wymienione rośliny mają cenne właściwości lecznicze. Wiele z nich od wieków jest stosowanych jako leki tradycyjne. Dopiero zaczynamy rozumieć, dlaczego okazały się one tak użyteczne.

Pieprz czarny – Piper nigrum

Zapraszamy wszystkich do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiaćze specjalistami, znawcami konopi i pacjentami.

Źródła: herb.co


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Łukasz Tarnowski
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland